Yaşamak farzdı bizim için. Yaşanılan binlerce acıya rağmen. Çekmek zorundaydık, sabretmek zorundaydık, göğüs germek zorundaydık. Hepsiyle mücadele de ettik sayılır. Her şeye rağmen. İnsanoğlu mücadele ediyor, savaşıyor.

24 Aralık 2016
yenibosnanınçılgıncivcivi

Sözler kısalmıştı şiirler uzamıştı seni gördüğümde

Sarmaşıklar da kalmamıştı

Eski aşıklardan kim kalmıştı ki zaten

İsmine ne kadar şiir yazılmıştı bilmiyorum

Nedenini bilmediğim bir hasret çökmüştü üzerime

02 Haziran 2016
Simurg

Züleyha’yı Züleyha yapan imtihanıydı

Yusuf’u kuyulardan çıkaran büyük sabrıydı

Yasak Olmasaydı o elma

Âdem ile Havva’yı ayırır mıydı?

Bu gün günlerden nedir? Üzerimde ki elbise ne renk yahut içtiğim çay mı zehir mi bilmiyorum… Zihnimin kapısını zorluyorum gökyüzünde ki yıldızlar avucumda toplanmış öyle sönük bir avuç çöp olmuş. Sahte kahkahalar işitiyorum belli belirsiz. Yalan bir tebessüm yapıştırmışım yüzüme kâinata küfür savurur gibi. Ama en çok bakışlarım görüyor. Birde şiddet dolu o yazılar…

07 Ağustos 2015
delidivane
üstümüzde sigara dumanı ellerimiz kül çok çiçek ismi bilmezdik biz en sevdiğimizdi gül öğütüldük hayatın azı dişlerinde ve şimdi bütün iyi niyetler bir fahişenin gülüşlerinde ağzımızın kenarında eski bir şairden kalma eskitme bir şiir ''Eyvah be deli gönül kiralık kalbe düştün şarjörde tek mermiyle koca bir harbe düştün'' ben yine sana dair kelimelerle sulamaktayım şiir bahçemi öğrendim şimdi papatyayı kardeleni hatta nergizi ama yine de güldür şair bahçesinin en nadide çiçeği Kim bilir belkide bizi anımsattığı içindir rengi kan gibi hani bak dilime düştü yine o eski şairin o eskitme şiiri ''Eyvah be deli gönül günahkar meşke düştün kuru bir sevda ile kahpe bir aşka düştün'' bir dönüştür dönüyorum zihnimde maziden kalma asortik şiirler küfür birazgelmişine geçmişine hayatın biraz duman biraz sis ve biraz kan soluk renkli ellerimize hayat hep dert yüklemiş senelerimize yine de gülmek güzel gülebilmek güzel be seni hatırlatan en kötü şiire bile bak şiir dedim yine o eski şairin eskitme şiiri düştü göz bebeklerime ''Eyvah be deli gönül yerlere düştün temiz bir sevda için sadece düş'tün''...
28 Temmuz 2015
LEADRİ
"Mesafeler sorun değilmiş gibi davranırız çoğu zaman. Ama bizi asıl yıpratan mesafelerdir. Özlem gece gibi çöker duygularımızın üstüne, bulamayız karanlıkta sevgimizi , aşkımızı, sevincimizi. Siyah hep üstündür beyazdan ,içine çeker her şeyi beyaz masumdur koruyamaz kendini, siyaha dokunduğu an kirlenir. Özlemek siyah gibi kirletir içimizdeki bütün beyazı. Nefesimiz kesilene kadar koşsakta kapatamayız mesafeleri,ulaşamayız ucunda bizi bekleyene. Çünkü siyah araya girmiştir. bu yüzden mesafeler en büyük sorun ,o yüzden sımsıkı tutunun yanınızdakine. Hep birlikte olacağınızı umud edin çünkü umut bembeyazdır. "
28 Aralık 2014
Lady Bm

Hey dünyalı,

yalnızlığı odak noktası belirlemek, yalnızlıkla yalnızlanmak kadar yalnış! Örgütlü dayanışma, coşkulu senfoniye benzer... İnsan gerekçesiz tüketime bir türlü doyamıyor. Laf, söz, abartılı söylem. Masumiyet çağı çok geride ve gri şapkalı. Sadece çağ mı? Şehirler de artık gri şapkalı ve yüzü saklı. Cana yakın, işveli, nazlı niyazlı, samimi şehirler ve içinde yaşayan eşi emsali bulunmaz insanlar nerede? Silah seslerine benzer çatlı patlı gürültüler ve bu hengamede kaybolan milyonlarca hayat!

22 Nisan 2014
delişey

Hadi bana eziyet etmeyi bırak…

İyi niyetlerdeyim, tebessümle selam verip ellerini avucuma alacağım…

Varlığınla dönüyordu dünyam şimdi sen olmayınca her şey natamam..

Bilirsin yokluğunda ben iflah olmam…

21 Nisan 2014
delidivane
destan ankara nakliyat

Öncelikle tüm site ahalisine selamlarımı sunarım, her ne kadar buraya yazmasam da uzun zamandır takip ettiğim ve gerçekten kopyala yapıştır mantığından uzak güzel bir site ve bu samimiyetinden dolayı bir hikayemi paylaşmak istedim. Evden eve nakliyat için uygun, güvenilir bir firma seçmeniz konusunda yardımım olabilir diye düşündüm...

27 Mart 2014
Tarık

Merhaba,

Yaklaşık 1 yıldır buraya yazmıyordum aslında bir nevi olgunlaşma aşamasında olduğunu sanıyorum hem duygularımın hem de düşüncelerimin. Buraya daha çok duygularımı içeren öyküleri yazmayı seviyorum aslında ama bugün yaşadığım garip bir olaydan ötürü olsa gerek daha farklı bir şekilde yazmayı uygun buluyorum. Ekonomi bölümünden mezun olalı 4 yıl işe başlayalı 2 yıl oldu. Türkiye'de yaşayıp da kendi mesleğini yapabilme şansına sahip insanlardan olduğumu üzülerek keşfettim bu dönemde. Fakat bu bana bazı konular üzerinde uzun uzun düşünme şansı tanıdı. Bugün de bu sitenin okuyucularıyla artık, en azından görece, olgunlaştığını düşündüğüm düşünce tarzımı ve vardığım bazı sonuçları paylaşmayı düşündüm.

07 Mart 2014
kemal keskin

Merhaba yüreğim, merhaba eksik parçam, merhaba can parçam...

Yine mi sen be kadın diyeceksin belki. Evet yine ben. Döndüm dolaştım yine sana geldim can özüm. Kızma bu defa kanayan yaralarımdan, parçalanmış yüreğimden bahsetmeyeceğim. İhanetini de anlatmayacağım sana. Sadece seninle üç beş kelimede olsa konuşmak istedim. Nasılsın can özüm ? Mutlu musun onunla? Bana güldüğün gibi mi gülüyorsun ona da ? kızma hemen ne diyeyim ki başka sana. Şimdi kalkıp özledim desem yarıda bırakıp gidersin. Sen alışkınsın bir şeyleri yarım bırakmaya zaten. Bakma öyle kaşlarını çatıp yalan mı ? Alışkın değil misin yarım bırakıp gitmelere ? Beni de yarım bırakmadın mı zaten ? Bakma öyle kapatıyorum konuyu bilirim sevmezsin eski defterleri açmayı.

23 Ocak 2014
Nemesis
< Önceki1234...