Merhabalar, bu makalemde sizlere çok tehlikeli bir trojan türü olan RAT’dan bahsedeceğim. Öncelikle RAT’ın ciddiyetini anlatmak için şu cümlenin yeterli olacağını düşünüyorum. “Siz bilgisayar başında ne yapabiliyorsanız, RAT’ı kullanan kişi de sizin yaptıklarınızın aynısını ve hatta daha fazlasını yapabilir.”

25 Ekim 2011
merthicyilmaz

Bilişim dünyasının ilk yıllarında bu yana hacking ve hacker kavramları oldukça ilgi görmüştür. Bilgisayar sistemlerine izinsiz girişi sağlayan ve bunları kendi çıkarları doğrultusunda kullanan kişilere hacker bu işleme ise hacking ismi verilmiştir. İşin doğrusu bu noktada aslında birden fazla terim olduğudur. Öncelikle her sisteme sızana veya benzer işler yapana hacker denemez. Herhangi bir sistemde çok fazla açık mevcutsa piyasada bulunan bir kaç program sayesinde bu cihazlara izinsiz erişim yapmanız çok kolaydır.

30 Ekim 2010
Volkan Atasever

İnternet, sahtekarların da hayatını kolaylaştırıyor. İnternet dolandırıcıları paranızı almak için yapmadık şey bırakmıyor. İşte en yaygın 10 internet dolandırıcılığı...

Tetikte olun; internette tuzağa düşmeyin

27 Ağustos 2009
centaur
hoax

Birinci sınıf hamur kağıdı Faber Castel’larla buluşturmanızın sıklığı azaldıysa hatta hiç görüşemiyorlarsa, siz de dijital çağın kavalcısına yakalanmışsınızdır.

Onu takip etmekle kalmayıp kızılcık sopasıyla kovalamaya da başladıysanız, siz de gün içerisinde mutlaka hoax’lananlardansınız.

09 Haziran 2008
edasenyurt
hackedTarArseven'in yazısını okuduktan sonra bunu yazmaya karar vermiş bulunuyorum efendim, ilk yazım vatana millete hayırlı olsun :)

Günümüzde her işimizi internet üzerinden hallettiğimiz için güvenlik de büyük önem taşıyor. Ayrıca sadece internet değil, bilgisayarımızda şifreyle koruma altına aldığımız dosyalarımız da kötü niyetli kişilerin hedefi halinde. Zaferin yolu düşmanını tanımaktan geçtiğine göre, herkesin şifre kırmakla ilgili birkaç şey bilmesinde fayda var ;)

11 Mart 2008
janny
hacking

Şaşırdınız mı?

Aaaaa Şipşakçı Kalemşör fotoğraf dışında bir konuda yazıyor? Necati, çimdikle beni yanlış okuyor olmalıyım!"

Bu sefer hepimizin başına gelebilecek ya da çoktan gelmiş olan bir olay hakkında yazmak istiyorum. Malumdur, artık her şey sanal dünyaya döküldü, alış-verişten, bankacılığa, tercümanlıktan, eğitime... Her konuda hayatımıza girmiş durumda internet. Evet, çok hoş, koltuğumuzdan kalkmadan ayıcıklı pijamalarımız ve terliklerimizle en uyuz halimizle bile en önemli işlerimizi halledebiliyoruz. Buraya kadar şahane!

08 Mart 2008
TarArseven
< Önceki1Sonraki >