Emek Hırsızları, Sanal Eşkiyalar, İpliğiniz Pazara Çıkıyor...

Kimileri vardır, üretir,
Kimileri vardır tüketir.
Kimileri ise iki arada bir derededir.
Ne adam gibi üretebilir,
Ne de adam gibi tüketebilir...

www.renklidergi.com

Lafı çok uzatmayacağız, edebileştirmeye ise hiç gerek duymuyoruz sevgili dostlar. Bundan sonra sizlerin de katkıları ile burada emeğe saygı göstermeyenleri afişe edeceğiz.

Belki farkına vardınız bile. Elimizden geldiğince sevgi-saygı sınırları içerisinde yer alan kelimelere yer vermeye çalışıyoruz, bu tarz şahsiyetlerden bahsetmeye çalışırken. Lakin konu etiketlerinde o kadar saygılı olamayacağız kendileri için. Çünkü o şahsiyetler, sizin iki saatinizi verdiğiniz, üzerinde günlerce düşündüğünüz; yazınızı, şiirinizi, eserinizi, alıyorlar.
Hatta utanmadan bir de sahipleniyorlar. O yazı, şiir, bildiri her ne ise size ait olan...

Uyardığınız zaman, sizinle dalga geçiyorlar.
"- Lütfen, geri bağlantı verin"
ya da,
"- Yazının alıntı olduğunu belirtin"
dediğinizde;
"Kime şikayet etcen kiii, ehuehue"
"Hade lan git işine..."
edaları içerisinde değil mi?

Şimdi sıra sizlerde sevgili dostlar, emeği haksız yere gaspedilen misiniz? Yazınızı mı çaldılar, bağlantı vermeksizin yazı kendilerininmiş gibi mi yayımladılar? Burada afişe edebilirsniz, emek hırsızlığının, sanalının-gerçeğinin bir olduğunu onlara gösterebilirsiniz.

Bununla birlikte, bir hataya düşüp ismi, lakabı, sitesi burada yayımlanan şahsiyetler, yazıları olması gerektiği gibi yayımladıkları takdirde, ya da düştükleri gafleti telafi ettikleri takdirde, haklarındaki afişe edilme kararı yayımdan kaldırılacaktır.

Konuyu reklam amaçlı kullanmak istemiyoruz. Site ve içeriği olarak zaten böyle bir amacımız yok. Aksi durumda sadece bu konuda bir site açmayı planlardık. Yapı olarak buna müsaitiz, ve açılalı daha bir ay olmadan binbir güçlükle yazdığımız yazılar alıntılanmaya başlandı. Bir çoğunuzun da aynı dertten muzdarip olduğuna eminiz. Amacımız insanları bu kendini bilmezlerden bir an önce haberdar etmek.

Bu sebeple diyoruz ki, imkanı olan köşe açsın, başlık açsın, altdomain açsın; birbirimizi haberdar edelim bu tarz emek hırsızları konusunda.
Birbirimizi havadan sudan konulardan Ebelemek, Mimlemektense daha yapıcı, daha içerik kaygısı gütmeyen konular için kullanalım birbirimizi EBE'lemeyi, MİM'lemeyi...

Hodri Meydan

Açıklama: Lütfen yazınızı, emeğinizi gaspettiğini düşündüğünüz kişi veya kişilerle önce irtibat kurmaya çalışın. Sanal olarak adlandırdığımız bu alem, bir çok yanlış anlaşılmaya oldukça müsait. Önce irtibat kurmayı, onlara bu işlerin doğrusunu anlatmayı deneyin. Eğer girişimleriniz sonuçsuz kalırsa, daha sonra burada afişe etme yoluna gidin.
Böylece en azından yanlış anlaşılabilecek durumları başlangıç aşamasında bertaraf etme şansınız olabilir. Tüm bu iyi niyetli yaklaşımlarınıza rağmen, bir sonuç alamıyorsanız bu başlığın altına yorum penceresi ile istediğiniz emek hırsızını burada afişe etmekte özgürsünüz.
Serkan Aygören
Serkan Aygören
05 Nisan 2007
Bu yazarın ‘10. İstanbul Rock Festivali-İtü Rock Kulübü Gururla Sunar!’ başlıklı yazısı da ilginizi çekebilir.

