Genel olarak oyuncak seçimleri yanlış olan evebeynleri bilinçlendirmek için aşağıdaki yazıyı paylaşmak istiyorum.

Oyuncak Seçerken Akılda Olması Gereken 5 Önemli Konu

Çocuğun özelliklerini göz önünde bulundurarak oyuncağa ya da oyuncakla oynanabilecek oyunlara dikkat edilmesi gereklidir. Çocuk bu oyuncakla neler yapabilir? Oyuncağın özellikleri çocuğun istek ve ihtiyaçlarını karşılıyor mu? ibi sorular üzerine düşünülmelidir.

16 Nisan 2014
locopoco

SONBAHAR BAKIMI

Uzun geçen yaz biti.Ama saçımıza ve cildimize verdigi hasarlar o kadar kolay geçmiyor.Saçlarımız kırıldı soldu ve dökülüyorda vucudumuz kurudu susuz kaldı yüzümüzede güneş lekeleri çoğaldı ve kurudu el ve ayaklarımızda yıprandı şimdi bakım yapma zamanı geldi kışa yazın verdigi zararlardan kurtulmuş olarak girelim.

05 Kasım 2012
melekkaluç

Kendinizle yeniden barışmaya ve kendinizi yeniden sevmeye ne dersiniz?

Unutmayın ki güzellik sizlere verilmiş kutsal bir hediyedir ve sizden çevreye yayılan bir enerjidir. Kilonuzla beraber ne yazık ki bu enerji akışı kesilir. Bedeninizi ve beyninizi aşırı yemekle doyurmak yerine gelin hep birlikte hayallerinizi gerçekleştirelim. Kalçanızda, poponuzda ve göbeğinizde yığılmış olan, endişe, kızgınlık, korku ve üzüntü nedeniyle siz farkına varmadan oluşmuş binlerce yağ hücresi olmasa nasıl olurdunuz?

23 Ekim 2012
Serkan Aygören

Greenpeace Akdeniz Tarım Kampanyası Sorumlusu Et, süt, yumurta, peynir gibi hayvansal ürünlerin GDO’lu yemle beslenmiş hayvanlardan elde edilmesi halinde etiket koşulu getirilecek. Greenpeace bir süredir yürüttüğü “yemezler” adlı GDO karşıtı kampanyası ile ithalatı gerçekleştirilmiş GDO’lu yemlere dair, bu yemlerle beslenmiş hayvanlardan elde edilen ürünlerin etiketlenerek tüketicinin tercih hakkının korunmasını talep ediyordu.

20 Nisan 2012
Serkan Aygören

Y eniden merhaba bu gün biz bayanların ergenlikle başlayan ve hayatımızın sonuna kadar bitmeyen en büyük kabusu kıllar ve tabii tüylerden bahsedecegim.Kimimiz haftada bir kimi 15 günde bir almak zorudadır ve kişisel bakımımıza ayıracağımız zamanın %90 ını alır. Yani kıllar ve tüylerle hayatımızın her döneminde mücadele etmek zorundayız... Eğer bunu yapmazsak bakımsız anılırız. Yeterki doğru epilasyon yöntemini bul Öncelikle iki çeşit ağda vardır. Birincisi hepimizin bildigi annelerimizden kalma şeker ağdası daha çok evlerde hazırlanan ve kulanılan.Birde sir ağdası var kuaförlerde kullanılan.Hangisi iyi derseniz tabii ki bu kişiden kişiye ve kulanıllan yerine ğöre degişir.

22 Şubat 2012
melekkaluç

Kış geldi havalar soğudu kış soğuk ayaz ellerimizi kurutur ve çatlaklar oluşmasına sebep olur eğer iyi bir el kremi kullanmazsak ellerimiz kurur ki buda egzama oluşmasına sebep olur.Tabi ki ayaklarımızı da unutmamak gerekir özelliklede topuklarımızda oluşan çatlakları.

13 Ocak 2012
melekkaluç

Fondöten 1 - 1.5sene açıldıktan sonra 5 6 ay

Rimel 2 yıl açıldıktan sonra 6ay

Ruj 2.5yıl açıldıktansonra 6ay

Göz kalemi 2 yıl

Göz altı kapatıcısı 1-2yıl

Far 1-2 yıl

29 Ekim 2011
melekkaluç

YÜZ KIRIŞIKLARI İÇİN

1- Muzu ezin ve yüzünüze sürün.

2-Saf balı yüzünüze sürün.

3-Yumurtanın akını iyice çırpın ve yüzünüze sürün.

4-Salatalık kabuklarını soyun ve yüzünüze yapıştırın.

07 Eylül 2011
melekkaluç

Bugün sizlere yüze renk ve tazelik kazandıran, aynı zamanda elmacık kemiği ve çukurunun görüntüsünü etkileyen bir makyaj malsemesi olan allıktan bahsedecegim, Likit ve krem şeklinde olanları da vardır.Günümüzde daha çok kremle pres edilmiş toz allıklar kullanılmaktadır.

16 Mayıs 2011
melekkaluç

Bugün sizlere saçlarımız hakkında ufak tefek tüyolar vereceğim umarım faydası dokunur :)

1-Saçlardaki elektriklenmenin yok edilmesi aslında çok kolaydır. Tek yapmanız gereken ellerinizi biraz su ile nemlendirip saçlarınıza hafifçe sürmektir.

29 Nisan 2011
melekkaluç
< Önceki1234...