- Adam borsadan milyonlar kazanıyor. 2012' de en çok kazanç borsadan sağlanmış.

Peki... Asgari ücretten vergi alınan bu ülkede, borsadan 10 milyon lira kazanandan 10 kuruş bile vergi alınmadığını biliyor musunuz?

31 Ocak 2013
rahmi celik

Hüzünlere dalınca gece,

Manzarada Ege denizi

Mehtaba dalınca gece.

Pencerede Ege

Kalbimin ortasında

Aşkın hançer misali,

Saplı durur

Ay dokunur

İsyankar ruhumda durulur

25 Kasım 2011
hicran

*Selamlar.

*"Cenazende hangi şarkının çalınmasını isterdin?" diye bir muhabbet var. Ulan cenazede nasıl şarkı çalınıyor sevgili kardeşlerim? Cenazede ses sistemi mi kuruluyor da benim haberim yok? E hadi ses sistemi var ve çalınıyor diyelim, sevgili ülkemizde cenazede şarkı çalındığını duyan ahali "ulağn dalga mı geçiyonuz lan hanasssını daş yok mu lan daaşşş!" diye saldırmaz mı bu şarkıyı çalanlara sevgili dostlarım?

03 Kasım 2011
Gökhan Duranal

Günlerden sıcak mı sıcak bir yaz günü. Karnımı doyurdum canım öyle bir karpuz çekti ki! Evde karpuz yok sıcak tada gidip alacak halim yok. Neyse unuttum su içtim. Biraz internette geziyordum ki yine aklıma geldi. Düşündüm, şimdi bir kamyon karpuzu Filistin’e götürebilsek çocuklara, kadınlara, yaşlılara tüm oradaki insanlara…

31 Aralık 2010
Saadet

Antalya’da aşklar çetin geçiyor, ikliminin sıcağına inat.

Yağmurdan sırılsıklam olmuş ruhumu,

Kurutuyorum odun sobanda,

Çok çetin geçiyor aşklar Antalya’ da…

Lodosun ılık esintisi, denizin nemiyle karışıyor.

26 Ocak 2010
emely

Sanırım ta başa dönmek gerekli anlatım cümleleri ile yaşamı kopyalarsak. Protein ömür başlangıçlarımıza göndermeli bir edebiyatın ana sayfasını aralamamız gerekecek; gelin ben böyle yapmayayım da masöz arkadaşım Zübeyde ablanın (ben ona benden ay olarak büyük olduğundan abla derim) "burada masöre ihtiyacımız var gelir misin" sözü üzerine "bura"nın nere olduğu üzerine kısa bir sohbetle olur bakarım dedim ve baktım da. Baktım da ile nereden nereye gittiğime ve orda yaşadıklarıma ilişkin kimseyi sıkmadan yarı kronolojik bir yazı yazayım.

14 Ekim 2009
theguray

İlk bisiklete ne zaman bindim, ne zaman öğrendim bisiklet sürmeyi hatırlamıyorum; ama uzun bir aradan sonra kendime yeni bir bisiklet aldığımda aradan hiç zaman geçmemiş gibi yeniden kullandığımda çok mutlu oldum. Derler ya bisiklete binmek ve yüzmek hiç unutulmaz diye. Keyifli olmasından ya da özgürlüğü de beraberinde getirdiğindendir belki kim bilir?

14 Aralık 2008
nilanya

Posta kutumu kapattım. Tatile çıktı. Telefonumu da kapattım; o da tatile çıktı. Saatleri de iptal ettim. Takvimleri de sildim hayatımdan. Sadece gündoğumu ve günbatımına dokunmadım. Aydınlık ve karanlık… Onlar dursun. Ama zamanı hapsettim sonsuzluğa. Zaten dilimlere bölerek ad vermemiş miydik? Şimdi vazgeçtim işte. Sadece gün doğacak, gün geçecek, gün batacak. Acaba onu da mı görmezden gelmeli.

17 Kasım 2008
nilanya
anamur kalesi

Önceki Bölümler:

Alanya Anamur Yoluculuğu-Anamur, Saklı Kalmış Güzellik

Alanya Anamur Yoluculuğu-Anamur, Saklı Kalmış Güzellik 2

Kahvaltının sonuna güç bela yetişiyoruz. Sağ olsun, sevgili Tayfun; hizmette sınır yok düsturunu birebir yaşatıyor bizlere elinden geldiğince. Amanın, saat 11.00 olmuş bile. Daha Anamur kalesi, Anemurium bizleri bekliyor, duymuşlar geleceğimizi, hazırlık yapmışlar o kadar. Ayıp olur sonra değil mi ama? Haydi bakalım düşelim yola, selam vererek sağa sola, istikamet Mahmure Kalesine (Anamur Kalesi)

04 Mayıs 2008
Serkan Aygören
anamur kalesi

Kaldığımız yerden devam...

Aaa, o da ne? Şehrin ışıkları göründü bile. Hmm akşam vakti ne de güzel görünüyor; hatta durun durun, klasik bir betimleme yapayım hemen.

— Narin bir gerdana dizili inci bir kolye gibi...

05 Mart 2008
Serkan Aygören
< Önceki12