12 Eylül Çarşamba

Trabzon Havaalanında buluştuktan sonra doğu istikametinde yola çıkıyoruz ve geliş saatinize göre yol üzerinde kahvaltı molası veriyoruz. Ardından sahil boyu yolumuza devam ediyoruz ve Hopa'dan güneye doğru saparak 690m rakımlı Cankurtaran Geçidi'nden geçerek Borçka'ya iniyoruz. Artvin'e doğru ilerlerken yolumuz üzerinde önce Borçka Barajı'nı, sonra 253m ile Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise 6.yüksek barajı olan Deriner Barajı'nı ziyaret ediyoruz.

23 Temmuz 2012
Serkan Aygören

1. Temel bir işyeri açar ve adınada "temel ve hamsi" koyar.

Bu nedir? diye soranlara da; "paul ve shark" var da temel ve hamsi neden olmasın der...

2. Temel ile Dursun uçakta giderken uçak irtifa kaybetmiş. Temel Dursun'a uçak düşüyor deyince dursun ula sanane düşerse düşsün babanın malımı demiş.

02 Şubat 2012
rahmi çelik
Karadeniz’de yer alan tek ada özelliğini taşıyan Giresun adası (Aretias) Giresun kıyılarından yaklaşık 1,6 km uzakta ve 40.000 metrekare yüzölçümüne sahiptir. Adanın en yüksek noktası ise 30m’dir.

19 Aralık 2009
Serkan Aygören
dağ çiçeği

Hiç Dağçiçekleri Gördünüz mü?

Ne zaman içim sıkılsa, ne zaman bu yaşamdam bunalsam hep dağlar gelir aklıma. Bilir misiniz dağları? Hele dağ çiçeklerini hiç gördünüzmü? Nasıl güzeldir bir bilseniz... Belki de bileniniz vardır, kimbilir?

07 Mart 2008
mavideniz
< Önceki1Sonraki >