Renkli Dergi ailesine öncelikle sevgi dolu selamlarımı iletiyorum.

Bildiğiniz üzere hepimiz renkli yazılarımızı birbirimizle paylaşıp bilgi darcığımıza yeni kelimeler, alışıla gelmiş yaşam şekline yeni anlamlar yükleyerek kendimizce birbirimize bir şeyler katma çabası içerisindeyiz.

11 Şubat 2012
demlikbau

“Kanım donuyor.. bir de üşümedir işliyor ruhuma apansız.. sıcağın yok ki yanımda.. Ve ardından sabah oluyor, yine bin bir eza ve cefa ile kahroluyorum işte! O ayrılıktan kahroluyorum.. Biliyorsun,hünkarım sensin.. Sevgilim ve mabedim sensin. Muradım; yedi göğün Mevlası bizi bu kahırdan azat etsin…”

03 Aralık 2011
delidivane

…. Hiddetle bağırdı Semih… Telefondan gelen kısık ve boğuk sesi cevapladı.- Adresi ver, çabuk ol!!!

Dönüp yüzüme baktı “benimle gel” diyen gözlerinin içindeki çaresizliği ve korkuyu fark ettim… Bir hışımla telefonun ahizesini tüm gücüyle yere fırlattıktan sonra, aynı gücü gösteremeyen ayaklarını zorlukla kapıya doğru sürükledi.

15 Mayıs 2011
delişey

Son günlerin belki de en çok konuşulan edebiyat figürü kim derseniz şüphesiz ki karşınıza tek bir isim çıkacaktır; Sinan Yağmur. Ahi Evran-ı Veli, Aşık paşa ve Ahmed-i Gülşehri’ nin memleketi Kırşehirden çıkıp Hz.Mevlana’ nın diyarında, onun aşk’ını, yaşadığı iklimi, edebi kültürü teneffüs eden ve yazdığı kitaplarla okurlarına gerçek Âşk’ ı yaşattıran bir yazar o . Yazmış olduğu Aşkın Gözyaşları Tebrizli Şems romanı kitap satış listelerinde 2010’ un en çok satılan kitabı oldu. 2011’ de çıkan Aşkın Gözyaşları Hz.Mevlana kitabı ise daha basılmadan yüzbinlerce sipariş aldı. Bozkır iklimin Aşk yazarı Sinan Yağmur’ la Tolga Akpınar’ın yaptığı röportajı sizlerle paylaşıyoruz …

22 Mart 2011
sinestezi

Eğer vermek istediğiniz kitaplarınız varsa TNT Kargo gerçekleştirdiği Kitap Kampanyası ile kapınıza kadar gelip kitapları alıyorlar. Sonrasında da sizin için Anadolu'nun ücra yerlerinde kitap ihtiyacı olan okullara bu kitapları dağıtıyorlar.

03 Eylül 2010
Serkan Aygören

Kitap okumaktan daha eğlenceli bir şey var mı? "Var! şu şu..." diyibilen çıksın karşıma. Dur bir dakika yoksa "Tabii ki de bilgisayar" mı dediniz ya da "TV'den güzel şeymi var be?" filan? Diyelim ki yazın yaylaya gittiniz dağın başı internet yok... Sıkıldım bunaldım derken birde kitaplıkta ilginizi çeken birşey gördünüz..."Bir Facianın Hikayesi" adlı bir kitap. Alıyorsunuz elinize... İncelediniz filan sonra ilk sayfayı açıyorsunuz başlıyorsunuz okumaya... Elinizden bırakamaz oluyorsunuz...

10 Mayıs 2010
hinata996

Yıl 1943.

Genç Mustafa’nın tayini kütüphaneci olarak Ürgüp Tahsin Ağa Kütüphanesi’ne çıkar.

Devlet memurluğu o dönemde süper bir şey, çünkü özel sektör falan yok.

04 Nisan 2010
delişey

Brida, güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsüdür. Brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğretene bir kadınla karşılaşır.

01 Nisan 2010
Serkan Aygören

Renkli Dergi Kalemşörlerinden Abdülhakim ALPTEKİN'in ilk şiir kitabı "Engin Okyanusta Aşka Seyir" hakkında yaptığımız kısa söyleşiyi Renkli Dergi Ailesiyle paylaşmak istedik.

@delişey

24 Şubat 2010
delişey

Delirmek... Pisa Üniversitesi psikologlarından Donatella MARAZZİTİ için bu sadece bir metafor değildir. İtalyan araştırmacı Aşık bir insanın durumunun, önüne geçilmez bir dürtü hisseden en had safhada takıntılı bir hastanın durumuyla kıyaslanabileceğini söyler.

09 Şubat 2010
delişey
< Önceki12