Soğuk kış günlerimizden hepinize tarçınlı sahlep tadında sıcacık bir Merhaba. Bu hafta sizlere etkinlik paylaşımı çok fazla yapmak istemedim. Son iki haftadır sosyal medyada şans eseri gördüğüm paylaşımlar, özellikle Doğu Anadolu Bölgelerimizde zorlu şartlarda görev yapan köy öğretmenlerinin çağrılarıydı. Uzaklardan gelen bu çağrılara kayıtsız kalmak doğru olmazdı. Malum sert geçen kış doğu illerimizde uzun süre hüküm sürüyor. Üstüne maddi durumların yetersizliği de eklenince durum dayanılmaz bir hal alıyor.

23 Aralık 2014
gulcin_ertunc

o bana kara giysisini verirse

bende ona kara koyunumu veririm

o bana ak giysisini verirse

bende ona ak koyunumu veririm

o bana birasından koyarsa

bende ona sarı sütümden koyarım.

17 Ekim 2012
rahmi celik

Burası herkesin bildiği sanıldığı, aslında fazla kimsenin bilmediği bir sahil kasabası. Yeşillikler içinde ve baş köşesine kurulmuş bir akarsu. Usta bir ressamın fırçasının hayal dünyası gibi. Burada yaşıyor olmaktan son derece memnunum. Ben kim miyim? Güzel soru.. Adım “Sema”. Doğma büyüme buralıyım. Şu an babamın cafesinde oturuyorum. Daha dün gibi aklımda şu denizde ilk yüzmeye başladığım gün. Güzel güzel denemeler yaparken, ne olduysa oldu, bir den çırpınmaya başlamıştım. Ama babam gülüyordu ve şöyle sesleniyordu:

28 Temmuz 2012
AntikAyna

ALAÇATI UÇURTMA FESTİVALİ 2012, 14-15 NİSAN’DA YAPILIYOR.

Biliyoruz hepiniz defterinizin ortasından bir yaprak koparıp şeytan uçurtması yaptınız ve sınıfın açık penceresinden sokağa süzülmesini izlediniz heyecanla. Sokak aralarında, arkadaşlarınızla, uçurtmalarınızı yarıştırdınız. Belki de ilk üzüntünüzü uçurtmanızın elektrik tellerine takılmasıyla yaşadınız ya da üzüntü paylaşmayı da uçurtmalar sayesinde öğrendiniz, uçurtması tele takılan bir arkadaşınıza teselli verirken…

02 Mart 2012
Alkış Tur

Ben Mardin’im

Mezopotamya’nın güneşi

Uygarlığın beşiğiyim

Tarihin adıyım

Hoşgörünün sazı

Kemençenin teliyim ben

Ben Mardin’im

Dinlerin sesiyim

07 Şubat 2012
demlikbau

Üç beş günlüğüne bi

yerlere seyahate

gidelim diyorum

hanım ne dersin?

Bak sende

romatizma var bende de

malum şeker bu

yazda Bodrum havası

23 Temmuz 2011
cihan balcıoğlu

Merhaba dostlar,

Bu kez Türkiye’mizin en doğu illerinden birisi olan Van Muradiye'den gelen bir çağrıya kulak veriyoruz. Hatta kulak vermenin ötesinde gönül vermek istiyoruz. Bir ilköğretim okulunun kitaplığı için kitaplara ihtiyaç var. Oradaki minik yürekli taze beyinli kardeşlerimiz; bu kitaplardan yeni şeyler öğrenecek, bilgi denizinde yollarını bulabilecek ve belki de yeni ufukları sizlerin sayesinde keşfedecekler.

12 Ocak 2011
Sakarpiyon

Türk Hava Kurumu, 85. kuruluş yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutluyor. Bu etkinliklerden biri de, ülkemizin dört bir yanındaki tarihi ve doğal güzellikleri havadan çekilen görüntülerle gözler önüne seren “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” fotoğraf sergisi.

02 Eylül 2010
pixares

Meryem öğretmen zorunlu görevi için Mardin'in küçük bir köyüne atanmıştı. Sevinci, heycanı gözlerinden okunuyordu. Artık onunda öğrencileri olacaktı, onlara okuma, yazma öğretecekti. Ailesiyle vedalaştıktan sonra Mardin’e doğru yola çıktı. Meryem güzel, bakımlı ve çekici bir bayandı, yüzü devamlı gülen, mesleğini severek seçen biriydi. Köye ilk vardığında ilk işi kalacak bir yer ayarlamak oldu. Bu konuda köyün muhtarı öğretmen hanıma bir yer tahsis etti. Meryem öğretmen bu küçük, sevimli taştan yapıtı şöyle bir süzdü sonrada hemen temizliğe başladı. İlk defa taştan yapılmış bir evde kalacaktı, ilk kez geliyordu doğuya, hep filmlerde gördüğü Mardin’e ilk kez geliyordu.

13 Temmuz 2010
demlikbau

Bu gün sizlerle paylaşacağım olay ne aşk hikayesi ne de bir aşk şiiri. Tamamıyla hepimizin filmlerde izlediği bir sahneyi paylaşmak istiyorum. Olayın geçtiği yer: Konya

Sabahleyin Zafer Meydanına çıkıp bir iki tur atmak istedim arkadaşlarımla. Her şey gayet güzel Alladdin Tepesinde bir çay keyfi ardında bir tavla atıp bu yaz sıcağında bir iki tur atmaktı amacımız. Her şey buraya kadar gayet normal. Eve dönüşte Kampus- Bosna arabasına bindik her zaman ki gibi minibüsçüler ayakta yolcu almaya devam ediyordu.

05 Ağustos 2009
demlikbau
< Önceki12