Merhabalar,

Öncelikle herkese geçtiğimiz yılın temmuz ayı içerisinde freecycle İstanbul'a gönderdiğim e-posta'yı hatırlatmak isterim.

Herkese merhaba,

Birkaç ay içerisinde seyircisiyle buluşmasını hedeflediğim ve kişilerin kişisel geri dönüşüm dönemlerini konu alan bir sinema filmi üzerinde çalışıyorum. Bu filmin tanıtımı ve dvd satışı dahilinde, eski cd ve dvdler kullanarak gece lambası üretilmesini ve bu lambaların satışından elde edilen gelirin zihinsel özürlülerle ilgili faaliyetlerde bulunan kurumlara vakıflara bağışlanmasını amaçlıyorum.

01 Nisan 2011
Serkan Aygören

Bir sevgili arıyorum

Alnımın teriyle kazanacağım

Gözümün yaşıyla değil!

***

Bir yaşamak arıyorum

Elimin emeğiyle doyacağım

28 Aralık 2010
erhantigli

Doğayı koruyacaksanız, bu yol da var:

Değerli Dostlar, Yeryüzünün aldığı yağmur oranı 10 yıllık aralıklarda artar. bu sene (2010) dünyanın periyodik olarak en çok yağmur alan yıllarından biri olacak, yani toprağın bereketinin yüksek olacağı bir yıl. .

18 Mayıs 2010
Serkan Aygören

Nükleer enerji geçen 60 yılında hiçbir sorununa bir çözüm bulamadı. Güvenlik açıklarından, atık sorununa, artan maliyet ve inşaat sürelerine kadar pek çok konuda harcanan milyarlarca dolara rağmen nükleer enerji dünyamızın en kirli ve en riskli enerji üretim kaynağı olmaya devam ediyor. Aslında çoktan 20. yy'ın işe yaramaz teknolojileri arasında yerini alması gerekirken birileri bize tekrar tekrar nükleer enerjiyi yeni, güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak tanıtmaya çalışıyor.

11 Ocak 2010
Serkan Aygören

Atık Yağlarınızı Ne Yapıyorsunuz? Bu sorunun cevabı çok klasiktir ya çöpe atılıyor ya da lavabodan akıtılıyor. Bu atık yağları toplayan ve dönüştüren bir kurumdan haberdar mıydınız? Atık yağların çevreye ve sularımıza verdiği zararlarını önlemek için artık bizlerinde bir şeyler yapma zamanı geldi de geçiyor. Gazetelerde birkaç gündür okuyorum ve aşağıda vereceğim telefon numarasından sizlerde ulaşıp binanızda ya da sitenizde bir atık bidonu temin ediyorsunuz, arıyorsunuz kurum size getiriyor ve sonra dolduğunda da sizlerden gelen telefonla gelip alıyorlar. Atık yağlar elektriğe ve biyo-dizel’e dönüştürülüyor. Bizim ülkemizde alıcısı olmadığından yurtdışına satılıyor.

23 Aralık 2009
delidivane

Küresel ısınma, atmosferde ve okyanuslarda yaşanan ısı artışı ve bunun yol açtığı farklı iklim değişikliklerinin tümüdür. Hepimizin de bildiği gibi bütün ülkelerde etkisini göstermeye başlayan küresel ısınma bizim ülkemizde de fark edilmiştir. Ve bu olay bizim tabirimizle insanlığın yok oluşudur.

04 Eylül 2009
tqchE

Ağaçları kestik önce, güzel evler istedik kocaman odaları olan, beynimiz betonlaştı sonra... Betonlaşınca her yer... Başka yerler aradık kirletecek... Denizleri gördük mavi olan... Rengini beğenmedik sarı kattık biraz içine, sonra da biraz kahverengi... Resim yapmayı bilmeden devam ettik boyamaya içimiz gibi daha kara renklerle... Bir baktık ki ölmeye başladı balıklar, balinalar, yunuslar, deniz kabukluları, hayat veren belki adını hiç duymadığımız, duysak da önemsemediğimiz küçük deniz canlıları; fitoplanktonlar, zooplanktonlar...-lar da -lar...türünü tükettik her şeyin, olsun biz yaşıyorduk ya!

02 Kasım 2008
undomiél
hava kirliliği

Atık bitkisel yağların bu derce zararlı olabileceğini kırk yıl düşünsem tahmin etmezdim doğrusu. Baksanıza 1 litre bitkisel atık yağ 1 milyon litre içme suyunu kirletebiliyormuş. Aman Yarabbi! Yahu bunu şimdiye kadar niye söylemediniz peki?

09 Haziran 2008
Serkan Aygören
< Önceki1Sonraki >