İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı TBMM'de görüşülmeye başlandı. Yasa tasarısı kabul edilip yürürlüğe girdiğinde Türkiye'de en az 20.000 yeni İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimine ihtiyaç olacak. Kanun Tasarısını incelemek için tıklayın

07 Nisan 2012
Serkan Aygören

Fransız, Amerikalı ve Türk geçirdikleri bir deniz kazasında ıssız bir adaya düşmüşlerdi.

Issız adada bir hafta kadar süre geçtikten sonra. Franız konuşur; Ben yokken şimdi sevgilim gelmiş, beni merak etmiştir mutlaka...

30 Mart 2012
rahmi celik

İspanya'nın iki büyük işçi sendikası 29 mart tarihinde genel grev yapacaklarını duyurdu. İspanya demokrasi tarihinde 6. büyük grev olacak olacak bu tarihte 2012 ispanyol bütçesinin onaylanacağı tarih aynı zamanda...

27 Mart 2012
Serkan Aygören

Yaratılmışlar içinde en mükemmelidir insan,

Yüce yaradan “eşref-i mahlûkat” olarak yaratmış,

En şereflisi, en güzeli, en değerlisidir o

Asli görevlerinin yerine getirenler yükselmekte,

31 Ocak 2012
servet beki

Herkese iyi yıllar diyerek başlamak istiyorum. İnşallah bu yıl herşey gönlünüzce olur...

Bu yazıda refahın en optimal düzeyde tutulduğu varsayılan ama teorik olmaktan öte gidemeyen tam rekabet piyasası ve "Kamusal hizmet çerçevesinde ev temizliği" adlı yazımda bahsettiğim piyasa başarısızlıklarından biri olan dışsallık kavramını açarak devam etmek istiyorum. Sanırım bu yazıdan sonra artık yavaş yavaş zetthdark adlı üyemizin "Hep mi ezilen kadın hep mi suçlu erkek?" adlı yazısı altında savunduğum görüşlerin temelini ufak ufak anlatabileceğim zira önceki yazılarımı da okumuş olanlar için fikirlerimin kökeninin hangi düşünce kalıplarından oluştuğunu az çok anlatabilmiş olacağımı düşünüyorum.

06 Ocak 2012
kemal keskin

Bundan sonraki yazılarımda artık fazlaca kavramlara gömülmeden daha genel ve daha gerçek yaşamdan alınmış iktisadi çerçevede işlenmiş bir düşünce tarzı belirlemeyi uygun buluyorum. Bunun için de evlilikte bir kamusal mal olduğunu düşündüğüm ev temizliği ile başlamak istiyorum. Yazının içinde sonraki yazılarda açıklamayı düşündüğüm bazı kavramlar söz konusudur. Örneğin karşılaştırmalı üstünlükler kavramını henüz açıklamanın erken olduğunu düşünüyorum ancak buna da yazının son paragrafında yer verdim çünkü elzem bir kavramdı.

20 Aralık 2011
kemal keskin

Gelişen günümüz dünyasında, gelişmekte olan ülkelerin dikkatini çeken, yıldızının ışığı altında koruma kalkanı oluşturmayı amaçlayan bir birlik olarak karşımıza çıkıyor avrupa birliği.

Arkadaşlar yurdum insanına sormuşlar demişler ki ab'ye girmelimiyiz %95 i evet demiş. peki ama neden diye sorduğumuzda ise bir suskunluk, bir sus-pus olmuşlar.

15 Aralık 2011
zetthdark

Elektrik Faturasından Sırtımıza inan Ek Yük %81.3Elektrik faturalarında "kaçak kullanım bedeli" adı altında tahsil edilen bedele karşı itirazlar artıyor. Bu tahsilattan kurtulmak isteyenlerin yapması gereken tek şey bir dilekçeyle başvurmak...

09 Aralık 2011
Serkan Aygören

" Abi param yok ki bir arabamız olsa da şu kızlar bize baksa..." veya " ayy şekerim geçen vitrinde çok güzel bir çift ayakkabı gördüm ama fiyatı daha da güzeldi..." bunun gibi konuşmaları hepimiz hayatımızın bir evresinde mutlaka yapmışızdır. Hayatımızda verdiğimiz kararların bir çoğunun altında iktisadi sebepler yatar ama bu yukarıda saydığım kadar basit ve sadece gelirle alakalı bir durum değil.

21 Kasım 2011
kemal keskin

Artık kullanmadığınız eşyalarınız, dolap bekleyen giysileriniz işe yarasın, birilerini memnun etsin istemez misiniz? Hele bayram gibi iyi duyguların herkesi sardığı, yardımlaşmanın, kucaklaşıp sevinmenin günlerinde. Size yaramayan eşya ve giysilerinizi alıp değerlendirecek birçok sivil toplum kuruluşu var. İkinci el eşyaları sizden alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor ya da bunları satarak yeni projelere kaynak sağlıyorlar.

09 Haziran 2011
Serkan Aygören
< Önceki12