Bu Yazıyı Beğenenler

Beyaz Sayfa
Yusuf Ozan
Mavitooth
delişey

Okur Yorumları

Yusuf Ozan - 05 Nisan 2007 15:18
Yusuf Ozan
Bu ilgini ve alakanıza minnetarız sayın BaToR, sıkıntı duyduğum bazı zamanlarda gülmek, bişiyler alıp verebilmek içinde olsa forum olarak adlandırılan bir siteye üyeyim. Daha bu sabah bahsi geçti henüz mesaj sayısı 10' u aşmamış üye 1000' lerce mesajı olan yetkili üyeye gayet lakayit bir şekilde 'sen benim yazımı çaldın, emeğe saygı' diye feryad ediyor olay çıkartıyor münakaşa edilen konu ise yabancı bir bilim adamının bulduğu teori o arkadaş başka bir yerden bulmuş o da kendi sitesine yazmış yani demek istediğim iki satır bir yazı için sanal alemde de olsa karşılıklı kalpler kırılıyor.
http://birazmola.blogspot.com
Clubber - 05 Nisan 2007 15:53
Clubber
Yusuf biraz daha açar mısın? İnan anlayamadım.
Clubber - 05 Nisan 2007 15:56
Clubber
Ayrıca: Sevgili Bator, sanırım kanınıza birileri dokundu. Ayrıca kalem yeteğinize hayran kaldım. Her alt sitede siz varsınız ne mutlu :)
Serkan Aygören - 05 Nisan 2007 16:28
Serkan Aygören
Başlık altında gizli özne olarak yer alan, bize bu fikri uygulamamızda büyük emekleri olan bir şahsiyeti huzurlarınıza sunuyorum efendim. mehmetkurttekin.blogcu.com adlı şahsiyet kendileri. Hatta @mehmetkurttekin adı ile üyelerimizden kendisi. Bir yılan gibi içimize sızmış önce. Sonra da beğendiği yazıları bir güzel İÇ ETMİŞ. Ama sizlere daha önce sayın @mehmetkurttekin'in sitesinde yer alan bir yazıdan bahsetmek istiyorum. http://mehmetkurttekin.blogcu.com/2207502/ Bu adreste yer alan yazının başlığı; NEDEN NET AHLAKI VE ÖZGÜN YAYIN... "Bu Türk webyayıncıları için çok önemli, aslında böle bir davranış ülkemizin kalkınmasında da önemli bir rol alır arkadaşlar. Bilişim yönünden gelişen bir Türkiye özlemi ile bu bizim en çok istediğimiz şeylerin başında gelir.. Keza sizlerinde böyle düşündüğünüzden şüphem yok... herkese bol page rank li günler :)))" demiş sevgili @mehmetkurttekin cümlesini bitirirken. Şu an aklımdan geçenleri saygı-sevgi çerçevesinde aktaramıyorum. Hemen iç ettiği diğer yazılarımızı sunuyorum. 1. Red Hot Chili Peppers / Stadium Arcadium http://mehmetkurttekin.blogcu.com/2345991/ 2. Google Hazineleri Bölüm I http://mehmetkurttekin.blogcu.com/2345919/ 3. Cem Yılmaz'dan Bir Bomba Daha - Süperadam http://mehmetkurttekin.blogcu.com/2345801/ Ayrıca kendisine uyarı olarak gönderdiğim yorumları da değiştirmiş. Tebrik mesajı gibi yayımlamış benim ağzımdan. Tebrik ediyorum seni sayın değerli şahsiyet @mehmetkurttekin. Sana ve senin gibilere de ancak bu yakışırdı...
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
sgüzelcik - 05 Nisan 2007 17:47
sgüzelcik
Çok fena dolmuşsun sen bator. Özel olarak alt konu açmışsın. Çok hoş olmuş. Ayrıca yazının hiç bir yerinde ilgili siteye bağlantı vermemişsin. Suçluları ifşa etmekle cezalandırmak gerçekten insafsızca ancak çok da etkili olacaktır. Tebrik ederim.
Clubber - 05 Nisan 2007 18:14
Clubber
Vay be! Vay anasını be! Arkadaş hem millete yazı yazıyor çalmayalım çırpmayalım diye hem de bir güzel kendisi çalıyor. Ohh be! Bir de siteye üyeymiş. Ayrıca Bator küfür etmeden yazılan yazılar etmiş gibi olunca çok ilgimi çekiyor :)
Serkan Aygören - 05 Nisan 2007 20:36
Serkan Aygören
Yahu gözüm, dolmak değil olay sadece. Var mı böyle bir terbiyesizlik? Şahsiyete yorum yazıyorum, düzeltin lütfen vs... kalkp bir de yazdığım yorumumu değiştiriyor. Küstahlığa bak... Ayrıca bu durum zaten gündemde vardı, ne yapalım nasıl yapalım diye görüşüyorduk diğer bazı site sahipleri ile. Yukarıda örnek bardağı taşıran damla oldu sadece... Yalnız yinelemek isterim ki, bizim bu konu ile ilgili bir rant düşüncemiz asla yoktur. İsteyen kendisi de bir pano vb. biçimde başlık, mim, bildiri, vs. açsın birbirimize paslayalım bağlantılarımızı. Bir emek ürününü kopyala-yapıştır yaparken belki iki kere düşünür bu sayede, o kendini bilmezler...
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
Clubber - 06 Nisan 2007 09:32
Clubber
Peki bir sorum olacak! Site içeriği kopyalan emmecileri bu yazının altında mı afişe edeceğiz yoksa yeni bir başlık mı açacağız?
Serkan Aygören - 06 Nisan 2007 14:59
Serkan Aygören
sevgili @Clubber, ilk etapta bu başlığın altında, daha sonra konu duyulup şekillendikçe yeni başlık açmayı düşünüyoruz.
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
Zıkkım - 07 Nisan 2007 01:37
Zıkkım
hihihihihi, tam ben lik mevzuu. taglar fln süper. hmm vardı 1-2 denk geldiğim kolpacı. ben dahi afişe etmek isterim.
Zehirliyim, yaklaşma...
bigwolf - 07 Nisan 2007 09:43
Default Avatar
sanırım arkadaş çaldığı yazılarımızı kaldırmış ?!?
Beyaz Sayfa - 07 Nisan 2007 09:59
Beyaz Sayfa
Bigwolf, henüz kaldırmamış. Google yazısına baktım duruyor.
Gel gidelim buralardan...
Resat - 10 Nisan 2007 13:18
Resat
Değişik bir bakış açışı
snowbird - 24 Şubat 2008 17:35
Default Avatar

