Selam,

Başlangıç olarak, girişim pek iyi olmadı ama idare ediverin. Günlerim sıkıcı geçmeye başlayınca evde pek konuşacak birilerini de bulamayınca bişeyler yazayım dedim. Bu siteyi tanıdığım birinin yazılarına denk gelince keşfettim. Sıkıcı dünyamı eğlenceli hale getirmek için bu küçük dünyayı oluşturayım dedim. Nickim entry_end_line açıklayayım: entry-sahneye çıkış anlamında kullanılıyor. end line ise eğer basketle ilgileniyorsanız potanın hemen altında yer alan dip çizgisi anlamına gelir. Hücüm eden oyuncu eğer dip çizgiden topu oyuna sokarsa üstünlük elde eder, her zaman avantajlıdır yani....

05 Ağustos 2013
entry_end_line

Merhaba, aslında "Basketbol ve Kız" diye başladığım seriyi herhangi bir şekilde devam ettirmeyi planlamıyordum. Sekizinci sınıfın başlarında yazdığım saçma bir kaç yazı diye düşünürken dün okuttuğum arkadaşımın ısrarı ile devam ediyorum. Umarım beğenirsiniz. Arkadaşım, teşekkür ederim. :)

18 Ocak 2012
hinata996

Renklidergi.com’daki ilk yazım olması nedeniyle öncelikle sizlere bir “Merhaba” diyerek başlıyorum. Dergi yöneticileriyle görüştüğümde bir çok konuda yazabileceğimi, dolayısıyla herhangi bir konu sıkıntı çekmeyeceğimi bildirmiştim. Belki de bilindik haliyle kültürsüz insanlar gibi, bilgi sahibi olmadan her konuda fikir sahibi olan birisi olabilirim. Bu yüzden de zamanım ve yeteneklerim elverdiğince; yazılarımda daldan dala atlamaya ve sizlere güncel bir Hıncal Uluç vakası yaşatmaya çalışacağım. Sakın kendimi Hıncal Uluç kadar bilgili, kültürlü ve görgülü olarak gördüğümü düşünmeyin. Sadece bu kibiri, bilgisizliğin bana kazandırdığı cehaletimle elde ettiğimi düşünün.

02 Haziran 2010
Sakarpiyon

Hâlâ inanamıyordum. Bu kadar yanlışı hiç beklemiyordum. Ama yinede hocanın kâğıdımı okumasını beklemeliydim. Arkadaşlarımın her dediği doğru çıkacak diye bir şey yok.

Tekrar zil çaldı bu derste Türkçeydi. Hoca yazılı kâğıtlarını karışık olarak dağıttı. Kimsenin kendi kâğıdı önüne gelmedi. Hoca herkesin pilot kalemlerini çıkarmasını söylemişti. Galiba ne yapacağını anladım. Yazılıların cevap anahtarını hoca bize okuyacak ve bizde "+, -" koyacağız. Benim önüme Biray'ın kâğıdının gelmesini isterdim ama maalesef gelmedi benimki ondaydı ama. Ona yazılı sonucunu söylememek istiyordum ama bu mümkün olmayacak. Evet, Hoca cevap anahtarını okumaya başlamıştı.

07 Kasım 2009
hinata996

Biray ile birlikte sokakta okula doğru koşarken bizden başka okula giden yoktu. Okula geç kalmaktan nefret ediyorum çünkü öğretmenim çok sinirli. Bu kez 3. geç kalışım olduğu için beni cezalandırabilir. Off... Çok korkuyorum.

31 Ekim 2009
hinata996

Arabama bindim. En yakındaki basketbol sahasının karşısına arabamı park ettim. Basketbol topumu arabadan çıkardım ve sahaya girdim. Saha eskiydi o yüzden hiç kimse yoktu. Topumu 2 defa sektirdim ve zıplayıp topu potaya attım. Şaşılır gibi değildi. Çünkü ben hiç basketbol oynayamazdım. Niçin buraya geldiğimi de bilmiyordum. Ama daha kötüsü potada asılı kalmıştım. "İmdat!" diye bağırdım ama nafile. Kimse olmadığından öylece kaldım. Sonra uzaktan "bip-bip" diye sesler gelmeye başladı. Ve sesler gittikçe yükseldi, yükseldi, yükseldi. Gözlerimi açtığımda bunların bir rüya olduğunu gördüm tam rahatlıyordum ki o "bip-bip" seslerinin nereden geldiğini anladım. Yatağımın yan tarafındaki çalar saatten geliyormuş. Aman Allah'ım, okula geç kaldım!

25 Ekim 2009
hinata996
< Önceki1Sonraki >