facebook

Şok şok şok... Flaş Flaş Flaş... Bu gidişle artık böyle yazmak zorunda kalacağız sanırım uyarı haberlerini.

Evet efendim, bize profilimize kimin baktığını söyldğini iddia eden Facebook uygulaması bir balondan ibaret. Eğer etrafınızda programcı arkadaşlarınız varsa, akabinde vereceğim bilgiler, Facebook politikası, açıklması ile birlikte böyle bir uygulamanın kandırmacadan ibaret olduğunu söyleyeceklerdir.

26 Şubat 2008
Serkan Aygören
facebook

İlk görünüşünde "Sonunda Facebook için resmi Türkçe desteği sağlamışlar." desek de, aslında çok bayağı bir numara olduğunu gördük. Yemedik yedirtmeyiz de. Daha önce pek çok örneklerini gördük. İnsanların msn hesaplarını ele geçirmek için, kimin engellediğini gösterme numarası yapan siteler en çok karşılaştığımız oldu.

22 Şubat 2008
sgüzelcik

Kimileri vardır, üretir,

Kimileri vardır tüketir.

Kimileri ise iki arada bir derededir.

Ne adam gibi üretebilir,

Ne de adam gibi tüketebilir...

Sloganı ile yola çıkan Renkli Dergi 'a teşekkürler. [Burada] anlatıldığı gibi bir mücadele içerisinde. Destekleyenler olacaktır, bir o kadarda karşı çıkanlar. Bu konuyu gördüğüm an başka bir konu aklıma geldi. Hemen Renkli Dergi ile iletişim kurarak sorumu ve konuyu aktardım. Konu; "İnternette olmayan kitap, dergi, gazete gibi yazılı belge üzerinde olan bilgileri kendi derlememiz ile internete aktarmakta mı yoksa emek hırsızlığı içerisine girmektedir?" Bu sorudan iki tema çıkabilir. Birincisi internet üzerinde gerçek hayattaki telif haklarını savunmak, ikincisi internete ilk defa bizim aktardığımız bir eser.

10 Nisan 2007
Resat
Kimileri vardır, üretir,

Kimileri vardır tüketir.

Kimileri ise iki arada bir derededir.

Ne adam gibi üretebilir,

Ne de adam gibi tüketebilir...

www.renklidergi.com

Lafı çok uzatmayacağız, edebileştirmeye ise hiç gerek duymuyoruz sevgili dostlar. Bundan sonra sizlerin de katkıları ile burada emeğe saygı göstermeyenleri afişe edeceğiz.

05 Nisan 2007
Serkan Aygören
< Önceki1Sonraki >