Merhaba,

İnternette sanal eşkıyalar artık cüretkar bir şekilde emek çalmya çekinmiyorlar. Bu benimde başıma geldi. 4 yıldır yayında olan sitemize yeni butonlar ve grafikler ekledik ama anında vatandaşın biri çalıp çırpmış. Doğal olarak medeni bir şekilde uyarmama rağmen hakaretle karşılık verildi ve ne yapacaksan yap konumuna getirildi. Nerden bileyim onların orjinal senin olduğunu diyor. Adama photoshop tasarım hallerini göndereyim bari renk falan değiştir aynı olmasın teklifi bile yaptım ama interntte 5-10 kuruş para koparmaya çalışan bir işe yaramaz sokak serserisi yaptı beni.  

İlginçtir ki, bu kişinin sitesi hırsızlık ve güvenlik sistemleri kuran ve satan bir site. Adamın kendisi su götürmez emek hırsızı ve hırsızlara karşı güvenlik ürünleri satıyor. Yazıktır buradan alışveriş yapan müşterilere...  Aşağıda karşılaştırmalı ekran görüntüleri veriyorum

Kopyaların konulduğu site : www.megametropol.com

Ekran görüntüleri:

Orjinal Site : http://www.resim-yukle.com/img01/18/139318hs.com1.jpg
Kopyalanan site: http://www.resim-yukle.com/img01/18/625340megametropol.com1.jpg

Orjinal Site : http://www.resim-yukle.com/img01/18/72891hs.com2.jpg
Kopyalanan site: http://www.resim-yukle.com/img01/18/68806megametropol.com2.jpg

Utanıp bunları kaldıracağını sanmıyorum. Fikir ve sanat eserleri kanununu inceliyoruz şu an gerekli ve doğru yasal başvuruda yapılacak.

