damla damla süzülen kelimeler arasında

pervasız bir ses olup düşer ihanet serseri bakışlarıma

ben hiç rüzgara tutamadım yüreğimi

düşmedi ateşi

usulca sokuldu hasretin göğsüme

09 Haziran 2015
LEADRİ

Öncelikle uzun zamandır yazmıyorum evet.

Çok iyi tanıyıp sevdiğim biri bana demişti ki;

Bir zaman sonra hayatında kimse olmasa bile birileri varmış gibi yazmaya devam ediyorsun.

Ben hiç öyle olamadım doğrusu.

15 Ekim 2014
ExNihiloNihilEst

Insanlarin filmleri var gibi bakıp ve onları izler gibi düşünürsen eger daha iyi anlar daha guzel sever daha güzel aşık olursun demisti. Bende benim filmime aşık oldu diye gülümsemis, ellerimi masanın üzerine koymuştum. Biraz daha ötede elleri vardı, haram demişti. Incinirsin… Sahi incinirdim, benim filmimi begenmemis olacak ki, senaryoyu kendi yazdı, alnıma ‘Seni terk etmiyorum ama bir daha hic gelmeyecegim.’ O gün anlayamamistım terk edilmis miydim, ya da hic gelmeyecek olması daha mı iyiydi terk edilisten? Sonra sacma sapan dusunmekten vazgeçip, noktaya virgule imlaya takilmadan yaşanır paşam oyle de guzel yaşanır ki ne senin Akdenizine ihtiyac duyarim, ne de senin mavi gözlü kadın siirlerine dedim… Oyle güzel yaşarım ki bayım ben görenler öldü sanırlar… (!) Paşam da ne demek bilmiyorum ama bu tabiri ilk onda kullandığım icin fazla anlam barindiriyordu ve her cumleme katiyordum. Ben katıyordum o kaçıyordu, ben kalıyordum o saklanıyordu, ben kaçıncı kez terk edildim onu sayıyordum, o umursamadan elveda demeden seni birakmiyorum terk etmiyorum ama bir daha da hic gelmeyecegim deyip gidiyordu. Ben de aptal bi kadın nasıl olur ona onu öğretiyor ve inaniyor gibi yapiyordum ve bagiriyordum hickira hickira aglarken hayir terk etmedi, sadece bir daha hic gelmeyecek! Terk etmedi, terk etmedi Hayır susun terk etmedi, sadece bir daha hic gelmeyecek tamam mı susun gidin !

25 Ağustos 2014
Esra KÜÇÜK

Ellerini bağla dünyanın, dolanmasın bir daha boynuna, geceleri uzerinde sigarasini sondurmesin, guvertelerine su doldurup bogmasin hayallerini… Ellerini bagla. Kuşları rahat bıraksın, onlar uçmayi seviyorlar, ben seni, sense gitmeyi… Nerden konu buna geldi bilmiyorum, ama yazmayı beceremesem de güzel acı çeker, güzel aşık olurum sen de güzel gidersin bu üçlemeden haberim var. Bir de şu uclemeden ‘Ben biliyorum Allah biliyor ama sen bilmiyorsun… Dinden cikaracak bir inanc degil ama zivanadan cikaracak bir teslis benimkisi. Sen bilmiyorsun, zamanın içinde yumak yumak boğuldugumu, ellerimin terledigini adını her ağzıma alışımda, dişlerimi sıkarak uyumaya başladığımı artık geceleri, bilmiyorsun. Nasil yalvardigimi ogrendin de nasıl aciz kaldığımı gördün de sevgili, nasıl geceleri ellerim yumruk yumruk kapını çalıyor gizlice sen bilmiyorsun. Dedikya bunu ben biliyorum Allah biliyor ama sen bilmiyorsun.. Bize bir Ibrahim gerek simdi, putlarıma bir balta gerek, en büyüğünden en kücüğüne bir balta saplamak gerek… Bize bir Ibrahim gerek, ümmet olan yalnızlığı gibi Ibrahim ! ..

11 Ağustos 2014
Esra KÜÇÜK

selam olsun sana

nasılsın diye sormadan dökeyim dedim incilerimi

kalem çay sigara ha bide adamdan sayarsan ben varım

ben işte biraz çirkin biraz görgüsüz

güneş kadar yetim gökyüzü kadar öksüz

25 Nisan 2014
LEADRİ

Gözlerimin içinden göç eder misin başka bir şehre sevgili.. Her gün süzülen yaşlarla terk eder misin gözlerimi…

Bir daha ne zaman bakar gözlerime öyle içten ve masum öyle sıcacık.. Sevgi dolu. Yangın yakar kül eder ya da yavaş yavaş erirsin yokluğuyla.. Peki bu etimi kemiren sancılı özlemime çare nedir?...

17 Nisan 2014
delidivane

Gün sona eriyor...

Diğer yoksun günlerim gibi...

Mimiklerimde birikmiş hüzünün tuzlu suları...

Düşünerek tüketiyorum yalnızlığımı...

Hayatımın kara kışının ortasında...

28 Mart 2014
yagmurtanesiyim
Masum değiliz. Sen de suçlusun, ben de... Patavatsızca sarf edilen sinir yüklü kelimelerin yıktığı bir şehiriz. Artçı sarsıntıları takip eden depremin yerle bir ettiği, yaşam belirtisinin kalmadığı, ölüme teslimiyetini ilan eden nefessiz bedenleriz.

Sıcaklığını yitirmiş sevgimiz; yerini kızgınlık, kırgınlık, acılar ve acıların bıraktığı derin yaralar almış... Birbirimize artık fazla geliyorduk. Tüketmiştik; ballandırarak kelimeleri anlamsız kılan aşkımızı. Oysa ben seni ben gibi sevmiştim...

18 Mart 2014
yagmurtanesiyim

Beni bağlayan ne dünyaya?

Hangi zincir , hangi düğüm?

Pamuk ipliğinde cambazlık yaşamak.

Biraz yürekli, çokta korkarak,

İçimden bir ses diyor ki,

Aman dikkat ,

13 Mart 2014
hicran

Parmak uçlarıyla göğü gıdıklayan,

Gölgesinden oyun çıkaran çocuklar gibi

Çok uzaklardan gelen bir yolcu gibi,

Yüreğinde taze yaralar ve avuçlarında alabildiğine senli dakikalar

Çatlamış bir yürek ile sen gibi ben gibi

04 Mart 2014
LEADRİ
< Önceki1234...