aile içi şiddet

UNICEF raporundan Türkiye'de aile içi şiddet: En çok şiddete maruz kalan 18 yaş altı kızlar. En çok şiddet uygulayan, koca ve erkek arkadaşlar. Şiddet karşısında polisin durumu: Arabulucu!

UNICEF’in ‘Şiddeti İzleme ve Göstergeleri Kılavuzu’ isimli kitabında yer alan Türkiye’ye ilişkin veriler, çocuk ve kadınların maruz kaldığı şiddetin boyutunu gözler önüne serdi. Mart ayında Türkçeye çevirilen rapordaki verilere göre şiddete en fazla 18 yaşın altındaki kız çocukları maruz kalıyor; en çok şiddeti de koca ve erkek arkadaş uyguluyor. Raporda, aile içi şiddetin emniyet güçlerince yeterli soruşturulmadığı, herhangi bir şikâyette polisin arabulucu gibi davrandığı eleştirisi de yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’na da iletilen rapordaki veriler özetle şöyle:

08 Aralık 2014
Tarkan

Selamlar!

Hayırlı Ramazanlar

Ben sizlere bi şey danışmak istiyorum belki yardımınız dokunur.Üniversite tercihi yapacağım ama bölümler hakkında hiçbir fikrim yok. Puanım yüksek bi şey de değil tercih yapmak konusunda kararsızım. TM-3 puanım 315 TM-2 300 TM-1 288..berbat durumdayım. Kararsızım. Eğer çalışacağıma dair kendime güvensem tercih yapmayacağım ama bilemiyorum. Bir yıl kaybetmek istemiyorum.Bana bölümler hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

15 Temmuz 2014
esra1997

SALDIRDI DÖRT BİR YANDAN DÜŞMAN

TÜRKLER DİYOR Kİ: DİKKATLİ OLUN AMAN

ALLAH-U EKBER DİYORUZ MİLYONLARCA KEZ

EY TÜRK KORKMA ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!

YERLERDE TAŞ ,TOPRAK,KANLI BEZ

19 Mart 2014
gs79

Tarlabaşı Toplum Merkezi sekiz yıllık çalışmasının ardından bir kaynak bulamazsa kapanmak üzere. 2006 yılından bu yana 5803 çocuğa hizmet veren Tarlabaşı Toplum Merkezi fon bulamazsa kapanacak. Bu duruma istinaden geçtiğimiz günlerde sanatçı Cenk Yüksel “Yeşilçam Şarkıları” konserinde Tarlabaşı Toplum Merkezine albüm satışlarından elde edilen geliri bağışladı.

26 Kasım 2013
Serkan Aygören

*Selam, saygı, barış ve sevgi.

*Yıllar önce bir programda izlemiştim, bildiğin acı pul biberi kaşık kaşık yiyen iki kardeş mi arkadaş mı ne vardı bir köyde. Almışlar önlerine koca poşeti, kaşıklayıp duruyolar. Bir de sonunda biraz pul biber kalmıştı, yapmacık yapmacık "Ben yiycem! Hayır ben yiycem!" diye poşeti çekiştirmeye başlamışlardı. Offf... Nasıl bir kurgu, nasıl bir saçmalık... Yıllar geçti hala unutmadım, kabus gibi.

28 Ekim 2013
Gökhan Duranal

Bu Dünyaya bedenimizi gömmeye, ruhumuzu arşa değdirmeye geldik. Ama ruhumuzu ebabillerle bizden çaldılar baba... Söz vermiştik, bu kırık dökük dönencede plan kuranların suratına, Kur'an okumaya... Kumar oynayanları bir tebliğ ile Kur'an okumaya... Söz vermiştik baba, Hücûrat hücûrat ilerleyip, silah tutan elleri, tutturmamaya.

22 Ekim 2013
ltfsener
kadının adı yok

Şekerim ne diye ağlıyorsun? diye sorup duruyor kadın. Kadın... Ne anlar, ne kadarını anlar anlatsam? Ayıbın böylesi diyecek. Kızcağızım adam evli diyecek. Nikahını ben mi kıydım bre müslüman! diyeceğim. Sonra edepten yoksun yazılar, birkaç çıplak resim karalayacağım. Ben, toplumun eseriyim hani, kadın? Eserinize saygı duyun.

11 Ekim 2013
damra
Annem, babam, canım ailem,

Üzülmeyin, dik durun, kim ne derse desin, duymayın. Sizler yalnız değilsiniz. Sizlerin çocuğunuz sadece ben değilim. Annem, ben canım ülkemin güzelim memleketimizde olayları izlerken, vuruldum. Yere düşmüşüm, yuvarlanmışım. Arkadaşlarım beni kenara almasalarmış, arabaların ya da polislerin altında ezilirmişim.

17 Eylül 2013
AntikAyna
< Önceki1234...