Saygılarımla,

 


Ferhat Besler - 24 Şubat 2008 17:46
Ferhat Besler
Bu tarz çalıntı yapan hırsızların akıllanması için bir mahkeme kararıyla yüklü miktarda tazminat ödemeye mahkum edilmeliler... Mahkeme kararının getireceği yüksek ses, sanırım bu hırsızları biraz geri palana çekecektir. Korkmaları için bir neden göremiyorlar.
TarArseven - 25 Şubat 2008 05:13
TarArseven

Benim de başıma geldi. Hoş benimki biraz farklı bir hikaye, ama başlığı okuyunca dayanamadım..!

Ankarasosyete.com özentisi www.maxatlife.com adında bir site... Yeni açılmışlar durumları iyi değil diye haftanın 3 günü çok küçücük miktarda komik derecede bir fiyata çalışmayı kabul ettim.  Adamlar haftanın üç gününü aştılar, "işim var bugün malesef gelemem" dediğim günlerde bile bana emrivaki yapmaya başladılar daha ilk hafta dolmadan. ayda 150 YTL'ye (evet yanlış duymadınız.. ne makinem sigortalı ne ben sigortalıyım, aylık 150 YTL'ye 23:00-02:00 saatleri arasında mekan mekan gece hayatı çekimleri yapıyorum güya...) emrivaki yapılmaya başlandı bana. Ve ücret artışı talep ettiğimde kavga çıkardılar. Resmen hayvanlaştılar. Ne o güne kadar toplamda 3 gece boyunca çektiğim yüzlerce karenin, ne de çektiğim mekan fotoğraflarının hakkım olan parasını verdiler, ne de "o fotoğrafları lütfen siteden kaldırın" talebime cevap verdiler. 

 

Ha, tek bir gerçek var. O da Ekim ayında benim çalıştığım zaman ki Maxatlife.com ile şuan ki Maxatlife.com arasında dağlar kadar fark var. Sevgili Cemal, Berk ve Can... Su yolunu illa bulur... İyi ki zamanında sizden paçamı kurtarmışım :) Uğraşmadığım için belki bu kadar elden düştünüz, daha hiç yükselemeden eriyip gittiniz... Fikir ve sanat hakları yasasıyla ilgili işlem yapmayı hala düşünmüyorum değil :) 


Tara Arseven - www.taraarseven.com
Mavitooth - 25 Şubat 2008 15:26
Mavitooth

Bana yazı içeriği çalmak daha ağır geliyor. Küstahça geliyor. Sizin sıkıntınız 4 tane buton ve konunuzda sizde haklısınız. Bence bu duruma gülümseyerek kendinize 4buton daha tasarlayın. Bırakın eski butonlarınızı kullansınlar. O butonlardan daha iyi butonlar yapabiliriz.

Selamlar 


SenSenOL - 15 Nisan 2008 01:02
SenSenOL

Tanıdık birkaç sitenin katkılarıyla oluşturulan "Sen, Sen Ol!" kampanyasında bu tarz içerik hırsızlıkları afişe ediliyor. Tabii BatoR'un da yazısında değindiği gibi, hatasını anlayan, kabul eden siteleri ayırarak...

Eğer konuyla ilgilenirseniz, blog sayfamızı ziyaret edin.

http://sensenolkampanyasi.blogspot.com 


Serkan Aygören - 15 Nisan 2008 12:01
Serkan Aygören

Fikriniz ve çalışmalarınızda başarılar! Lakin sadece afişe etmekle, kör göze kör parmaktan (hele hele Türkiye şartlarında) öteye gitmeyeceğini anladık. Ne yapabiliriz derken emeğe gerçekten nasıl saygı gösterebiliriz derken bir karar aldık.

