Yaşamak farzdı bizim için. Yaşanılan binlerce acıya rağmen. Çekmek zorundaydık, sabretmek zorundaydık, göğüs germek zorundaydık. Hepsiyle mücadele de ettik sayılır. Her şeye rağmen. İnsanoğlu mücadele ediyor, savaşıyor.

24 Aralık 2016
yenibosnanınçılgıncivcivi

sessizliğimi soğutuyorum soğuk gülümsemelerde

ıslatıyorum sensizliği gözlerimin perdesinde

özlemek başlı başına mesele

uzun uzun konuşmanın lüzumu yok

ya yolcu olacaksın ya yoldaş

07 Ekim 2013
LEADRİ

Bu yazının başlığını başka bir şey de yapabilirdim. Ama o zaman hitap etmek istediğim kişilerin dikkatini çekemezdim.Ve belki de o başka bir isim olsa okumayacaklardı. Zor günler geçirdim. Neredeyse bir yılım hep üzüntüyle sıkıntıyla geçti. Ama düzeliyorum. Kötü günler geçirdiğimi burada sizlerle paylaştım. Çünkü artık başka çarem yoktu. Belki beni anlayabileceğinizi düşündüm. Hiçbir şey yazmasanız da olurdu. Bana sadece okumanız ve çok daha önemlisi beni anlamanız yeterdi.Yazıyı bir hafta önce paylaştım.Renkli Dergi'ye girdiğimde bir mesajla karşılaştım.

02 Ekim 2013
esra1997

Dostlarım vardı benim yüzüm güldüğünde yanımda eksilmeyen

Sevdiğim vardı benim onu çok sevdigimi söyleyince çantada keklik sanıp sırtını dönen

Öyle bir yaşantım vardı ki Antebin gayri meşru sokaklarında

25 Eylül 2013
Metin27
Çevresi rengarenk kelebeklerin uçuştuğu, çiçek ve kekik kokulu tepeler-vadiler, türlü ağaçlarıyla ormanlar, içinde allı-beyazlı gelincik ve papatyaların salındığı yemyeşil tarlalarla çevrili bir çiftlikte kalmak...Gelen misafirleri kapıda k

arşılamak...Onlara ülkemizin en güzel tüm yörelerin yemeklerinden sunmak...Hatırı kırk yıl değil , bir ömür sürecek kahveleri yudumlamak....Haydi Dostlar Bekliyorum hepizini....Dostluğun ikinci baharını yaşamaya...Dostluk ve Sevgi çiftliğimizde....

16 Ekim 2012
masum Örnek

Bazen insanlar ikiye ayrılır. Yanınızdakiler ve aklınızakiler. Nedense ne yaınızdakiler aklınızda olabilir, nede aklınızdakiler yanınızda.. Bunlar çok ayrı, çok farklı şeylerdir. Ne yanınızdakilerin aklınızdakiler kadar önemi vardır, nede aklınızdakilerin yanınızdakiler kadar..

01 Ağustos 2012
Beyza ESKİOĞLU

hüzünden yoğurdum kendimi,

sevinç katmadım bu mayanın içine.

görünenin aksine,

büyüdü ruhum hep hüzünle.

hüzünle olgunlaştı duygu meyvelerim,

ben hüzünden vazgeçemem severim...

07 Şubat 2012
delişey

Her derdimi anlatırım, her başım sıkıştığında ona koşarım, o bana gülümser , derdimi dinler hayatımın her anını beraber yaşarız bende onun hayatının her anını yaşarım.

zamanla arkadaşım zamanla kankam zamanla dostum ve şimdide kardeşim derim ben ona. hayatımdaki en iyi insanlardan bitanesidir benim için canım kardeşim iyiki doğmuşsun iyiki varsın hayatımda.

03 Şubat 2012
Lemi Leon

Gökyüzü ağlıyordu içimdeki sıkıntıyı hissetmişçesine, ben sokakta avare avare yürürken. Aklıma gelen anılar kalbime düştükçe hayat buluyorlardı sanki.. Nasıl unutabilirim birlikte misket oynadığımız o günleri. Nasıl unutabilirim aynı tastan yiyip içtiğimizi, kaldırımda yürüyen kıza laf atmalarımızı, nasıl unutabilirim ki oradan oraya kaçışmalarımızı, haylazlıklarımızı..

28 Ocak 2012
DuyguCelik

GİRİŞ: rengi günden güne soluyor sıradanlaştırdıklarımızın ve fark etmediğimiz bir yalnızlık gelip yerleşiyor düşüncelerimize.

GELİŞME: dostlarımızla gidilen bir kahvaltı sonrası, muhabbetle demlediğiniz çaylarınızı yudumlamak, dostlarınızla buluşmaya giderkenki tatlı bir hazırlanma telaşı, gece yastığınıza tek yatıp sabahına çoğalmak, üzerinize güneşin çarpması, dostlarınızdan duyacağınız bir "günaydın" temennisi hazinelere bedeldir. Bir virüs misali ağır ağır ele geçirir bedeninizi o huzurun hazzı...

26 Ocak 2012
zetthdark
< Önceki123