mars yolculuğu

Uluslararası Uzay Istasyonu’nda sonuçlandırılan bir deney sayesinde uzayın yolculuk yapacaklar için sanıldığı kadar tehlikeli olmadığı açıklandı...

Uzay yolcularının başta kozmik ışın adı verilen ışık hızına yakın bir hızla uzayda dolaşan proton ve başka yüklü parçacıklardan meydana gelen ışınlar vücudun dengesini bozup kansere yol açmasından dolayı insanların en başta önlem alması gereken konu olmakta...

08 Aralık 2014
Tarkan

Çoğu insan farkında değildir gökyüzünün.bilmem kaç yıl yaşamışlardır belki ama en fazla 5-6 kere kafasını kaldırıp bakmıştır göğe, bulutlara, güneşe, yağan yağmura... en fazla 5-6 kere şahit olmuşlardır böylesine bir güzelliğe. Ve en fazla bu kadar “oha mkucize resmen” demişlerdir.

27 Ağustos 2012
Ayşegül Okur

Mürselat suresinin 32. ve 33. ayetleri ve gaşiye 17. ve araf 40. ayetlerinin analizi

Mürselat 32. ayet gerçekten o köşk gibi kıvılcımlar saçar

Mürselat 33. ayet o kıvılcımlar sanki sarımtırak bir halat/ bir deve kervanı/ bakırdan bir ip gibidir. gaşiye 17. ayet bakmıyorlar mı o deveye nasıl yaratıldı.

01 Haziran 2011
rahmi çelik

İşte geri sayım başladı Cuma günü gerçekleşmesi planlanan NASA'nın Cape Canaveral uzay üssünden fırlatacağı uzay aracı Ay'a yaklaştıktan sonra güney kutup tarafına bir füze yollayacak.

Gönderilecek füzenin adı Centaur kurşunun iki katı hızla Ay'ın güney kutbuna yakın bir krateri vuracağı düşünülüyor, füze çarptıktan sonra havada yayılacak olan buz veya buhar halinde su izleri aranacak.

08 Ekim 2009
delidivane
http://www.bil-tek.org/files.php?file=zaman_yolculugu_267265284.jpg

Bilimde şok gelişme! Zamanda yolculuk acaba gerçekleşece mi? Üç ay sonra büyük rüya gerçek olabilir.

Rusya'nın önde gelen matematik profesörleri Irina Arefeva ve Igor Volovich, Avrupa Nükleer Enerji çalışmaları merkezi (CERN) tarafından kullanılan dünyanın en büyük atom parçalayıcısının, ilk zaman makinesi sayılabileceğini öne sürdü.

24 Mayıs 2008
rafetkurt
< Önceki1Sonraki >