DİYARBAKIRLININ BİRİ TEPEYE ÇIKMIŞ DUA EDİYORMUŞ,

ALLAH ' IM BANA PARA VER ,EV ALİYEM ARABA ALİYEM, ARSA ALİYEM

DİYE DUA EDERKEN , Bİ ANDA DEPREM OLMUŞ,

ADAM PALDIR KÜLDÜR YERE YUVARLANMIŞ.

23 Ocak 2013
zeliş

Endonezya'da büyük deprem

Endonezya'nın Aceh eyaleti açıklarında TSİ 11:38'de büyük bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün eyalat merkezi Banda Aceh'in 495 kilometre güney batısı olduğu açıklandı. Amerikan Jeoloji Araştırma Merkezi depremin büyüklüğünü önce 8.9 olarak duyurdu, daha sonra bu bilgi 8.7 olarak revize edildi.

11 Nisan 2012
Serkan Aygören

Zincirlerinden kurtulan gençlik,

Gündelik hayatta sorulan masum sorulara

O kadar anlamsız cevaplar verir ki

Hiç düşünülmeden sorulara verilen cevaplar,

Çoğu kez düşünülmeden ezbere cevaplanır…

21 Ocak 2012
servet beki

Babil kralı hammurabiin M.Ö 1728- M.Ö.1686 çeşitli meselelerde verdiği kararlar babilin koruyucu tanrısı Madruk adına yapılan Esagila tapınağına dikilen bir taş üzerine Akatça dilinde yazılmıştı bunlara Hammurabi yasaları denir içinde inşaatla ilgili düzenlemeler de mevcuttur

28 Kasım 2011
rahmi çelik

İstanbul deprem kuşağında yer alan ülkemizin ve dünyanın en büyük kentlerinden biridir. Deprem tehlikesinin oldukça yüksek olduğu bir bölgede yer alması, şehirde deprem ve olası büyük kazalara bağlı risk ihtimalini ne yazık ki arttırmaktadır. Deprem gibi doğal afetlere neden olan bir tehlikeyi önlemek ve oluşabilecek riskleri sıfıra indirmek ne yazık ki imkansızdır. Bununla birlikte deprem ile oluşabilecek zararları da gerekli önlemleri alarak azaltabiliriz.

18 Aralık 2009
Serkan Aygören

Avucunuza alın dünyayı, avucunuza alıp döndürün sağa sola, yukarıya aşağıya. Kıtalara değdirin parmak uçlarınızı, Amerika, Asya, Afrika, Antarktika, hepsi sizin… İstediğiniz kadar dokunun onlara. Sonra denizlerde yıkayın ellerinizi, sığmadıysa elleriniz denizlere, taşırıyorsa denizleri elleriniz, okyanuslarda yıkayın o vakit. Büyük Okyanus, Hint Okyanusu ve Atlas Okyanusu sizin…

13 Kasım 2009
sinestezi

Üzerinden yaklaşık 10 yıla yakın bir süre geçen ve unutulmaya yüz tutan 17 Ağustos Marmara Depremi birçoğumuzu derinden etkilemiştir. Özellikle Yalova ve çevresine binlerce ölüm milyonlarca da zarar getirmek suretiyle, hafızalara yer etmiştir. Çok tatsız bir konu olmakla birlikte, unutmayalım diye konuyu gündeme getirmek istedim.

06 Ekim 2009
delişey
< Önceki1Sonraki >