Bir çok şeyi unutuyoruz. Bize karşı yapanları ya da yapılanları mesela. Vaatleri ve asla vaat olarak bile ağza alınmayanları. Ama unutkanlığın alasını şehitlerimizi unutarak ya da unutulmasına göz yumarak yapıyoruz. Bugün 18 Mart Çanakkale Zaferi.

20 Nisan 2013
AntikAyna

Atatürk 1930 yılında bir kehanet sayılacak sözler söylemiştir.

Şarktan doğacak olan bir güneşe bakınız bugün günün nasıl ağardığını görüyorsam uzaktan bütün şark milletlerinin de uyanışını görüyorum.

17 Ağustos 2012
rahmi celik

Paylanan çocukluğun kırıntıları habercidir

Yolsuz duygularımıza

Katmer katmer biriken

Civan mert delikanlıların zılgıtları,

Kırmızı çemberli, gözleri fettan

Mağrur bakışlı genç kızların ak duvakları,

16 Nisan 2012
delidivane

Ben şimdi bir parça kâğıda ne yazayım Atatürk’ten başka… ?

Atatürk’ü de böyle anlatırdı kendi bildiği kadar. Görmedi ama bildiği birçok şeyi gözü önünde canlandırır ve aynısının bende oluşmasını isterdi. Anlatırken her nefes aldığında her kalbi attığında büyüyen heyecanını göstermek isterdi herkese ki istese bile tutamazdı bunu… Bastonu at, gözlükleri dürbün, tespihi silah olmuştu adeta anlatırken. Buz gibi ama yüreklerin kokusu toprakları tüttürmüş bir savaşın ortasında bulmuştum kendimi… Anlatırken titriyordu elleri. Tespihi tutmaya çalışıyordu sanki onu. Kolay değildi tabii onun için… Dünya sahnesinin asırları yerle bir eden oyununu anlatıyordu. Kimse için kolay değildir bu… Kursakta düğümlenmiş sözleri çözüp de anlatabilmek, sözcüklere karşı koyup gözyaşların iplerini sökmek hiç kimsenin göze alabildiği bir durum değildir…

11 Kasım 2009
Pamuk Şeker

Aynı bayrak, aynı toprak üzerinde yaşar, aynı vatanın evlatları…

Yurdun her köşesinden, askerlik zamanları geldiğinde akın akın toplanırlar asker ocağında... Bir bütün olurlar… Adına Şanlı Türk Ordusu denir...

28 Ağustos 2009
delişey

Bu sabah uyandığımda üzerimde bir yorgunluk vardı.Yok öyle düşündüğünüz gibi değil.

Hani şu hızlı bir günün arkasından gelen bir yorgunluk değil. Sessiz bir rüzgar gibi insanın ruhunu titreten bir yorgunluk vardı üzerimde. İşe gitmeden önce kendime koyu bir kahve hazırladım.

18 Haziran 2009
ünlü

Atatürk ve Vecizeleri 1'den devam ederek...

Başarı ile İlgili Sözleri : Milletimiz, tek bir vücut gibi gösterdiği birlik ve gayret sayesinde başarıya ulaşmıştır.

(Büyük Zafer Hakkında, 4 Ekim 1922.)

26 Nisan 2009
SABİHA KÜÇÜKTÜFEKÇİ
< Önceki1Sonraki >