Zaman her şeyin ilacıdır derler gerçekten zaman herşeyin ilacımıdır? Yoksa biz acıya mı alışıyoruz ? Okumadın değil mi şiirlerimi ? Sen oku diye yazıldı bu istemsiz şiirler.

Sanki kalbimin içinde bir çukur var çocuk, çukurun içine düşüp düşüp duruyorum. Ben o çukuru kimin açtığını biliyorum daha derine gidiyorum korkuyorum, bir gün çıkamazsam o çukurdan diye.Dibe battım çocuk anlasana kaç heves kaldı şu kursağımda sayamadım İnsan kendinden yorulur mu ? Yaşadıklarından, beklentilerinden, hayal kırıklıklarından, umudundan hani tuzluk tıkanirda tuz akmaz ya bende öyleyim artık dökülemiyorum içime atıyorum.Konuşamıyorum anlatamıyorum yalan söyleyen Suskunlardanım artık çocuk. Don vurmuş tarlaya çapa yapmak gibiydi seni sevmek öyle umutsuz öyle manyakça dualarımda değilsin artık bunuda unutma seni bir kafiyeye sığdıramayanlara gittin ben seni hayallerime sığdıramazken sen beni yalnızlığına sığdırdın umut mu? Boşv ersene gülüşüne kaç şiir devrilir çocuk? Yalnızlık nedir bilir misin? Yalnızlık içtiğin sigaranın cızırtısını duymaktır. Susmak susmak, çok rahat artık.. ☔☁

05 Eylül 2016
Mavi gözlü dev adamın hikayesi

Hissederek yaşarken hayatı;

Damardan verilen bir zehirdir korku,

Yavaş, yavaş sarar bedenini

En ücra köşelerine kadar,

***

Hissederek yaşarken hayatı;

02 Haziran 2016
hayal

Mezar taşında resim var.

Üzülesim, gülesim var.

Çok tefekkür edesim var.

Resim bana bir aynadır.

Hayat, ölüm ne? anlatır.

Sanki bir kayıp ilanı

Yahut suçlu bulma planı

16 Ekim 2014
nahrod

Söze nasıl başlayacağım inan bilmiyorum babam. Bugün senin ölümünün 3.senesi ve sen bugün 3.kez yeniden öldün,yeniden can verdin,yeniden tazelendi acılarım. Ben senin hep geleceğini umut ediyorum ,babam evin kapısından içeri girmeni umut ediyorum. İşten çıktığın saatlerde balkonda her zaman ki gibi seni bekliyorum, babam gelse de çoraplarını çıkarsam, yine benden su istese suyu çeşmeden verdiğimde bana kızsa diyorum, hep bunlar yeniden olsun diye umut ediyorum.

09 Temmuz 2014
taha

Yolun karşısındaki otobüs durağına ulaşabilmem için karşıya geçmem gerektiğinde ve vızır vızır geçen arabalardan bir fırsat bulmak için beklerken bineceğim otobüsün geçip gittiğini görmeye alışığım. Arabalar çılgıncasına geçerken hüzün dolu gözlerle bakardım otobüse eskiden. Son ana kadar umudumu kaybetmezdim. Bazen benim ulaşmaya çalıştığım duraktan 5-6 kişi otobüse bindiğinde falan otobüs onların binmesini beklerken umutlarım artardı. Ama delice akan trafik yüzünden karşıya geçip binemezdim o otobüse, arkasından bakakalırdım, birkaç damla yaş düşerdi gözlerimden.

14 Haziran 2014
Gökhan Duranal

29.yy sonlarında insan denen açgözlü canavar , kendi bencilliği doğrultusunda CO2(Karbon di Oksit) harcayarak fotosentez yapan ormanları katledip imara açmasından dolayı atmosferdeki CO2(Karbon di Oksit) ve metan gazlarının artması UV ışınlarının dünyada üzerindeki aşırı etkileri,Heyelanlar,Mega Hortumlar,Fırtınalar, Orman Yangınları...

07 Mart 2014
çağatay

Beni böyle konuşurken görenler deliymişim gibi bakıyorlar. Sanki sen aslında yokmuşsun gibi… Delirmiş olabilir miyim dostum? Adresi yok mu yoksa gönderdiğim mektupların? Bazen senin aslında olmadığın hissine kapılıyorum. Doğru mu bu, delirdim mi yoksa ben? Benim tuhaf olduğumu söylüyorlar. Sence de ben tuhaf mıyım dostum?

19 Şubat 2014
muhammedyeniyil

*Selam. Nasılsın? Nasıl gidiyor? Benim de aynı işte napalım. Hadi ya. Heh heh he. Olur o kadar canım. Takma kafana.

*Küçükken o türküyü “Burası da asfalt değil Halilim, aman vites yalısı…” diye anlıyordum ben. Bir de kafamda kendimce mantıklı bir açıklaması vardı sözlerin. Yani sözlerde bana göre şöyle bir şeyler demek istiyordu: Burası asfalt değil Halil, yol kötü, sen de tam vites değiştirme hastasısın ha, yavaş git biraz.

09 Ocak 2014
Gökhan Duranal

Hayat fettan bir hatun gibi; Aklın sana yettiği günden beri üzerine titrediğin her şeyi mutluluk sarhoşluğuyla gözünü kör edip elinden alıyor.

Bir anlık mutlulukla bazen evlenen bir kardeş bazen sevgili bazende iş ya da hayallerin oluyor elinden gidenler.

06 Aralık 2013
Cihan KARAGÖZ

Neden özlem duyduklarım uzak olmak zorunda,

Dertler, sıkıntılar hep yanı başımda.

Dostlar, arkadaşlar ise, karlı dağlar ardında

Yalnızlık daha öncelerde

Bu kadar acı vermezdi bana.

26 Kasım 2013
AntikAyna
< Önceki1234...