Önceki bölümden devam...

Başlangıç hikâyelerinden sonra, nasıl bir araya geldiklerini konuşmaya başladık. Ben yine geveze kişiliğimle sık sık araya girerek ikiliye sorular soruyor, yanıtları zihnime ve ara sıra küçük not defterime yazıyordum. 2002 yılına kadar farklı yerlerde çalışmalar yapan ikili, bu yıl içerisinde aynı okulda görev yapmaya başlarlar. Artık birbirlerini tanıyorlardır, ancak bir araya gelip çalışma yapmaları için epey zaman geçmesi gerekmektedir. Gülnur Sayar piyanosuyla klasik müzik üzerine, Safa Yeprem ise gitarıyla ağırlıklı olarak Flemenko ve Latin müziği üzerine çalışmalar yapmayı sürdürür.

13 Aralık 2010
Sakarpiyon

Büyük bir hayata giden yol dümdüz, hatasız, pişmanlıksız değil, asimetrik, dalgalı, karmaşıktır. Büyük bir hayat çevredekilerin aynısını yaparak gidilen bir yer değildir. Çoğu kez çevreye kafa tutarak, aklına koyduğu için alay edilmeyi göze alarak, zekasını alışılmışın dışında çalıştırarak ulaşılan bir yerdir. Hiç hata yapmadığımızda değil yanlışlarımız doğrularımızı, götürdüğünde kalan kadar başarılı sayılırız.

11 Mart 2010
nazlı

Dün, bayadır uğramadım il kütüphanesine kısa bir ziyaret yaptım. Kısaydı, çünkü istediğimi çabucak buldum ve sonrasında koşarak eve döndüm. İlk baktığı rafta Byte'ın Ekim sayısını, ikinci baktığı rafta Adam Fawer'ın Empati adlı kitabını bulmak, bunları okumak için can atan birisi için en büyük sürpriz olsa gerek. Byte'ı çantama atıp elimde Empati'yle eve gelmem tahminim 1 dakika falan sürdü ki bu da aslında olağanüstü bir süre... Genelde kütüphaneden aldığım yayınları yolda okuyarak gelirim ve 5 dakikalık yolu yürümem yarım saate yakın sürer.

12 Ekim 2008
Nebula
beraber uyumak

İlişki :

1 . İki şey arasında karşılıklı ilgi, bağ, münasebet, temas:

"Arkadaşlık ve dostluk şeklinde bile bir ilişki aramadığını kesinlikle anlatacaktı."

2 . Bağlantı, temas:

"Kar yağınca köylerle ilişki kesildi."

29 Şubat 2008
kefukar
< Önceki1Sonraki >