Merhaba;

Benim adım Emine. 1995 yılında 17 Eylül'de sabahın kör vaktinde doğmuşum. Annemler anlatır doğduğum gün hastahanede benden başka bebek yokmuş; çok fazla ağlamışım -herhalde büyüdüğümde her doğum günümü yalnız geçireceğimi hissetmişim- beni susturmak için çok uğraşmışlar, eh sonunda başarılı da olmuşlar. Zaten o günden sonra da pek fazla ağlamamışım hep gülermişim -küçükken çok fazla mutlu olmuşum galiba büyüdüğümde yaşayacak mutluluk kalmamış-. Herkeste çok severmiş beni. Sonra büyüdüm koskoca -annemin deyimiyle eşşek kadar- kız oldum, tam 5 yaşına girdim. O günü hatırlıyorum -nasıl hatırlıyorsun diyeceksiniz belki ama hatırlıyorum işte- kimse doğum günümü hatırlamadı, babam pasta bile almadı pastayı bırak küçük kızını öpmedi bile. Parası yok onun için almamıştır -babam çalışmıyordu o zaman- dedim. Öpücüğe gelince dudakları yara herhalde dedim kendi kendime -çocuk aklı işte-. Yıllar birbirini kovaladı, her yıl böyle geçti ve ben her doğum günümde yeni bahaneler buldum yalnızlığıma -unutulmuşluğuma-. Kolları çok ağrıyor ondan sarılamıyor babam, doktor öpme hasta olursun demiştir onun için öpmüyor, öpmek uğursuzluk getiriyordur, yaşlanıyorum ya ondan kutlamıyordur, belki küçük kızının büyüdüğünü kabul etmek istemiyordur... Böyle koca bir bahane listem var benim.

25 Aralık 2014
Nemesis

ruhun ötesinde yaşamış

yaşamaktan öte gri bir sabaha dökülmüş gülümsemeleri

bu ağlayan candır

candır benden ötede

uzak diyecek kadar bir nefes verilebilecek mesafede

yakın diyecek kadar kilometreler yüklenmiş

16 Haziran 2014
LEADRİ

Toplumsal örgütleşmenin yaşandığı 21. yüzyılda soyutlaşmayı nasıl isteyebilir ki birey. Toplum kurallarından soyutlanıp kendini ifade etmeye yeltenebilir. Toplumca kabul görülen sansürlerden kendini nasıl savunabilir.

07 Mayıs 2014
hasret

Kefaret dediğin de nedir ki? Kim neyi ödeyebilmiş ki geçip de gittiği yollardan. Kim neye inanmalı? Nasıl olsa herkesin inandığı bir şeyler var körü körüne. Vazgeçmek mi, oturup gülmek mi, gülene ağlamak mı, ağlayanla gülmek mi gerekir? Ya da hepsini birden yapmanın acısını yaşamak mı? Aslında o kadar kolay çalışan beynim her şeyi anlamlandırmaya çalışıyor da neye anlam bulduğunu bilemeden yorulup vazgeçiyor her şeyden…

24 Nisan 2014
boşluk__

Öylece karşınıza geçip size baktığında ruhunuzun bedeninizin çırılçıplak kaldığını hissettiğiniz bir sevgiliniz oldu mu?

Ya da şöyle sorayım size baktığında aklınızdan geçenleri, kalbinizin şarkısını, isyanınızı, kederinizi, korkularınızı, siz anlatmadan gören, karşısında saydamlaşmış birisi olarak kala kalacağınız bir sevgiliniz oldu mu?

16 Nisan 2014
NilgünAkman

Akortu bozuk bir kemanım ben,

Ne çekilir gibiyim,

Ne de düzelirim.

Kutuma koy beni kemancı,

Kapkaranlık yalnızlığımda

Çürür giderim.

Kendi halime bırak, kemancı

19 Mart 2014
AntikAyna

Yüzün asık değil,kahkahaların da var yaşıyorsun ya Daha ne ??

İçinde fırtınalar kopmuş ,asıl gülmek istedikleri kimlermiş, depresifmişsin umurlarında değildir o acını içinde yaşa kahkaha zamanı gel yanımıza derler.

11 Mart 2014
içses

Şuanda Neredeyse zihnimin durdugu anlardayım.Ben Beni kaybedeli 2 yılı aşmış durumda ve bu durum onun umrunda değil. Onu sevdigimden beri her türlü dert ve çile ile karsılastım o ise bunu umursamadı egosu tavan yapmıs vaziyette hala ACABALARla oyalanıyordu.Ben ise her gece sabahlara kadar onu düşlüyor ve elimi açtıgım her an yalvarıyordum ALLAH' a .Resimler çiziyor şiirler ve yazılar yazıyordum onun için o ise hep baska havadaydı. Şühedayla siyah ile beyaz kadar farklıydık o ve ailesi önyargılı kendini begenmişti ama bu durumu kabullenmiyorlardı ben pek umursamıyordum bu durumu aklımda düşümde hep Şüheda vardı .

04 Mart 2014
Metin27
aşk nedir

Aşk öyle bişeydir ki ne olduğunu anlatmak güçtür.

Canın yanar, kalbin acır, bunu hissedersin... Ona dokunmak onu görebilmek istersin, ta ki ondan uzaklaşana kadar, hayal edersin ta ki hayallerin son bulana kadar...

21 Şubat 2014
nazlıcan laçin
bekleyiş

Son kullanma tarihi gelmeyecek hayallerimle,

Yaşıyorum öylece.

Kanatsız kuşlarım,

Yetim aşklarım,

3 dilek hakkımla ortada kalmış gibiyim.

Devam edeceğim, ‘’bekle geleceğim’’ demişsin gibi beklemeye.

11 Şubat 2014
gulsumdehb
< Önceki1234...