Bir çok şeyi unutuyoruz. Bize karşı yapanları ya da yapılanları mesela. Vaatleri ve asla vaat olarak bile ağza alınmayanları. Ama unutkanlığın alasını şehitlerimizi unutarak ya da unutulmasına göz yumarak yapıyoruz. Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi.

20 Nisan 2013
AntikAyna

Düşüncelerimizin bazıları suç mu? Neden her dilediğimizi, her istediğimiz de haykıramıyoruz. İçimize ata ata sinirli, stresli, insanlar olduk. Bilmek, öğrenmek istediğimiz şeyler belki başkalarının akıllarında, kalplerinde saklı. Bunları haykırmak illa şair mi, yazar mı, olmak lazım. Ki bu devirde bunlar suç sayılıyor. Pek çok gazeticinin, yazarın ve şairin içeri de olduğunu düşünürsek, özgürlük alanımız yok denilecek kadar az. Suçlular ise, ellerini sallaya sallaya dışarda cirit atıyor. Yoksa deli mi olmak lazım? Bu cinayetler, hastalıklar, hep bu yüzden değil midir? Yani hep içimiz de yaşadığımız, buna mecbur bırakıldığımız için değil midir?

29 Eylül 2012
AntikAyna

Atatürk 1930 yılında bir kehanet sayılacak sözler söylemiştir.

Şarktan doğacak olan bir güneşe bakınız bugün günün nasıl ağardığını görüyorsam uzaktan bütün şark milletlerinin de uyanışını görüyorum.

17 Ağustos 2012
rahmi celik

Atatürk 1930 yılında bir kehanet sayılacak sözler söylemişti.

Şarktan doğacak olan güneşe bakınız bu gün günün nasıl ağardığını görüyorsam uzaktan bütün şark milletlerininde uyanışlarını öyle görüyorum istiklal ve hürriyetine kavuşacak çok kardeş millet vardır.

13 Ağustos 2012
rahmi celik

Mehmetçiklerle elele

Umudumuz yarınlar için

Savaştık alın teriyle

Tanrı hep yanımızdaydı

Allah allah sesleriyle

Felaketlerden atladık

Allahımıza bin şükür vardık bugünlere

19 Mart 2012
AntikAyna

YENİLSEYDİK SORUMLU BEN OLACAKTIM

Bir aralık konu İstiklâl Savaşı'na geldi. Dikkat ettim, Binbaşılar dahil her komutanın hangi birliğe komuta ettiğini, nerede bulunduğunu, -bir gün önce olmuş gibi- hatırlıyordu. O savaş ki araç, gereç, personel kıtlığı bugün güç tasavvur edilirdi. Tümenlere binbaşılar, Kolordulara yarbaylar komuta ediyordu! Fakat, bu kadro canını dişine takmış bir ekipti.

06 Şubat 2012
katil_maktul

Öyle ya da böyle bir sebeple "RESMİ" olarak devletin kutlaması iptal eidlmiş olabilir. ama vatandaşın kutlamasını engelleyemezsiniz değil mi? İşte bu duruma cevaben Hürriyet'te gördüğüm ve paylaşmak istediğim "MİLLİ" bayramımızı kutlama yerleri...

29 Ekim 2011
Serkan Aygören

“Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyor ve hissediyorsanız, bu yeterlidir.”

M.Kemal ATATÜRK

Gösterişten uzak, sade ve düşündükçe her geçen gün O’nu daha iyi anlayabilmemi sağlayan cümlelerinden biridir… Bu gün Atatürk’ün Türk milletine miras bıraktığı sözlerinden örnekler vererek yeniden düşünelim istedim. Düşünmeden, anlamadan, bilmeden içi doldurulmamış bir anlayışın duvarda asılı bir Atatürk portresinden öte gidemeyeceğini vurgulamak istedim…

18 Kasım 2010
delişey
< Önceki12