Evdeki dotlarımız ... Kediler İnsanın insandan başka dostu olmaz mı? Tabi ki olur. Evlerimizin sevimli yaramazları Kediler.. Sevimlilikleri, güzelikleri ve rahat bakımları ile evde beslemesi en kolay hayvanlardır. Sevildiğinde kendine özgü bir şekilde mırıldanır. Ömürleri 22 yıldır. Kediler 13-14 saat uyurlar.Kedimizin aşılarını, temizliğini ve sıvı dengesini ayarlarsak size çok neşeli günler yaşatırlar. Evdeki dostlarınızla yaşamınıza renk katmanız dileğiyle...

04 Aralık 2012
Selma Tokuşoğlu

Canım bir şeyler yazmak istedi. Gecenin bir saati kuru fasulyeciyi gördüm girmek istedim kapalıydı. Doğum günümde de arkadaşlarıma lahmacun yedirmiştim.

Okuldaki tüm arkadaşlarım şazeli nargile cafe diye kendini sosyal paylaşımlarda etiketlerken ben bir başka arkadaşlarımla kebapçıyı etiketlemekten utanıyorum. Kro muyum neyim ben? Allah'ım içimdeki öküzü öldür yarabbim!!!

19 Temmuz 2012
İclal Aksoylu

Bu güne çok lezzetli bir filmle başlayalım istedim. Konu yemek olunca araştırıp, izleyip sizlerle paylaşmak istedim. Filmin en ilginç özelliği ise Yunan-Türk ortak yapımı olması ve türkçede ki adı: Bir tutam baharat; orjinal adı ise Politiki kouzina. Afiyetle izlemeniz dileğiyle.

12 Nisan 2012
Selma Tokuşoğlu

''Hayatta sevdiğim herşey; ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da kilo aldırıyor'' demiş Woody ALLEN. Eminim ki hepiniz hak veriyorsunuz. Sevdiğiniz bütün yemekleri kilo sorunu olmadan yemek istiyorsunuz. Sonunda hepimiz kilo alıyoruz ve sıra geliyor diyet yemeklerine bunlarında birçoğu tatsız tuzsuz... Ama ben diyet yemeklerinin arasından en lezzetlilerini sizler için seçtim. İşte size bir kaç lezzetli diyet tarifi...

07 Mart 2012
Selma Tokuşoğlu

ATEŞ SEVMEYEN YEMEKLER

"Gel bakalım ateşle nasıl oynanır göstereyim. Gör bakalım ateş mi seni yakar, sen mi ateşi?"

Şems-i Tebrizi

Hiç pişmeyen yemek olur mu? olur. Evet olur.Güney, Güney doğu, doğuda oturanlar bilirler reçeller,salçalar,kurutmalıklar hiç ateşe değmeden pişirilir. Güneşin o müthiş asfaltı eriten sıcaklığında daha neler neler olur. Bende pişmeyen bir kaç tarif vereyim, üstelik bunların güneşe de ihtiyacı yok.

01 Mart 2012
Selma Tokuşoğlu

Biraz da diyet...

Kim istemez ki zarif ve güzel olmayı, kolayca zayıflamayı kilo vermek için en doğru yol vücut yağ depolarının azaltılmasıdır. Bunun için yediklerinize dikkat edip biraz da spor yapmalısınız. Bunun yanında benim de klasik bir kaç önerim var.

21 Şubat 2012
Selma Tokuşoğlu

EROSUN PSYKHE'YE AŞKI

Aphrodite kendisi kadar güzel olan Psykhe'yi kıskanıp oğlu Eros'un onu dünyanın en çirkin erkeğine aşık etmesini ister. Eros annesinin isteğini yerine getirmek için okunu ona doğru çevirdiğinde kendisi aşık olur. Annesinden saklamak için sihirli bir saraya götürür ve kendi yüzünü Psykhe'ye göstermez gece gelip gündüz olmadan çıkar gider. Eros Psykh'ye ''aşkımızın sırrını kalbinde taşıdığın sürece mutlu olacaksın.

14 Şubat 2012
Selma Tokuşoğlu

BİR TENCEREDE 3 YEMEK

Dolmaya gönülden bağlı mısınız? Hatta ona hayran mısınız? Ya bezelye, kısır. Bu 3 yemeği aynı tencerede bir kerede pişirmeğe ne dersiniz? Kendinizi bu sofistike tatlara hazırlayın. Benim annanem'' nur içinde yatsın'' Bu tarifi ondan öğrendim. akşam yemeği hazırlarken öğle yemeğinde kısırı hazır,akşam için se 2 çeşit yemeği hazır üstelik lezzetinden hiç bir şey kaybetmeden.

06 Şubat 2012
Selma Tokuşoğlu

Bu gün sizlere bir kaç salata tarifi vermek istedim. Herkesin bildiği salatalar ama ben yinede tekrar etmek istedim. umarım beğenirsiniz.Bir ispanyol atasözüne göre'' iyi bir salata yapmak için 4 kişi gerekiyor; Zeytinyağı için müsrif biri, sirke için cimri biri, tuz için danışman, hepsini karıştırmak içinse bir deli'' Afiyet olsun.

18 Ocak 2012
Selma Tokuşoğlu

Sabır, ağrı dindiren acı bir ot gibidir, hem can yakar, hem tedavi eder.

Soğuk kış günlerimde, hüzünlü kurban bayramınızın sıcak ve sevgi dolu,birlik beraberlik içinde geçmesi dileğiyle. Sizlere bir kaç et terbiye tarifi vereceğim.

21 Kasım 2011
Selma Tokuşoğlu
< Önceki1234