Sen hic sair değildin,

Ama siir oldun

Belki bi kızımız olur

Adını ‘şiir’ koyarız

Babasına benzer

Onunla kalırız

SEN GITTIGINDE !

Sen şiir olmustun sevdiğim

11 Ağustos 2014
Esra KÜÇÜK

vaktiyle bir insanın her zerresine şiir yazabilirken

her zerresine sövecek hale geliyorsa insan

demek ki aşk bir fahişenin dudağından dökülen ucuz bir yalandı

kimi zaman parmak uçlarına kadar isyan yüklemiş

24 Nisan 2014
LEADRİ

Bir varmış bir yokmuş diye başlar bütün aşklar ve bütün masallar. Korkular, iyiler, kötüler, kazananlar ve kaybedenlerle doludur bütün masallar.

Zamanın birinde çok uzak kentlerde bir kral ve bir kraliçe yaşarmış. Bu kral ve kraliçenin uzun yılların ardında bir kız çocukları doğmuş. Ülkede adet olduğu üzere kral kızını ülkenin kâhinine götürmüş. Kâhin küçük prensesin 15 yaşına geldiğinde öleceğini görmüş ve bunu krala anlatmış. Bu haberi alan kral çok üzülmüş ve kâhine kızını kurtarmanın bir yolunu bulmasını emretmiş. Kâhin birçok araştırma yapmış ve en sonunda küçük prensesi ölümden kurtaracak bir yol bulmuş ve kralına bir yolunu bulduğunu söylemiş.

05 Mart 2014
Nemesis

Kanatacak düşleri gecesinde İstanbul'un hayatın azı dişleri

Ben buna faili meçhul cinayet diyorum

Sen ise memeden yeni kesilmiş bir çocuğun ağlama hali

Yani sen yaşarcasına ben ölürcesine sevdim aşkı sevmeyi

20 Ocak 2014
LEADRİ

Bir gün bir zaman diliminde hiç olmadık yerde hiç olmadık zaman da biri girer hayatına önce tanışır yavaş yavaş birbirinizi sevmeye başlarsınız ve sevgili olursunuz onunla güzel dakikalar güzel saatler güzel günler güzel haftalar geçirirsiniz tam mutlu olduğunuz zaman ayrılık girer aranıza ayrılırsınız ne kadar ayrılık girse bile ondan vazgeçemezsiniz bazen tek taraflı olsa bile sevmeye devam edersin acı çekerek üzülerek hep geri dönecek diye kendinizi avutarak beklersin beklersin beklersin ama yine de dönmez dönmedigi her gün ölürsünüz hiç bir şeyden zevk almaz kimseyle konuşmaz sadece onun dönecegi zamanı beklersiniz aradan aylar geçer ondan gelen tek bir mesaj sizi o kadar mutlu eder ki o an ne yapacagınız ne diyeceginizi bilemezsiniz konuşmaya devam edersiniz haftalarca konuşur sonra birbirinize ikinci bir şans verirsiniz tekrar beraber olursunuz yine aynı güzel dakikalar güzel saatler güzel günler geçirirsiniz ama ayrılık gelir başınıza bu ikinci ayrılıkla yıkılırsınız her şeyinden herkesten vazgeçersin canına bile kıyma çalışırsın haftalarca tek bir oda da onun dönmesini bekleyerek kimseyle konuşmadan yemeden içmeden yaşamaya devam edersin zaman geçtikçe olanları unutmaya çalışırsın ama unutamazsın ne kadar yüzün gülse hep kalbinin bir tarafında o acı kalır hep üzülürsünüz ama yine de her şeye ragmen yaşamaya devam edersin çünkü etmek zorundasın yaşamaya devam ettigin hergün onu beklemekten asla vazgeçmezsin çünkü sen onu artık kalbine yerleştirmişsindir ona aşık olmuşsundur aşık

20 Ocak 2014
acı gerçegim

Gözlerimi açıp saate bakmamla, yataktan fırlamam arasında saniyeler vardı bugün. Aman allahım kim kapattı bu alarmı ? Çok geç kaldım nasıl hazırlanıp yetişeceğim ben. Hemen dolabımın başına gitmeliyim. Ne giyineceğim ki şimdi daha karar bile veremedim. Şu çok sevdiğin omzu dantelli siyah elbisemi mi giysem acaba ya da siyah kotumun üstüne mavi ceketimi mi giysem ? Siyah elbisemi çok seviyorsun onu giyineyim en iyisi. Peki ya saçlarım off onları ne yapacağım ? Bağlasam mı ki, evet evet bağlayayım hem bir defasında saçlarımı bağladığımda daha güzel olduğumu söylemiştin. Hafif makyaj yakışır mı sever misin ki makyaj yapmamı ? Çok az da makyaj yapayım güzel olduğumu söyler insanlar hafif makyajla. Gerçi sen benim her halimi güzel buluyordun değil mi?

26 Aralık 2013
Nemesis

Yönünü kaybetmiş pusula gabi,

Yağmur seslenircesine yağıyor.

Şimşekten kaçar gibi,

Yağmur koşarcasına yağıyor.

Bulutlar gökyüzünü perde gibi kapatıyor,

Yağmur kendini göztermek istercesine yağıyor.

05 Aralık 2013
AntikAyna

Halbuki benden başkası sevemezdi seni,

Sevse de yeterli değildi.

Adına şiirler yazan kaç kişi bulabilir insan?

Her türlü davranışa katlanan kaç kişi

Anlayan, dinleyen, susan, gerektiğinde konuşan

15 Kasım 2013
Nemesis

çaresizlik öpüyor göz bebeklerimi

kimseler bilmez susarak dediklerimi

varsın kırsın hasreti ince bileklerimi

yar bana sahte bakmış ölsem ne olur

çocuklar küssün masallarına babanın

13 Kasım 2013
LEADRİ

Hiç uçurtma uçuramadım belki ama dualar uçurdum gökyüzüne

bir kaç misket verdim cehennemin ellerine

Şimdi mübarek sandığım dualarım bir amin eşiğinde

uyuyor bütün iyi niyetlerim bir yalan beşiğinde

21 Ekim 2013
LEADRİ
< Önceki1234...