Uzaktan sevdim seni. Öyle uzaktan uzaktan baktım sana. En çok sabahın erken saatlerinde sevdim. Belki öğleden sonra dört gibi seni seven birileri olabilir ya da akşam sekiz gibi. Ama benden başka kimse sabahın en erken saatlerinde sevemez. Kim özler de sabahın erken saatlerinde uykusunu bırakıp gelir pencerenin önüne?

05 Eylül 2016
Şüheda Yassıkaya
Hayaller kurarsınız. Kurduklarınıza öyle inanırsınız ki hayatınız olur. İnandıklarınıza öyle bağlanırsınız ki gücünüz olur. Gücünüze öyle inanırsınız ki gerçekliğiniz olur. Bir de bakmışsınız ki hayalleriniz gerçekliğiniz oluyor.

Sonra tek bir silgi darbesiyle silinirler. Geriye sadece silgi tozları kalır. Hayallerinizi yazmaya karar verirsiniz bir daha. Bir daha. Ama ne elinizde kaleminiz vardır ne de gücünüz. İşte o anda yere çöker düşünürsünüz. İlk önce neden dersiniz? Neden? Sonra çünkü gelir.Çünkü dersiniz böyle olmalıymış. Ardından gözleriniz dolar içinizdeki tümörü sökmek istercesine haykırırsınız. Öyle bir haykırıştır ki bu bakmışsınız bütün silgi tozları her yere saçılmış.

02 Haziran 2016
hayal

Ne zamandır gözüme takılan, yazmayı düşündüğüm ancak olgunlaştıramadığım yanlış anlaşılırım düşüncesiyle yazmadığım bir yazı.

Türbanlı kızları görüyorum renk renk türbanlar altına üstü gibi kapalı türbana uygun kıyafetler giyinen türbanla da çok şık olabileceğini gösteren kızlar… Başı açık kızlar görüyorum renk renk tişörtler altına değişik değişik mini etekler ne güzel yakıştırmışlar ne kadar şıklar diyorum. Ne türban, ne mini etek nede çarşaf özgür bir ülkedeyiz kimse kimsenin kıyafetine karışamaz öyle bir hakkı yok, çok aşırıya kaçmadığı sürece herkes istediğini giyer. Ancak son zamanlarda sık sık karşılaştığım bir giyiniş tarzı bana yanlış geliyor. Kafası kapalı kızımız ne güzel bir sözümüz yok ancak altına mini etek yada tüm hatlarını gösteren çok dar bir pantolon bu ne perhiz bu ne lahana turşusu… Ne türbana ne mini eteğe sözümüz var ama bu ikisi bir arada olur mu? Kafanı kapatıyorsan saçının telini göstermek istemiyorsan bunun günah olduğunu biliyorsun o zaman altındaki ne? Bu tür giyinenleri görenlerden onların onların kafası kapalı ama… diye başlayan sözler duyuyorum ve bu beni rahatsız ediyor. Bu şekilde hakkıyla(üstüne basarak söylüyorum hakkıyla) türbanı takanları bu tür sözlerle muhatap ediyorlar ve bu beni gerçekten üzüyor. Yazımın bu bölümünde küçük bir parantez açmak istiyorum mini etek giyen, türban giyen, şunu giyen bunu giyen kötüdür iyidir demiyorum. Ne giyerse giysin önemli olan beyindir namus beyindedir kıyafetlerde değil diyerek parantezi kapatıyorum. Yine son zamanlarda gençler toplumda çok rahat olduklarını görüyorum yanaktan bir öpücük sarılmak bunlar normal tabi ama daha da ileri gidenler, çevresindekileri hiç düşünmeyenler biraz daha dikkat diyorum.

23 Aralık 2015
icimdekises

Güzel gözlüm...

Dile gelmez güzelliğin.Anlatırım seni ama kelimeler yetmez.

Hiç bir dilde güzelliğine eş kelime yok.Bu yüzdendir ki cümle kuramıyorum güzelliğine.

Ama çok şükür gözlerim var Ey temiz toprağım!

23 Aralık 2015
Anlat1

Sen şimdi her şeye küsmüşsün. Bilirim herkesten kaçıyorsun şimdi. Belki susuyorsun. Belki açlıkla cezalandırıyorsun kendini, ya da beni. Sana üzülme demiyorum ki cancağızım. Üzüleceksin elbette lakin üzüntüden kendini hasta etme. Öyle her şeye falan da küsmek yok. Ben seni çok seviyorum. Hep bunu düşün ve yüzün gülsün.

21 Aralık 2015
esra1997

Yol alırsın bu rotada,

Uykudasın!

Bir gece gibi karanlık geçiyorsun,

Aslında denizden .

Sadece gözlerin alışmış siyaha.

Küçük rüyalar ve büyük kabuslar

Bir bir meşgul ederken zihnini,

21 Aralık 2015
MonaRoza

Bulut..

Bunu bir mektup gibi dusun. Gitmesi icin yazilmis ama gitmesi gerekene hic ulasamamis bir mektup gibi..

Bilmiyorum, umursamiyorum benim hakkimdaki dusuncelerini. Belki umursamaz belki de en icinden gelenlerle yaziyorsun bana ama.. Bilmiyorum iste..

14 Ağustos 2015
Orkun Çetin

Avrupaya seyahate gitmek istiyorsunuz ama turların sıkıcı ve sizi hapseden programlarından sıkıldınız, ben çantamı alıp gidiyorum arkadaş demenin zamanı geldiğini düşünüyorsunuz ama bunu en uygun ve en iyi şekilde eğlenceli hale getirmek istiyorsunuz... O zaman bu yazıyı es geçmek olmaz...

24 Haziran 2015
Tarkan

Serinlik, sessizlik, hafif bir yaprak hışırtısı… Her gün gördüğü bu yer ona şimdi daha başka, şaşırtıcı bir şekilde huzur verici ve emniyetli geliyordu. Bina yığınının dev bir çit gibi etrafını sardığı bu küçük parkın gündüzleri yaydığı kötü enerjiden eser yoktu şimdi.

09 Haziran 2015
Gökhan Duranal

bir gün daha geceye selam verdi...

kendimi kaybetmelerin vaya..kendimi bulmaların o sınır noktasında....

sıratı müstakim -neydi diye bir soruyla dokunuyorum kalbime...

hani...şu fatiha süresi dediğimiz...bazen bir annenin şefkatiyla sarıldığımız en güzel

09 Haziran 2015
vasile mavi
< Önceki1234...