Sitemizde kullandığımız resim, fotoğraf vs'yi Deviant ya da Flickr gibi paylaşım sitelerinden alarak, eserlerini kullandığımız kişilere direk olarak geri bağlantı verdik.

Sizlere de tavsiye ederiz. Bu "Herkesn kapısının önünü süpürse temizlik işçierine gerek kalmaz" gibi bir şey. Ya da göle yoğurt çalmak mı desek? Kimbilir? :)

Fikir hırsızlığı sadece yazı alıntılamakla, kopyalamakla olmuyor. Bu durum birisi tarfından üretilmiş her şey için geçerli. 


İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
ltfsener - 25 Ekim 2008 18:28
ltfsener
Yazılarımı forumlarda tartışma konusu olarak görüyorum, Türkçe'yi katleden forumlarda...
http://instagram.com/hankapisi
Serkan Aygören - 25 Ekim 2008 23:21
Serkan Aygören
ama bu ayn ızamanda amatörce de olsa yazılarınızın beğenildiğinin göstergesi değil midir sevgili ltfşener?
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
nilanya - 17 Temmuz 2009 22:31
nilanya
Bu yazıyı hatırlattığınız için teşekkürler..
Serkan Aygören - 18 Temmuz 2009 15:36
Serkan Aygören
Rica ederim efem =)
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
nilanya - 18 Temmuz 2009 15:43
nilanya
Sünger Bop 10 yaşında....
Serkan Aygören - 18 Temmuz 2009 17:44
Serkan Aygören
hani nerde? ikinci defa kutliim doum gününü o zaman hehehe
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
rahmi çelik - 20 Temmuz 2009 13:50
Default Avatar
insanlığın insanlık haklarını bütün olarak çaldılar onlarıda lütfen yakalayalım emek hırsızları avcıları ne olur lütfen:
kralar hep çalarlar zaten onun için hep kral olmuşlar bu işin en kibar yönünün adıdır bu krallık adı bunun diğer yüzü şehir eşkiyasıdır diğer yüzü dağların eşkiyasıdır cetedirler bir diğer yüzüde mafyadır bir başka türüde gangasterliktir bunun bir başka yüzüde bu işlerin siyasi ve politikası vardır ki buda krallığın krallığını yaparak gerçek saltananlı tahtıravan sahibi kral olmaktır dağları ovaları arsaları devletlerin devletliğini dahi çalanlara vardır bunların arasında mesla kızıl reililerin durumu bilinmektedir yani zanatımız hep çalmaktır ve sonrada kralların kralı olmaktır onun için krallar resmi ve açık ve delili olan birer insanlık haklarının en tehlikeli olan hırsızlarıdır ve onlar hep çalarlar ut keman çalar gibi çalarlar çaldıklarınnı karıncayı soyarlada onun dahi belini hiç inçitmezler bu mubarakler işlerinde çok ustadırlar ve çaldıklarını kendi benliklerine ve tapularına bir başarı olarak yazarlar ki o kralların karşısında bu çetenin bütün elemanlar onlara eğelsinler ve yaşasın kralımız desinler zaten hep öyle olmuştur ve hep öyle devam etmektedir onları müritleri hep onlar için çalar kimisi para çalar kimiside insanın iman çalarlar ve onları bu şeyhlerine getirirler bu şeyhler kral olur mürütleride onların kapı kulu ve avcı köpekleri misali olurlar işte bu kralı kral yapan unsurda onlardır işte onlar kendilerini sıfır değerte bu kralına satanlardır ve bunlar birde halkın içinde olup halkını aldatan misyerlikler yaparlar ve din pasarlamalarıda yaparlar ve böyle de kralına kullukta ederler hep Allah alıp Allah satarlar onun için yüce rabbimiz bu krallığı ve onların saltanatını insanlık önünde kıyamete kadar lanetlemiştir ve onlara yardım ve yataklık edenleride şeytanın dostları saymıştır onun için krallar daima hırsızdırlar ve onlar insanlığın insanlığını ve onların bütün insanlık hak ve şereflerini çalarlar ve sonrada onları köleleri veya işçileri yaparlar ve çeşitli usullerle ve kanunlarlar hep çalarlar ve hep çalarlar aç kurt doyarda onlar doymak bilmezler ve birde insanız diye utanıp sıkılmadan insanlığın arasında bir kahraman gibi gezerler onlar insanlık adına ne bulurlarsa kitabına uydurup onlarıda çalarlar veya kendinden olan birilerine de onu satı verirler ve vatan millet haklarını hep çalarlar bu dünyayı çalarlar bu kainatı çalarlar ve haşa Allahın Allahlığını dahi çalıverirler onun için bunların bir çokları biz Allahız bir Allahın oğullarıyız diyenleri dahi pek çoktur çalmak iç etmek kitabına uydurmak onların işidir çünkü onların mesleği çalmaktır bunlardan kurtulmanın bu kenelerden bu bitlerden bu pirelerden bu tahta kurularından bu tenyalardan bu solucanlardan bu şeritlerden bu kıl kurtlarından kurtulmanın elbetki bir ilmi yolunu bulacağız buda rahmetli olan istiklal marşımızın yazarı olan mehmet akif beyin dediği gibi belki yarın belkide
yarından da yakındır inşa Allah ve haydi kolay gelsin sizlere derim. rahmi çelik.
Serkan Aygören - 21 Kasım 2009 20:24
Serkan Aygören
Ey Fidentinus, salonlarda okuduğun kitapçık benim ama, kötü okuduğun için başladı senin olmaya...

