kuranda verilen Allah'ın verdiği islam dinine onun koyduğu dini kurallara göre hareket etmeyenler ve insanlık için hayırlı olan ilmi formüller ve sosyal hayatın sistemlerini ve onun şekillerini ve kanunlarını üretmeyenler iyi ahlak veren sistemlerini dünyaya kurmayanlar ve onun içinde insanca yaşamayanlar bu gerçeği bulup onu takip etmeyenler kötü ve yanlış olan sistemleri kendi nefislerinin özel çıkarlarına göre dünyaya kuranlar hem kendilerini yakmaktadırlar ve hemde onların takipçileri olanlarda aynen onlar misalinde onlarda öyle yanmak yani bir tanrısal ceza görmek zorunda kalırlar..

27 Mart 2013
rahmi celik

Bilimin ençok üzerinde durması gereken konulardan biriside din iman konuları olmalıdır ve bu işlerde idroleji ve politika oyunları da sökmemelidir din meseleside insanlık için çok önemli bir yeri olduğu için bilimcilerin bu konuya da bilim ile mutlak ele almalı ve halkını ve insanlığı ona göre din hakkında ilmi bilgiler ve dersler vermelidir ki halkı din ile sömürmek aldatmak ve insanları dinsiz ve cahil bırakmakta söz konusu olmasın.derim.

14 Şubat 2013
rahmi celik

“Seni Allah gönderdi, Allah seni bize geri gönderdi. Ya rabbi şükürler olsun.”

Birkaç dakika sürekli aynı sözleri yineledi. Ne diyeceğimi bilemedim gözleri ıslak

Islak bana bakıyordu. Beni gördüğüne çok sevindiği her halinden belli oluyordu.

28 Aralık 2011
delidivane

Aşk dediğiniz nedir benim anladığım dilden ve Mevlanın tasvir ettiği dilden aşkı harmanladım ve şunu çıkardım aşk sevmektir tevazu göstermektir. Aşkı aşkla örmektir yaratılanı yaradandan ötürü sevebilmektir. Peki, kaçımız bu aşka sahibiz hiçbirimiz. Aman haaa... Sakın ne kadar önyargılı demeyin işin gerçeğini söylüyorum dokuz köyden olmayayım sonra. İşin şakası bir yana nasıl demiş

09 Aralık 2011
katil_maktul

Rabbim...

Kalbim bedenim ruhum bütün varlığımla sendeyim

Başımı her yere koyduğumda sana bir adım daha yakındayım

Derman sende sen kabul eyle bu aciz kulunu Rabbim

Secdeden kalkmaz başım dilimden düşmez şahadet marşım

05 Mart 2011
Aciz Kul

Bir zamanlar insanların arasından çıkan firavunlar sistemi o toplumu esir almış ve onları da kendi kurduğu krallığı adına kullanmıştır. Ve aynı zamanda onlar kendilerini bir de Allah olarak ilan etmişlerdir ve bu sistem babadan oğula geçerek uzun yıllar devam etmiştir.

09 Temmuz 2010
rahmicelik

KURBAN

Sel gibi kanlar akıyor bayram diyeler

Melek yüzler seyrediyor seyran diyeler

Hayvan deyi nice canlara kıyalar

Akan kanlar ile açılır mı cennet kapısı?

30 Kasım 2009
lyra7

Dostun adı bir değil

Gönlüm sana sır değil

Dost dedim adın bildim

Aklımdasın yok değil

Selam verdim gönüllere

Bilen alır, bilmeyen almaz

Mavi gök, mavi deniz

22 Ekim 2009
lyra7

“Tam tamına 14 gün olmuş kaleminden çıkmayan yazılar... Dostluk adına bir yazı nasıl yakışır o güzel kalemine yüreğine…”

Teşekkür güzel yürekli dost böyle güzel kelimelere layık gördüğün için.

21 Ekim 2009
lyra7

Allah'ım,

Bu çelişkilerle dolu yaşamda, iç sesimi duyup, duyduklarımı iradem ile pekiştirip olayları kavrayabileceğim bir "AKIL" verdiğin için...

Baktığımda siyah ile beyazı ayırt edebilecek berraklık ve netliği gören "GÖZLER" verdiğin için...

21 Ağustos 2009
delişey
< Önceki12