Teknoloji Gecesi - Bir gelecek hikayesi seminerim Taksimde, Taxim Hill otelinde oldukça keyifli geçti. Teknolojinin bugünkü konumundan gelecekteki olacak ve olabilecek durumlarına değindim. Microsoft, Cisco ve Robotik alanındaki firmaların gelecek vizyonunu aktardığım bu seminerde kendi gelecek öngörülerim izleyenler tarafından oldukça etkileyici bulundu.Bilim Kurgu -Teknoloji ve Hollywood - Teknoloji ikilemlerinden de geleceğe baktığımız bu seminerde geçmişe bir yolculuk yapıp "Home Computer" devrimine de ve teknolojik alanda nelerin, niçin devrim olacağından bahsettim.

01 Temmuz 2010
Volkan Atasever

Merhaba Arkadaşlar;

Bugün sizlere PSP'ye ubuntu işletim sistemini kurmayı öğreteceğim.Bu sayede psp'nizde hem Ubuntu bulunacak hemde siz ubuntu programlarını kullana bileceksizniz.Ubuntu kurarak mozilla firefox ile internete girmek mümkün.Gelin diğer programlarıda görelim:

02 Haziran 2009
mrc
Linux Nedir?Linux nasıl başladı? Nasıl gelişti?

Bunların hepsini ilk bölümümüz olan Linux'ün Temelleri bölümünde ele alacağız. Linux (okunuşu – linüks) tüm platformlarda kullanılabilen 32-bit işletim sistemidir (OS). İlk başlarda sadece Intel x86 platformu için geliştirilen Linux şimdilerde neredeyse tüm sistemlerde çalışabilmektedir. Intel, Mac, Sparc, Alpha, gömülü cihazlar ve diğerleri Linux için çalışma mekanı olmuştur. Linux, tabanda kendisine UNIX işletim sistemini baz alır. Kararlı, güçlü ve genişletilebilirdir. Şu anda sıkça kullandığımız kişisel bilgisayarlar, iş istasyonları ve serverlarda dünya genelinde sıkça kullanılmaktadır.

16 Ocak 2008
SnefeRu
Torrent, ingilizce'de ki anlamı 'sel' demek olan bu kelime, bilişimde de bir terim aynı zamanda. Başına BIT isimini eklediğimizde, bu terimin başlangıç noktası olan bir bileşik isim yani BITTORRENT'e erişiyoruz...

Bittorent nedir sorusuna vereceğimiz kısa bir açıklama şöyle olsa gerek(wiki tr);

27 Nisan 2007
emsvizyon
< Önceki1Sonraki >