Kırmızı ayakkabılar... Onları çok beğenmişti. Uzun uzun seyretmiş, sonra kaderine boyun eğmişti. Cebindeki birkaç kuruşla gidip kendine beyaz bir balon daha aldı. Her zamanki yerine gitti. Burası yemyeşil, çiçeklerle kaplı bir yamaçtı. Onun tek saklanabileceği yer burasıydı. Yaşıtları parklarda oynarken, o bu yamaca gelir neyi arzulayıp da elde edememişse beyaz bir balonun üzerine isteği şeyi yazar ve balonu özgür bırakırdı.

20 Ocak 2012
ucnokta...

Okulun ilk gününde 5. sınıfın önünde dururken, öğretmen çocuklara bir yalan söyledi. Çoğu öğretmen gibi, öğrencilerine baktı ve hepsini aynı derecede sevdiğini söyledi. Ancak bu imkânsızdı, çünkü ön sırada oturduğu yerde bir yana kaykılmış ismi Mustafa Yılmaz olan bir erkek çocuk vardı.

01 Kasım 2010
dostzade

İlgimi çeken bir yardım kampanyasını sizlerle paylaşmak istedim. Aşağıda okuyacak olduğunuz sesleniş Gökhan Yüceerim'e ait. sizlerden para falan değil LEGO istiyor. Gelin çağrısına bir kulak kabartalım, LEGO'ları ne için, kimler için istiyormuş bir öğrenelim:

16 Şubat 2010
Serkan Aygören

Yağız öğretmenin okuldaki ilk günüydü. 30’a yakın öğrencisi 5 gün boyunca öğretmen beklemekteydi. Çocukların velileri ise çıldırmak üzereydiler.

Yağız öğretmen benim arkadaşım, bana başından geçen ilk günün hikâyesini anlattı. Bende bu durumu “ücretli öğretmenlik yapmış/yapmakta olan / ve bu işe henüz bulaşmamış olan” arkadaşlarıma aktarmak istedim. Olayı kendi ağzımdan anlatıyorum

08 Aralık 2009
karayagiz

24 Kasımda Ücretli Öğretmen Olmak

Ücretli de olsanız, kendinizi öğretmen zannediyorsunuz.

(Çünkü siz zaten öğretmensiniz.)

Kadrolu öğretmenlerin bile birçoğunun yapmadığı ilgi ve alayı işinize gösteriyorsunuz.

04 Aralık 2009
karayagiz

Biray ile birlikte sokakta okula doğru koşarken bizden başka okula giden yoktu. Okula geç kalmaktan nefret ediyorum çünkü öğretmenim çok sinirli. Bu kez 3. geç kalışım olduğu için beni cezalandırabilir. Off... Çok korkuyorum.

31 Ekim 2009
hinata996

Öylesine bir akşamdı. Benim içinde, onlar içinde. Öylesine bir akşam.

O kadar öylesineydi ki her şey, bir farklılık bulmak için çırpındım durdum. Farklı bir şey yazmak, farklı bir şey anlatmak istiyordum bu defa.

21 Temmuz 2009
kaybolan yakamoz
Sevgili Renkli Dergi Kalemşörleri ve okuyucuları. Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Bir öğretmenin, öğrencisinden alabileceği en büyük hediye öğrencisinin başarısı ve diktiği tohumun ağaç olup meyve verebilir duruma geldiğini görebilmesidir.

25 Kasım 2008
elifsude
< Önceki1Sonraki >