http://urlal.com/errm
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
delişey - 21 Kasım 2009 20:42
delişey
Serkannn kim bu Fidentinus? bulamadım ben aradım taradım:))
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
rahmi - 21 Kasım 2009 21:33
Default Avatar
emek yüce bir değerdir onu boşa değil hayırlara harcayalım,
onun için her insanın emeği kutsaldır bu kutsallığı bozmayalım
hırsızda emek harcar bir şeyimizi çalmak için bir sanatkarda emek harcar bize faydalı olmak için fakat bunlar faklıdır biri hayır diğeride şerdir insan hayırlı olanı seçer ve onu yaparsa şerefleni hırsızda lanetlenir derim r.ç.
nilanya - 23 Kasım 2009 14:41
nilanya
Korsan baskı, eserin çoğaltılması olanaklarının çok gelişmiş olduğu çağımızın çok önemli ama oldukça yeni bir belası olmakla birlikte, intihalin çoğaltma tekniklerinin gelişmemiş olduğu çağlarda bile var olduğu anlaşılmaktadır. Nitekim doktrinde intihal için kullanılan plagiyat sözcüğü; MS. 42-104 yılları arasında yaşamış Romalı "şair Martialis’in, şiirlerini kendi ağzından çıkmasıyla birlikte azat edilen kölelere benzettiği bir hicviyesinde, bunları kendi şiiriymişcesine söyleyen Fidentinus’u bir “plagarius” a- yani azat edilen köleleri kaçıran korsan- benzetmesinden doğmuştur.(6) Romalılar dönemine dahi manevî hırsızlık sayılan intihale karşı hukukî korunma ihtiyacı, matbaanın bulunmasından yani eserlerin çoğaltılma olanaklarının artmasından sonra doğmuştur. “Başlangıçta, birer meslek örgütü olan loncalar ön plândayken, ağırlığın giderek birey olarak yaratımda bulunan eser sahiplerine ve yine herhangi bir loncaya mensup olmaksızın serbestçe hareket eden matbaacılara ve yayıncılara kaydığı görülmektedir.”(7) ancak, “eser sahipliği için gerçek koruma ise, Tabiî Hukuk Mektebi tarafından geliştirilen, insanın doğuştan sahip olduğu haklara dayandırılarak imtiyazdan bağımsız başlı başına bir hak olduğu”nun kabulünden sonra olanaklı olmuştur.(8)"
nilanya - 23 Kasım 2009 14:47
nilanya
Kaynak
www.yayin.adalet.gov.tr/10.../Eray%20KARINCA.htm
delişey - 23 Kasım 2009 14:54
delişey
teşekkürler:)
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
Serkan Aygören - 23 Kasım 2009 16:10
Serkan Aygören
hehe saolsun sevgili @nilanya bana fırsat bırakmamış.

sevgili @delişey, şiddet kullanarak tavsiye etmiştim hani.

