ardımda öyle uzun bir mektup bırakmadım.

sadece "elveda" yazdım.

kalemi masada bırakmadım,

pusula olsun diye yanıma aldım.

fenerin ucuna yıldız taktım.

hiç bitmesin diye ışığım,

23 Aralık 2015
hicran

''HERKES'' evet; herkes ne kadar da basit bir kelime değil mi ? Oysa ben olmasaydı herkesin bir anlamı da olmazdı.Uzak ve yakın gibi tıpkı sen ve ben gibi.Onca mesafe onca sözler onca söylenmiş keyfi yalanlar ve ben sadece sendeki hiçliğin tekiyim.Yüreğimin bana uyguladığı bir baskısın bir iç çekişsin.Elim, kolum öğrendiğim ilk Türkçe kelimesin.

21 Aralık 2015
mavi potinli çocuk

Bir yolculuk daha bitti.

Başında mısın yoksa sonunda mı ?

Gökyüzü köprüsünün.

Yoksa,

Yolu bilmez bir yolcu musun hala?

Güneş, ışıkları ile yol göstermez mi sana ?

Seni seven martılar, kanat takmaz mı kollarına?

21 Aralık 2015
MonaRoza

kavgalardan arta kalan gülüşmelerimiz

sevda artıklarına ağlamalarımız

kanayan dizlerimiz vardı bizim

o mavi gözleriyle gülümserdi biz gülerdik

başıboş bir rüzgar arkamızda

17 Ağustos 2015
LEADRİ

Nefessiz kalana dek koştum, savaştım...

Aldırmadım ruhumdaki yaralara, pes etmedim, etmek istemedim!

İnan O'na...

Çok güçsüzdü, yalnız bırakamazdım, sarıldım.

Sarılmayı öğrendim...

14 Ağustos 2015
med-cezir

AŞK ;

Ya Tanrı'nın armağanıydı , ya da iblisin mabedinden yeryüzüne düşmüş bir ızdırap parçası..Kim bilebilirdi ki gerçeği .! kimse görmemişti ve kimse hissetmemişti , sadece duymak varlığını kabul etmeye yeter miydi ... aklım mı oyun oynuyor yoksa gökyüzündekiler mi ?

14 Ekim 2014
soa

Bazen sadece yalnız kalmak istersin

Kendini yalanlarla avutmak..

Bazen güçlü olmak istersin

Engelleri aşıp istediğini yapmak..

Bazen sadece ağlamak istersin

Ağlayınca az da olsa rahatlamak..

08 Temmuz 2014
değişiğimsi

Yolun karşısındaki otobüs durağına ulaşabilmem için karşıya geçmem gerektiğinde ve vızır vızır geçen arabalardan bir fırsat bulmak için beklerken bineceğim otobüsün geçip gittiğini görmeye alışığım. Arabalar çılgıncasına geçerken hüzün dolu gözlerle bakardım otobüse eskiden. Son ana kadar umudumu kaybetmezdim. Bazen benim ulaşmaya çalıştığım duraktan 5-6 kişi otobüse bindiğinde falan otobüs onların binmesini beklerken umutlarım artardı. Ama delice akan trafik yüzünden karşıya geçip binemezdim o otobüse, arkasından bakakalırdım, birkaç damla yaş düşerdi gözlerimden. Allah'tan son zamanlarda bu olmuyor pek nedense. Olduğunda da hüzünle falan bakmıyorum.Sanki umurumda değilmiş gibi davranıyorum.

02 Temmuz 2014
Gökhan Duranal

Kalbim şu sıralar bir sonbahar. sanki zorlu bir kışa hazırlanıyor. hiçbir mevsimin yaşayamadığı bir hüzün mevsimini andırıyor kendi içinde. aslında hüzünle yaşamayı bilmeli insan kalbi hüzüne alışmalı alışmalı ki her sonbaharda yapraklar dökülürken durup izleyebilmeli ve aslında hayatta,gerçeklerde böyle böyle değilmidir. herkes mutlu olmak ister sevgiyi,aşkı güzel bir şekilde tatmak ister ama hep mutluluğumu tatmalı insan,hüznüde tatması gerek belki defalarca. her mutluluğun arkasında hüznüde aramayı bilmeli insan alışmalı,kalbi her kırıldığında dayanmayı bilmeli.yalnız kaldıkça hüzünlenmeli belkide dost olmalı hüzünle insan. en yakın arkadaşı,sevmeli onu mutluluğu nasıl seviyorsa onuda sevmeli istemeli. her insan hüznü yaşar küçük ya da büyük her insan hüznün içindedir. sevdikçe gider sevdiklerimiz kursağımızda kalır mutluluğumuz.

16 Haziran 2014
taha

Gel be sevdiği, gel. Gidişinle yıkıldı şehrim, taş taş üstünde kalmadı. Gidişinle kırıldı kanadım. Öyle bir gittin ki bekleyemiyorum bile, biliyorum ki yüz yıl da geçse gelmeyeceksin. Ah be adam gittin gitmesine de bari başkassını takmasaydın koluna, bu kadın benim eşim demeseydin. Hani gidiyorum dedin ya bana kime gidiyorsun derken aslında biliyordum kime gittiğini. Hiç değilse ayrıldığımız gün evlenmeseydin be adam, bu kadar mı yoktum senin için. Onca insan diyor ki gidecek bir adamı sevdim ben; ulan siz gidecek bir adamı sevmişsiniz sarılıp kokusunu hissetmişsiniz bu adam benim demişsiniz ben hiç gelmeyen bir adamı sevdim sizin ki de acımı? Onunla bir resmim yok, elini tutup bu adam benim sevdiğim diyemedim, doyasıya sarılıp kokusunu içime çekemedim. Gidecek de olsa gelseydi be o da yeterdi bana.

12 Haziran 2014
Nemesis
< Önceki1234...