Dosya Web

Hızla gelişen dijital dünyada, özellikle sosyal medyada paylaşmak istediğiniz ofis belgelerini, fotoğrafları, flash, ses ve video türü dosyaları daha kolay ve hızlıca paylaşabileceğiniz yeni bir web sitesi, dijital dünyaya ilk adımını attı.

27 Mart 2015
muratmoon

Samsung’un geçtiğimiz hafta duyurulan sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR, VentureBeat’in haberine göre 199 dolardan satışa sunulacak. Sanal gerçeklik gözlüğü için şu anda en popüler isim olan Oculus ile çalışan Samsung’un Gear VR’ı daha uygun fiyattan kullanıcıların karşısına çıkarması bekleniyordu. Öte yandan uzun zamandır Oculus Rift’in sanal gerçeklik gözlüğünün (tüketici versiyonu) 200-400 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor.

10 Aralık 2014
Serkan Aygören

Son zamanlarda yazdığım bir hikaye ile yeniden doğuşunu gerçekleştiriyorum web sitemin.

Zaman zaman eski hikayelerime, zaman zaman yenilerine yer vereceğim.

Bazen de canımı sıkan bir kaç konuya değineceğim. Bazen ise minik şiirlerle süsleyeceğim. Hem yenilerden, hem eskilerden.

07 Mayıs 2013
greysteam

CSS Nedir?

CSS Web sitelerinin içindeki görünümlerin bütünlüğünü ve devamlılığını sağlar.Sayfalarınız

içerisindeki tüm öğelerin görünümlerini,yerleşimlerini ve boyutlarını CSS ile belirleyebilirsiniz.

04 Ekim 2011
merthicyilmaz

Merhabalar,bu ilk yazımda sizlere Facebook'un bir kaç ay önce çıkardığı mail sisteminin bir zararından bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi Facebook artık kullaniciadiniz@facebook.com şeklinde bir mail hizmeti sunmakta kullanıcılarına.

01 Ekim 2011
merthicyilmaz

Merhabalar, Bu makalemizde Clickjacking'den bahsedeceğim.

Clickjacking: Bir web sitesinin içine yerleştirilen kodlarla bilgisayarınıza zararlı yazılımlar yüklenmesi,Facebook fan sayfası beğendirme gibi işlemlerin yapılmasıdır.Siz web sitesinde gezinirken karşınıza çıkan bir butona tıkladığınızda veya normal bir tıklama yaptığınızda bu işlemi gerçekleştirmiş olabilirsiniz.

12 Eylül 2011
merthicyilmaz

Yaratıcı, bize kalemi ve kâğıdı verdi. Kadim geleneklerde kâğıt ve kalem öğreticiydi. İçinde bulunduğumuz post modern çağ okullarda bile elektronik kitap kullanmayı öngörür oldu, tüm iletişimlerimizi ses ve görüntü üzerinden saptamaktayız. Telefon, televizyon, bilgisayar ve daha söylemediğimiz onlarca teknolojik ürünün, kağıdı ve kalemi örümcek ağı gibi doladığını görmekteyiz.

15 Ağustos 2011
ltfsener

Halen iletişim yöntemi olarak Anadolu’nun bazı yerlerinde ıslıkla haberleşiliyor, biliyor muydunuz?

Bizlerse elbette iletişim yöntemleri arasında sanıyorum ıslık çalmayı pek kullanmıyoruz, değil mi?

14 Haziran 2011
MertE

@littleiv3 Tabağa yemek koyarken 'tamam yeter' dendiğinde duran anne icat etme çalışmaları son hızıyla sürüyormuş

@istiklalakarsu Altın gününü Dünya'ya anlatmaya kalksak acayip kafaları karışır. 20 kadın+4 kg börek+3 tencere dolma+20 tabak kısır+19 çeyrek altın

04 Mart 2011
pixares

Twitter artık ilk çıktığı zamanlardaki gibi "şu anda bunu yapıyorum, bunu ediyorum" platformu değil. Çok değişti… Şimdilerde o tür şeyleri yazanları anında sopayla kovalıyor millet. Twitter günümüzün en büyük fikir ve tespit platformuna dönmüş durumda. Bu yazısı dizisinde bu tweet’lerden örnekler bulacaksınız, umarım hoşunuza gider. Başlıyoruz:

05 Şubat 2011
pixares
< Önceki1234...