Montaigne - Denemeler

Yaklaşık 500 yaşşında ama günlük hayata dair hala geçerli bir kılavuz. Oku, oku , oku...

Hatta;

Delişey, Montaigne-denemeler'i oku! (okuma fişi gibi olsun istedim özellikle, ehu)
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
delişey - 23 Kasım 2009 16:16
delişey
evet nilanya bir tane:)


ya serkan o oku oku oku olmuyo ki:)) ben taaaa önceden alıp kütüphaneye koymuştum böle bildiğin ansiklopedi tarzında kullanıyorum Montaigne-denemeler'i :))

ama okuma fişleri düşüncesi akıllıca gayet:)
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
nilanya - 24 Kasım 2009 13:49
nilanya
Denemeler mükemmel... Sanki bir hayat sözlügü gibi, bazen bir yazi o an icin bana bir anlam ifade etmese de birden bire bir hayat karsilasmasinda yeniden bakmami gerektiren el alti kitabi oluveriyor... Bir yazar , bir yazi yüz yil sonra da okunabiliyorsa yazi ve yazardir... Ki Montaigne icin ne denebilir...
delişey - 29 Kasım 2009 20:24
delişey
imdattttttttttttttttttttttttttttttt yazımı kullanmış benden izinsiz biri diye bas bas bağırıyorum kimse duymuyor mu? site belli yazan belli mail attım umurları bile değil ne yapcamm ben?

www.duslerforum.org cansu diye biri. tarih burada yayılandığı aynı gün. ben bu yazıyı yayınlanmadan önce gönderdim renkli dergiye. arşivlerde varsa lütfen bana cvp verin sn. editörler...
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
delişey - 30 Kasım 2009 07:56
delişey
www.duslerforum.org yazılarımı izinsiz kullanan cansu kardeş,

muhtemelen yazıları bu siteden kopyalayıp kullanıyorsun. saatlerdir inceledim araştırdım. bu kanıya vardım. çünkü buradaki haliyle noktası virgülüne kadar aynı.

şimdi buradan yazı kopyalamak amaçlı yeniden geldiğinde umarım bu kısa yazı dikkatini çeker okursun.

yazımı beğendiğin için teşekkürler öncelikle. lakin herhangi bir şeyi sana ait olmayan ne olur sa olsun almak bir anlamda "çalmaktır". çalmanın da küçüğü büyüğü önemlisi önemsizi olmaz. tıpkı az hızsız çok hırsız olmadığı gibi.

bu saatten sonra tüm yazılarım takipte benimle bir problem yaşama şansın yok:) lakin hayatta bu huyunu alışkanlık haline getirirsen sen kaybedersin haberin olsun...

madem yazmayı seviyorsun o halde sende üretebilirsin ama önce emek vermen gerek:) hem kendi emeğini sergilemek kadar güzel ne var ki? bir denesen ne kaybedersin...

umarım bir gün bende sana ait yazıları okurum keyifle...

sevgiyle kal...
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
Cem Akkılıç - 02 Ekim 2011 16:17
Cem Akkılıç
Merhaba…

Bugün size azılı bir hırsızdan söz edeceğim. DEVRİYE HABER isimli kıytırık bir sitede sözde köşe yazarlığı yapan Mustafa Kartaloğlu isimli sahtekar hem yazı çalıyor hem de hakaret ediyor. Kendisini 2 defa nazikçe uyardıktan sonra, ne var paylaşım yaptım diyerek yüzsüzlüğünü ortaya döktü.

