hayatta bir şeyler olmadığında

birini suçlayacaksan

o vakit aynalara bakmayacaksın

unutma kalbin çok kırılgan

üzülsün istemiyorsan

hiç düşünmeden sonunu

pişman olacağın yolu

26 Temmuz 2013
hicran
hayatta bir şeyler olmadığında

birini suçlayacaksan

o vakit aynalara bakmayacaksın

unutma kalbin çok kırılgan

üzülsün istemiyorsan

hiç düşünmeden sonunu

pişman olacağın yolu

23 Temmuz 2013
hicran

Beyaz adam

özgürlük adına

dev bir kadın heykeli dikti

doğu denizinin kıyısına

ve her gece

altında dans ettiğimiz yıldızları

bayrak diye tutsak etti

23 Ağustos 2012
dostzade

Gönlümün coğrafyası,pusulası şaştı hep.

Güneydoğu'dan Güney 'e ,Anadolu'dan Kuzey'e kaçtı.

Bu seferki durağı hırçın Karadeniz oldu.

Karadeniz'in deli,hırçın ,koyu lacivert dalgalarına kapıldım.

12 Temmuz 2012
gizyazar

Geçenlerde öylesine yürüyorum yolda.Ne görsem beğenirim diye düşüne düşüne.Gittim, gittim..Biraz daha, azcık daha derken...Allah'ım böyle güzel bir şey görmedim hayatımda.Böyle anlamlı bakış, böyle narin tavırlar, böylesine samimi gülüş..Vuruldum diyebilirim.O gidiyor, ben de gidiyorum peşinden.Alıkoyamıyorum kendimi.Gittik, gittik.Sonunda şöyle hem güzel hem sade bir evin önünde durdu.Ev de en az onun kadar büyüleyici.En az onun kadar çekiyor beni kendine..Şöyle bir baktı geriye doğru.Beni görmesin diye yanımdaki duvarı siper edindim kendime.O girdi eve.Gitmem gerekir ama ne mümkün!

17 Ocak 2012
the life

Yıldızlara kanat takmaktır özgürlük,

Düşlerine kelepçe vurmamaktır.

Korkmadan, doyasıya sarılmaktır sevdiğine,

Çiçek kopartmaktır hiç bilmediğin diyarlardan.

Şiirler yazmaktır, kaleminin ucu kırılmadan,

17 Mart 2011
elsi55

Uçamıyorum.. Her taraf taş, her taraf bina.. Kanatlanamıyorum hayallerime.. Bu havasız şehir içine çekiyor beni... Özgür olamıyorum..

22 Nisan 2010
kanatsız melek

Sabahın en erken saatinde kalkmak bu günlerde kötü bir alışkanlık gibi yapışıp kaldı üzerime. Yine öyle bir sabaha günaydın dedim. Bilgisayarımı açtım ve karşıma gelen yazıyı okumaya koyuldum. "Daha evvel gitmediğimiz bir yere gitmek muaazzam bir özgürlüktür" çok ilginç değil mi, felsefecilerin bile hayatları boyunca aradıkları özgürlük tanımını bilgisayarın kıyısında kalmış bir yerinde bulmuş olmam?

18 Şubat 2010
elsi55

EY MİLLETİM

BEN MUSTAFA KEMAL’İM

Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim

Hala en hakiki mürşit, değilse ilim

Kurusun damağım, dilim

Özür dilerim

Unutun tüm dediklerimi

11 Kasım 2009
lyra7

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenler, bu aşkımın malumudur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık, bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım...

10 Kasım 2009
delişey
< Önceki12