Atatürk 1930 yılında bir kehanet sayılacak sözler söylemiştir.

Şarktan doğacak olan bir güneşe bakınız bugün günün nasıl ağardığını görüyorsam uzaktan bütün şark milletlerinin de uyanışını görüyorum.

17 Ağustos 2012
rahmi celik

Gecenin karanlığı çöktü yine üzerime…

Bir yaşanmışlık daha maziye gömüldü…

Hatırlamaklı düşünceler aldı yine gerçeklerin geçmişliğini…

Karanlığım oturuyor sanki başucumda…

29 Haziran 2012
aylin erdem

üç beş satırla anlatılmaz

yazsam defterlere sığmaz

ne mürekkep yeter ne de senin

yüreğin dinlemeye

bizden ne kaldı geriye

dilim varmaz söylemeye

bu odanın dört bir yanına sinmiş

14 Nisan 2012
hicran

Geldim dostlarrrrrr: Kendimizi ifade ederken dilin önemini hepimiz biliriz o yüzden böyle bir şiirle size tekrar merhaba demek istedim. Siz dostlarımın dille gönül eğleyenlerden değil bilakis, gönül elçisi dil ile kendinizi ifade ettiğinizi bildiğim içinde bu şiirim uygun geldi sizlerle tekrar kavuşum için. Tüm gönüllere merhaba.

20 Aralık 2010
lyra7

Düşünceler, beynimdeki yıkılmayan duvarlara çarpıp, çarpıp geri dönüyorlar...

Her çarpışmadan kopan mikro parçacıklar, yüreğimde birikiyor... Her biri içimde yeniden düşüncelere dönüşüyor anlayacağın... Değişen pek bir şey yok az önceden...

25 Kasım 2009
delişey
Bir topluluğun zaman içinde oluşturduğu, ürettiği ve nesilden nesile aktarılan her türlü değerlere kültür diyoruz. Toplumun özelliklerini, kimliğini oluşturur ve bir yaşam biçimidir.

Giyim, kuşam, yemek, inanç, düşünce kültürlerin öğelerindendir. Dikkat ederseniz kişiden kişiye değiştirebilen bir olgudur. Beğenilir ve benimsenirse sürekliliği devam eder. Kültürün gelişmesinde yörenin iklimi, coğrafyası birçok şey oluşumunu etkileyebilir. En önemlisi insanların eseridir.

19 Kasım 2009
delidivane
dilinizden utanmayın

İnsanın doğasına yerleştirilmiş birkaç güdüden ikisi. Yalnız insanı insan kılan tek unsur “düşünmek”. Düşüncelerimizi hangi dili bilirsek bilelim, kendi anadilimiz üzerinden düşünürüz. Düşünmek duygularımızın yatağıdır.

21 Mayıs 2008
ltfsener
< Önceki1Sonraki >