Atatürk Camileri

Genç ve titiz tarih araştırmacısı Sinan Meydan, son yazısında:

“Bu ülkede birileri sürekli İsmet İnönü’nün cami kapattırdığını söylerken (ki bu kocaman bir yalandır) nedense hiç kimse Atatürk’ün cami yaptırdığını söylemez” diyor...

15 Temmuz 2013
dostzade

Herkese merhaba. Sevgili Ela Günad ile Hangar sanat derneği toplantısında tanıştık. Evet o Hangar, o Hangar ki bizi taa Giresunlara götüren hani. Bir sohbetimiz esnasında Follow The Women (Kadınları İzle) den bahsederken gözlerim faltaşı gibi açılmış onu dinliyordum. Ne kadar cesur, ne kadar yapıcı bir fikir diye düşünmüştüm. O kısacık zamanda o kadar çok şeyden bahsetti ki, “işte Renkli Dergi’de paylaşacağım harika bir proje daha” dedim. Akabinde tüm hikâyeyi detayları ile Renkli Dergi’de paylaşmasını istedim. Sağolsun beni kırmadı ve soru-cevap eşliğinde o yaşanmışlığı bizlerle paylaştı.

04 Eylül 2010
Serkan Aygören

Bugün çok hüzünlüyüm.

Haberlerde izledim ve çok şaşırdım. Haber İsviçre’nin minareler için yapmış olduğu utanç verici referandumdu.

Hem de Kurban Bayramı’nda…

Bu çok açık bir mesaj…

05 Aralık 2009
karayagiz
Amerika’nın sokaklarındaki gençlerin sayısı hayli azalmış. Hepsi bir isyan, bir uyanış, bir başkaldırı için Washington D.C.’ye gidiyorlar. Amaçları 10.000 evet tam 10 bin Amerikan gencini 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında Washington D.C.’ye toplamak.

Peki bu başkaldırının, bu toplanmanın amacı ne?

02 Mart 2009
Serkan Aygören
< Önceki1Sonraki >