genco erkal

Yılbaşı yaklaşırken 2014 yılını da geride bırakmanın bir yandan hüznü diğer yandan yeni başlangıçların mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Geçtiğimiz haftadan bu yana renkli dergi okurları için yine güzel etkinlikleri kovalamaya çalıştım elimden geldiğince ve zamanım yettiğince.

17 Aralık 2014
gulcin_ertunc

“Ehh be ne diyeyim ben sana?”

“Hiçbir şey deme, illa bir şey demen gerekmez.”

Diyerek bir şey demişti üçüncü tekil şahıs. Sohbet havasındaki monolog bir zaman sonra diyalog olacaktı belki de. Hiçbir şey bilmeyen insanlar diye geçirdi aklından çokbilmiş kişi. Kaç kişiydi bunlar? Bir ordu kadar kalabalık. İki kişi etkindi bu sahnede diğerleri figürandı. Satranç masasındaki piyonlar gibiydiler. Hiçbir işe yaramayan aslında çok işe yarayanlardı. Onlar olmasa bir şey olmaz ama onlar olunca da çok bir şey olmaz. Garip bir meseleydi bu. Mesele olduğu bile söylenemezdi. Meseleyi mesele yapan içinde ki anlamdır ve onu anlamlandıran insanlardır. Aslında satranç oyununu da anlamlı yapan oradaki piyonlardır. Neden çünkü piyonlar bittikten sonra oyun biter. Anlamlı bir şeyler söylemeye çalışıyorum lakin zaten bunu da anlamlı bulanlar yani anlam verecek olanlar okuyan insanlar anlamsız bulanlar da onlar yani onların verecekleri anlamlar.

04 Mayıs 2011
İclal Aksoylu

Uzun zamandır gitmemiştim tiyatroya. Çalıştığım film setlerindeki oyuncu arkadaşlarımın oynadıkları tiyatroları ziyaret etmek vardı hep aklımda. Uzun süredir facebook dan gönderilen mesajını artık görmezden de gelemezdim. Bide mesajı gönderen benim çok sevdiğim Nebil abim olunca, oyuna gitmek de farz olmuştu. "Tiyatro Z" Galata’nın tam karşısındaki sokakta küçük ama oyuncularının yüreği kocaman bir yer. İçeri girince etraftaki kedilerden, çalışanların ilgisinden tiyatroya değil de sanki arkadaşınızın evine gelmiş gibi hissediyorsunuz. 20-25 kişilik minik bir salonda oyunlarını oynuyorlar (benim izlediğim yer o kadar da alt katında daha büyük bir salon olabilir)

20 Mayıs 2009
Giafieno

Mustafa Erdoğan ve ekibini iki defa Anadolu Ateşi (Fire of Anatolia) ile Aspendos’ta izlemiştim. Hele ilk izlediğim gösterilerini hatırlıyorum. Ne gurur duymuştum, ne de çok sevinmiştim. Çünkü hatt-ı zatında Aspendos’u hınca hınç dolduran kalabalığın %95’ini turistler oluşturuyordu. Gösteri sonrasında bir alkış, bir tezahürat… Kaç defa yeniden sahneye çıkmışlardı seyirciyi selamlamaya... Çok gurur duymuştum (malum milli duygularımız daha coşkundur bizim…), çok da sevinmiştim ülkem adına.

03 Mart 2009
Serkan Aygören
Her Ay, Her İlde Bir Tiyatro

Yok artık Lebron james

İnan olsun,

İki gözüm önüne aksın.

Eğer ayağınıza gelen bu oyunlardan nasiplenmezseniz,

Batsın bu dünya batsın...

31 Mayıs 2007
Serkan Aygören
Cem Yılmaz, bir yıl aradan sonra önümüzde ki hafta, TİM Show Center, Ankara Anatolia Showland ve Bostancı Gösteri Merkezinde sahneye çıkacak. Bilet fiyatları 39-56 YTL arasında değişiyor. Mart ayı programı şu şekilde;

TİM Show Center

10 Mart 2007
Beyaz Sayfa
< Önceki1Sonraki >