reaper - overwatch

90'lı yılların başından beri orta dünya ve fantastik kavramlarını bize en güzel kurgu ve senaryolarıyla tanıştıran Blizzard 2 yeni oyunla son dönemlerde tekrar popülerliğini geri kazanmış durumda.

08 Aralık 2014
Tarkan
bad piggies

Angry Birds Oyununu bilmeyen var mıdır acaba? Elbette vardır lakin benim bahsettiğim topluluğa ne yazık ki girmiyor o söyledikleriniz. İstisnalar kaideyi bozmaz diyerek direkt mevzuya dalıyorum izninizle.

28 Eylül 2012
Serkan Aygören

Bilkent Üniversitesi mezunu Bilgisayar Mühendisi Armağan Yavuz’un çocukluk hayalinden yola çıkarak geliştirdiği bilgisayar oyunu Mount&Blade, 1 milyonun üzerinde satış rakamına ulaştı.

Şirketler pişman oldu...

13 Şubat 2012
Serkan Aygören

Siz bu satırları okurken, bilgisayar başındaki binlerce sanal pilot aynı ortamda uçuyor. Kuleden direktif, uydudan meteoroloji bilgileri alıp sanal kokpitte motor çalıştırıyorlar.

Yeni tanıştığım bir dünyadan bahsetmek istiyorum sizlere. Bu dünyanın adı sanal havacılık. Herşeyden önce bu bir oyun değil, gerçeğe çok yakın kurgulanmış bir simulasyon.

06 Ağustos 2010
pixares

İşte beklenen gün, işte beklenen an sayın okur. Tabi ki Starcraft hayranları için. O da neyin nesi diyenler önce biraz kenara çekilsinler. Çekilsinler ki dört gözle son 2 yıldır ha çıktı, ha çıkacak denen Stracraft2'nin duyurusunu özlemle bekleyenlere duyurabilelim.

25 Temmuz 2010
Serkan Aygören

Bu sefer tanıtacağım oyun hal-ı hazırda bir çok kişi tarafından oynanmış bir oyun aslında. Oyunumuzun adı SPORE. Yani bildiğimiz spor, hani mantarın üreme yönteminde ki tohumlarının adı.

09 Temmuz 2010
Serkan Aygören

Tam tamına 2 senedir beklediğim Diablo seriisinin son oyunu olan Diablo 3'ün haziran ortalarında çıkacağını duydum en son... bugün sitesini gezdiğimde ise çok şaşırdığım ama bi o kadar sevindiğim benim en sevdiğim karakterin yani Barbarian'ın dişi versiyonunu yapmışlar ama sanırım biraz çirkin olmuş :) ... hemen şöyle diablo'nun geçmişine bakarsak ben ilk diablo ile tanıştığımda piyasada 2. sürümü olan Diablo 2 vardı. Tam ona başlayıp ortalarına geldiğimde eklenti pakedi olan Diablo 2: Lord Of Destruction 'la tanıştım ve diablo 2'deki Barbarian, Necromancer, Sorcerer, Paladin ve Amazon'a fazladan Druid ve Assassin diye 2 arkadaş daha katılmıştı. Druid ve Assassin Diablo 2'de ki tüm karakterlere gölge düşürürken Güç Dayanıklılık ve DöverBiçer özelliğe sahip olan Barbarian'ı bir türlü ezememişlerdi. Şimdi Diablo 3'e döndüğümüzde Barbarian yine baş karakter olarak çıktığında çok sevinmiştim bu sefer paladin, sorcerer, amazon, druid, assassin'e nazaran Barbarian'a Wizard, Monk ve Witch Doctor arkadaşlık edecek. Fantastik Hikâye ve Oyun severler karakterleri bilecektir ben yinede üstünden geçeyim;

15 Mart 2010
Tacko
Battlefield: Bad Company 2’ye ekstra haritalar!

Digital Illusions, Battlefield: Bad Company 2’yi piyasaya sürüldüğü günden itibaren ekstra materyallerle daha zengin bir hale getireceğini açıkladı ve ilk indirilebilir içerik paketini duyurdu. EA DICE tarafından geliştirilen, üst üste yayınlanan videolarla oyuncuları etkileyen ve hem beta, hem de demo versiyonlarıyla büyük beğeni kazanan Battlefield: Bad Company 2, 2 Mart’ta ABD’de ve 5 Mart’ta Avrupa’da piyasada olacak.

02 Mart 2010
ugrzr

Bir Rockstar Games yapımı olan Max Payne oyununu bir çoğumuz biliyoruz. kKrısı ve kızının kayboluşundan sonra kötü adamların peşine düşen Arnold Schwarzenegger kılıklı dostumuz Max Payne bu sefer takibini Brazilya, Sao Paulo'da devam ediyor. Rockstar Games hikayenin devam ettiği mekâna uygun karakterlerinde oyuna yerleştirildiğini ve gece / gündüz döngüsününde dahil edildiğini söylüyor. Max Payne 3: Return Of The Max Payne 2009 Kış sezonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

22 Kasım 2009
Tacko
assasşn's creed

Çok uzun zamandır kayda değer bir oyun oynamamıştım. İş, güç, Renkli Dergi vs derken bir de baktım ki; sayesinde sinir stres attığım, rahatladığım oyunlardan ne de uzak kalmışım. Bu durum hatırı sayılır bir zamandır beynimi meşgul ediyor olmalı ki; geçenlerde de Starcraft Hala Oynanıyor adlı bir yazı yazmıştım.

06 Haziran 2008
Serkan Aygören
< Önceki12