Üşüyorum. Bir hayli... Bu yaz gecesinde içimin derinliklerinden gelen bir soğuk. Bir kar fırtınası sanki. Benlikten uzak bir benin içimde debelenmesiyle açığa çıkan bir tipi sanki. Buz gibi. Kendi dünyamın kutuplarındaymışım gibi aynı. Güneşsiz geçen 6 ayın içinde debelenip duruyor gibiyim. Yıldızsız bir gökyüzü var üstümde. Kapkara, uçsuz bucaksız...

17 Temmuz 2012
Ayşegül Okur

Dünyada o kadar güzel yerler var ki. bazen, bunları insan yapmış olamaz diyorum.

Kelimenin tam anlamıyla rüya gibi yerler. Evet ya, sadece rüyalarda görebildiğim, hayatımda gördüğüm hiçbir şeyle benzeştiremediğim bu yerlerin benden kilometrelerce uzakta olduğunu bilmek bazen çok koyuyor. Benim yaşadığım yerde ise, hatta genel anlamda Türkiye’de, hayat oluşuna bırakılmış, insanlar estetik zevklerden uzak.

12 Mart 2012
ozzull

Bir insanın hayatı, sevgi ile bezenmiş çocukluğu, ailesinin güven ve ilgisiyle biçimlenir...

Ya ailesiz olanlar? Ya ailesi olupta sevgisiz büyüyenler? Ya minicik bedeniyle başına gelmedik kalmayanlar? Şiddete uğrayan ve ailesinden alınıp çocuk yetiştirme yurtlarında büyütülmeye çalışılanlar?

21 Mart 2010
delişey

Bu yazımda Temmuz ayı içerisinden yaptığım benim açımdan çok ilginç olan Side gezimi anlatacağım. Adını vermek istemediğim bir tur şirketiyle anlaştık beş geceydi ve onların anlaştığı otel ve kendi otobüsleriyle gidecektik. Akşam dokuzda yola çıktık tahmini yolculuk süremiz 12 saatti terminallere filan girmeyeceği için daha çabuk da varmayı planlıyorduk. Tabii evdeki hesap çarşıya uymadı evet şirket bizi otelin kapısında bıraktı ama saat tam ikiydi, yani yolculuğumuz 17 saat sürdü sebebi ne trafik ne de başka bir şey… İstanbul’dan bile yolcu beklemesi dolayısıyla 3 saatte çıkabildik; düşünün yani durumu… Nihayet otele vardık ve otel tahminlerimizden de güzeldi. Yeşillik içinde hoş bir oteldi, başlangıcın aksine bundan sonrası için sorun olmayacağını düşündüren bir yapısı vardı. Odamıza yerleştik, klimalı serin hoş bir odaydı. Her şey dahil sisteminde olduğumuzu belirtmek için kolumuza bileklerimizi taktılar. İlk başta garip gelen bu bileklik sonradan hoşuma bile gitti ve hatta son gün ayrılmak zor geldi.

17 Ağustos 2009
icimdekises

Karanlık, kapkaranlık bir geceydi. Belki karanlık bir dağ başı, belki de sokak lambaları yanmayan bir yol. Birden bir aydınlık çöktü. Yıldız yağıyor sandım.

Çocukluğumun karanlık köy yollarında gözüm hep gökyüzünde olurdu. Karanlık korkumdan böyle kurtuluyordum belki. Bir mezarlığın yanından geçerken korkum ikiye, üçe, dörde katlanır annemin elini sıkı, daha sıkı kavrardım. Ama gözlerim hep yıldızlarda olurdu. Acımasızdır çocukluk. Eğer bir diğer çocuğun korkusu, korktuğu öğrenilirse daha çok daha çok üstüne gidilir nasıl bir eğlenceyse eğlenilirdi ortaya çıkan durumdan. Gündüz beslenmiş korkular karanlıkta serbest kalır bir o yana bir bu yana uçuşur tepende.

10 Temmuz 2009
nilanya
Kim bu insanlar kim?

Barları mesken edinmiş

Sanırlar ki bar masalarında

Mutlu olunurmuş

Beş dakika avunup

Beş saat yas tutarlar

Renkli ışıklar

Çılgın bir müzik

29 Mayıs 2009
lyra7
Herkese yeniden merhaba. Bayağı bir süredir kalemi elime almak mümkün olmamıştı. Bugüneymiş kısmet...

Bu sefer ki yazımın konusu bir mekan. Aslında orayı sadece bir “mekan” kelimesi ile tanımlarsam hem kendi adıma hem de müdavimleri adına haksızlık etmiş olurum. Bu sebeple “mabet” kelimesi ile özdeşleştirmek isterim huzurlarınızda. Çünkü orası bir mekandan ziyade bir Fotoğraf Mabedi.

20 Mart 2009
Serkan Aygören
mint

Studio Live Technic… Çok süper bir mekan olmamakla birlikte hem kendim hem de istanbul’dak bazı Renkli Dergi takipçileri için 2. adres haline geldi. Sebebi malum, renklidergi.com’dan desteklerini esirgemeyen; düzenledikleri parti ve organizasyonlarda renklidergi.com üyelerine ücretsiz bilet sağlayan Neu&San birçok etkinliği orada düzenliyor.

26 Nisan 2008
Serkan Aygören
< Önceki1Sonraki >