Mustafa Kartaloğlu isimli bu şarlatanın aslında yayınladığı tüm yazılar çalıntı. Yazıları çalınan herkes ulaşmaya çalışıyorum ve bu çok zor olmuyor benim için. Adam öyle bir şarlatan ve yüzsüz ki, ne var bunda diyerek yüzsüzlüğünü duble kanıtladı. Üzerine bir de haklıymış gibi facebook sitesinde hakkımda gruplar açıp küfür kampanyası başlattı.

Asıl anlamadığım şey bu hırsızı destekleyenlerin aptallığı. Adamın çaldığı yazıların üslubuyla Facebook sitesinde yazdıkları arasında koskocaman bir fark var.

Ben de bu adamı hem kendi blogumda hem de you tube sitesinde meşhur ettim.

Mustafa Kartaloğlu gibi adamların kökü belki asla kurumayacak ama yakaladıkça rezil etmekte fayda var.

Sevgiyle kalın.
Cem Akkılıç
http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/
Google'da TAKUNYA LİBİDOCUSU yazın!
Cem Akkılıç - 02 Ekim 2011 16:29
Cem Akkılıç
Sadece benim değil birçok yazarın yazılarını çalan Mustafa Kartaloğlu isimli şahsın ipliğini pazara çıkarttım. Ayrıca hırsızlara karşı nasıl bir yol izliyorum, onları nasıl enseliyorum bunları da anlattım. Yazı hırsızlarını yakalamak düşünüldüğü gibi zor bir şey değil…

http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2011/08/emek-hrszlarna-kotu-haberim-var.html

.
Google'da TAKUNYA LİBİDOCUSU yazın!
zetthdark - 02 Ekim 2011 17:53
zetthdark
bendede aynı sorun var;

http://www.etutodasi.biz/alinti-yazilar/111317-sen-erteledin-kendini.html

forum sitesinde 5.03.2011 de yayınlanmış üstelik adım, rumuzum verilmemiş, birde altına yorumlar yapılmış "kankama bak helal olsun " falan, göya yazan kişide böbürlenmiş baya..

yazım renklidergide 04.03.2011 de yayınlandı..

kızıyorum tamam ama çok ta takmıyorum açıkcası, ama şuda varki insan bekliyor tabiki isminin verilmesini,

mesela ayrı ayrı 3 forum sitesinde 3 yazım yayınlanmış hepside ismimi, rumuzumu ve renkli dergi adresini vermişler. ben çok memnun oldum bu duruma. keşke bu arkadaş ta böyle yapsaydı. ama napalım herkes bir olmuyor tabiki =)))
Göze Göz, Dünya Kör Olur
Serkan Aygören - 03 Ekim 2011 12:39
Serkan Aygören
üye olup yorum olarak eklesen bu yazı bana aittir diye?
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)
delişey - 03 Ekim 2011 13:47
delişey
sen emek ver kafa patlat zaman ayır yaz, diğeri gelip sahiplensin... fena yaa:(

bitmiyo bu emek hırsızları...
( İnsandır, insana her haltı yapan...)
zetthdark - 03 Ekim 2011 18:00
zetthdark
bir forum sitesinde de bir yazımı daha yakaladım, ekleyen kişi yazan benim çok yakın arkadaşım demiş ki ben hiç tanımıyorum bunuda dün gece gördüm =))

sonuçta kanıtı var yayınlandığı tarih belli burada o yüzden çokta umruma gelmedi açıkçası. başlığı google yazmaları yeterli gerçek için. o sebeble üye olup yorum yapma gereğinde bulunmadım....

itiraf etmeliyim ki bu durum nefsimi okşamadı da değil, insanlar yazılarımı kendilerinin göstererek göğüs kabartabiliyor, demek ki duygularımı tercüme edebilmişim....

renkli dergi sitesi hayatta olduğu müddetçe yazının sahibi de bellidir ....
Göze Göz, Dünya Kör Olur
Serkan Aygören - 04 Ekim 2011 17:20
Serkan Aygören
inşallah hep hayatta olacaktır...

not: yazının ilk çıktığı yeri google biliyor. kopya yazıların aslının yerine geçmesi imkansız. Gönlünüz rahat olsun.
İKİSEKİZ.COM - Fotoğraf çekilir =)

üye olun, siz de katılın