-Sana da kahve aldım.

-Teşekkür ederim.

-Kediyi mi seyrediyorsun?

-Tüylü, pis ağızlı, uzun tırnaklı bir yaratık. Neden bayılırlar buna, anlamam.

-Çirkin bir hayvan değil yine de.

27 Ağustos 2013
Gökhan Duranal

İSTİKLAL CADDESİ GALATASARAY LİSESİ ÖNÜ 15 AGUSTOS SAAT 15,00 4 EKİM 2010 ARASI

Ülkemizde 2004 yılında yürürlüğe giren 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, her ne kadar hayvan refahı için düzenlenmiş bir kanun da olsa esasında bu kanunun harfiyen uygulanması, tüm toplumun refah ve güvenliği için hem çok önemli hem de çok gereklidir.

05 Ağustos 2010
mel-tem78

UYAN HAYVANSEVER, ONLAR DONARAK ÖLMEDEN...

Ülkenin dört bir yanından donarak ölen hayvanların fotoğrafları ulaşıyor elimize. Bunun sorumluları arasında biz hayvan severler de varız.

Lütfen bu gece dışarı çıkalım ve onlara yemek verelim. Lütfen daha geç olmadan…

27 Ocak 2010
mel-tem78

Hayvan sever herkes işbaşına!

Bizim ofisin bodrum ızgarasını araladığım demirlerden girip yavrularını doğuran ve biraz büyütüp aynı yerden bahçeye çıkaran çok güzel bir sokak kedisinin, bir önce doğurduğu ve bizim ofisimizin iyi huylu prensesi olan 7 aylık ''Fıstık'' hn.ın ve son olarak fotoğraflarını çektiğimin ertesi günü sabahı, maalesef anne ölü bulunduğu için bizim baktığımız, 2,5 aylık 5 öksüz güzel yavrunun resimlerini gönderiyorum. Biri sarı, biri de siyahlı tekirler, ablaları gibi uzun tüylüdür, bu her biri ayrı güzellikteki yavrular için acil sahiplenecek ve sevgi verebilecek yer bulmalıyız.

22 Ocak 2010
Serkan Aygören

Yeşil deniz gibi gözleri vardı

Beyaz tüyleriyle bir küme vardı

Ağzını süsleyen sedef dişlerdi

Baygın nazarı ta ruha işlerdi

Severken aldatıp, birden kaçardı

Okşarken apansız pençe atardı

20 Ocak 2010
Serkan Aygören

17.01.2010

Gözyaşları ve yaşanan acılar. Hayvan severler onları unutmadı. Peki ya siz? Dün Beykoz'a giden hayvan severler, yine gözyaşı döktü. Her hafta sonu bir başka dosta veda edilen bu yardım gezilerinde, o canları oraya atanlara isyan etmemek mümkün değil... Koray Öztaş, dün Beykoz'u aşağıdaki mesajla aktarıyor: (Defne Y.)

20 Ocak 2010
mel-tem78

Artık sadece yağmurlu değil çok da soğuk havalar… Hepsi kuytu bir yerlere kaçışmışlardı bugün doğru düzgün ortaya çıkan çok az sayıda köpek vardı. Sayının azlığı istediğimiz bir şey sonuçta. Ama gerçekten ormanlarda olmamalarını bu yüzden sayının az olmasını isteriz. Soğuktan, yağmurdan kaçıştıkları için yada etraftaki silah seslerinden ürktükleri için değil… Çünkü çıkamasalar da ortaya biliyoruz ki oralarda bir yerdeydi onlar… Güvensiz, ürkek bekliyorlardı... Az sayıyla ama yüreklerimiz dolu dolu gittik. Biz arabalara bindik, kuruduk, üstümüzü değiştirdik… Peki ya onlar? Hepsi sırılsıklamdı, hatta yaralı olanlar da vardı… Nida’nın dediği gibi küçücük yürekleriyle arabalarımızın arkasından umuda koştular onlar yine…

07 Ocak 2010
mel-tem78

Osmanlı tarihinde birçok seyyahın ortak bir ağızdan konuşur gibi yazdığı bir konuya dikkat çekmek isterim. Nedir bu biliyor musunuz?

Çevre ve tabiatı koruma hassasiyeti…

Eski zamanlarda bırakın bahçelerdeki ağaçların kesilmesini, kamuya ait yerlerdeki ağaçlara bile kimseye dokundurtmazlarmış. Şöyle bir düşünün lütfen; koca Çınar ağaçları ya bir köy meydanının ya da bir mahallenin merkezidir. Hatta öyle ki kimi zaman da bir evin ya da dükkanın duvarı, sütunu haline gelir.

28 Eylül 2009
Osmanlı

Tuhaf tuhaf yazılar görüyorum “Buraya çöp atan eşektir” gibi… Geçen gün bir öğrencim okumuş “Öğretmenim” dedi “dayım dün çöp attı oraya şimdi eşek olur mu?” Sizin ailede de bu tür şeyler yapan var mı? (Kibarca sizin ailede de eşek var mı?) diyor.

26 Ağustos 2009
icimdekises

Yaklaşık otuz santim boyunda, sırtındaki halkaların sayısı on üç… Kıyıda ona rastladığımda çocuklar etrafına çember yapmışlardı… Aldım yüzerek denizin açıklarına bıraktım. Ben daha kıyıya varmadan o kendini kumlara atmıştı bile. Çocuklarla sohbete başladık. Dedim ki bu dünya hepimizin, bizim ne kadar yaşama hakkımız varsa diğer canlıların da o kadar yaşama hakkı var. O nedenle bırakın nasıl davranmak istiyorsa öyle davransın, demek ki yoruldu kıyıya çıkmak istedi çıksın, etrafından çekilelim… Öyle güzel cevaplar geldi ki çocuklardan.

19 Haziran 2009
nilanya
< Önceki1Sonraki >