Sabah güneşi çoktan yüzünü göstermişti.Ama ben hala uyanamamıştım . Belki de hayata uyanamamıştım .Yaşadığımı bile unutmuşun bir an.Unutamadığım o kadar çok acı vardı ki küçücük yüreğimde . Evet evet küçücük diyorum . Çünkü ben daha 14 yaşındayım . 14 yaşında 4 kardeşin yükünü kaldırmaya çalışan bir kız çocuğu...

25 Ekim 2013
Birvatansever

Chicago’da üretilen Schwinn bisikletleri, her çocuğun rüyasını süslerdi. 1895 yılında, bir Alman göçmen Ignaz Schwinn tarafından üretilen bisikletlerin çoğu da çocukların hayallerinde kalırdı. Son derece pahalı bu bisikletleri yoksul ailelerin oturduğu semtlerin sokaklarında görmek olanaksızdı. 1942 yılının 17 Ocak günü, tabelacı Marsellus’un bir oğlu gelir dünyaya. Çocuğa Cassius adı koyulur. Marsellus kılı kırk yararak kazanmaktadır geçim parasını. Çok geçmeden, Schwinn bisikletleri Cassius’un da hayal dünyasındaki tahtına oturur. Tabelacı Marsellus, 12 yaşına giren oğluna aldığı armağan ile evlerinin bulunduğu sokağa girdiğinde, çocuklar da ardına takılır.

03 Mayıs 2013
serhat06

Anadolu da kırsal kesimde köylüler erken yatarlar çünkü sabah kalkıp çalışacaklar. Böyle bir karı koca yatıyor kadın kocasının uyumasını bekliyor çünkü kadının gönlü başka bir adam da gönül bu, kaçacaklar köyden. Kocası uyuyunca sessizce pencereden kaçıyor kadın, aşığı onu bekliyor ağaç da ağacın altın da karanlık da, koşuyorlar. Köy, düşünsenize arkadan neler kovalıyor. Namus belası, töre cinayetleri hepsi kovalıyor onları. O nasıl bir kaçıştır öyle nefes nefese iki aşık. Bir ara duruyorlar soluklanmak için kadın bunu fırsat biliyor diyo ki; ya evden çıktığımdan beri ayakkabımın içinde bir şey beni rahatsız ediyor şunu çıkarayım bari.

26 Nisan 2013
serhat06
- Acı kahve yaptım içer misin?

- evet. Lütfen bir tadına bakayım.

- Tabi; buyurun, afiyet olsun.

- Çok acıydı ama yaaa. Hayatı tatmış kadar oldum...

A.alptekin

02 Temmuz 2012
demlikbau

Yine bir soğuk gecede , yine yalnız başıma havuz başında oturuyorum.Sigaradan gemiler yapıyorum..Sen evinde sıcacık yatağında yatarken ben burada ağlıyorum.İtiraf etmeliyim ki sana kızıyorum. Ama kızgınlığım beni bırakıp gitmene değil.. Benim kızgınlığım bana geri dönüp de hiçbir şey olmamış gibi davranmanadır..Sana prenses diyordum . Bir kralın kızı değilsin ama ben kralın oğluyum bunu da bilesin.... Bu zor sınavda öğretmenim senmişsin gibi davrandım. Ama senin okuldaki hizmetliden bir farkın yokmuş. Düşünürken hayallere dalıyorum ve kötü bir sonla uyanıyorum ben boğuluyorum..Hayallerimi bile adeta bir çamur gibi kaplamış batırmışsın. Bana yaptığın kötülükleri affetmiyorum.. Ama unutmaman geren bir şey olduğunu biliyorum ve söylüyorum..

29 Haziran 2012
SaçmaLık

Üzgün bir sabah, kırgın bir zaman…

Burnumun direği sızlıyor.. hadi vur beni tamda alnımın çatından.. Vur ki bu ucuz yalnızlık düşsün boynumdan…

Secdeye kapanan gözlerimde, esaretim gözlerine… Göz-yaşla karışıyor gözümün nuruna.. Gözlerim isyan ortasında. Basmayın ne olur basmayın yaralarıma…

23 Haziran 2012
delidivane

“Balkona oturmuş, kucağımda bilgisayarım bir yandan havanın tadını çıkarıp bir yandan yazı

yazıyorum” demeği ne çok isterdim. Evet, balkondayım ama hava soğuk üşümeye başladım. Bilgisayarım çok ısındı ve bacaklarımı yakıyor. Sis manzaranın içine etmiş durumda 30 metre ötede ki deniz gözükmüyor. Ne güneşin batışını görebiliyorum ne kızıllaşan gökyüzünü. Tek tesellim bilgisayarımdan gelen müzik sesleri. Kendimi buluyorum adeta bu şarkılarla.

18 Mayıs 2012
Ayşegül Okur

Koca bir çocuk yüreğim,

Saçları iki melik, umut gözlerde,

Kaygısız, tasasız geziyoruz pazarda,

Evdeki pazar filesine şeftali dolduruyoruz…

Annemin eli sımsıkı elimde,

İp atlıyorum evin bahçesinde, pazardan dönüşte…

17 Ocak 2012
delişey

“Seni Allah gönderdi, Allah seni bize geri gönderdi. Ya rabbi şükürler olsun.”

Birkaç dakika sürekli aynı sözleri yineledi. Ne diyeceğimi bilemedim gözleri ıslak

Islak bana bakıyordu. Beni gördüğüne çok sevindiği her halinden belli oluyordu.

28 Aralık 2011
delidivane

Pamukkkkkkkkkk!!!

- Efendim serap kulağımın dibinde neden bağırdığını öğrenebilir miyim?

- Uyan diye J

- Allahım neydi günahım

- Aman sende gıcıkkk

23 Aralık 2011
delidivane
< Önceki123