Cana düşen minicik bir kıpırtınla, gümüş rengi bir derya açılıyor engin düşlerin derinliğiyle önümde… Kalbimden ışıklar saçılıp, aralanıyor gökyüzü, ötenin ötesine… Can suyunu bekleyen çiçek, güneşini bekleyen yeryüzü gibiyim biliyor musun?

06 Eylül 2012
delişey

Günaydınım,

Bu sabah yenice uyandım,

Bu sabah sevice uyandım,

Sana uyandım bu sabah...

Hem nasıl uyandım,

Evren parmak ısırdı bu uyanışa...

Günaydınım...:)

Ben, sana uyandım...

12 Temmuz 2012
delişey

Ben evrenin ta kendisiyim...

Ulaşmak istediğim yerler var benim. Yıldızlar mesela, ya da ay... Oralarda benim için hayatın olmadığını bilsem de; sırf Newton'a ''Nasıl ama, uçuyorum'' demek için gitmek isterdim. Newton amca nasıl da kıskanırdı ama! Biliyorum, oralarda başka varlıklar için tasarlanmış hayatlar var. - Mesela uzaylılar... Bence ufo'lar bir çeşit zaman makineleri- Ama yine de gitmek isterdim...

21 Nisan 2011
kanatsız melek
"Savaşlar bitecek, sınırlar kalkacak, dogmalar ölecek, insanlar yaşayacak. Yaşayan insanlar ümit dolu, yeni değerlerle ülkelere değil, dünyaya ait olacak."

Victor HUGO

Bir kehanet mi?

Büyük bir değişim ve dönüşümün içinde dünyamız. Barışı, sevgiyle kucaklama çabasında dünyadaki tüm insanlar. Ve buna yetecek gücü de var. Eksik olan ne?

21 Kasım 2009
delişey

Zaman…

Bazen çok hızlı geçtiğinden bazense hiç geçmediğinden yakındığımız kavram.

Eskiden ayı oynatıcıları vardı sokak sokak gezip ayı oynatırlardı. Ayılar oynar gibi bacaklarını oynattıkça biz oynuyor sanıp alkışlardık… Aslında ayılar bu oynatıcılar tarafından küçükken alınır, kızdırılmış tenekenin üstüne bırakılırdı ayı ayağı yandıkça birini kaldırır öbürünü basardı aynı anda oynatıcıda tef çalardı. Zamanla ayı kızgın teneke olmasa da klasik koşullanma ile tef sesini duydukça ayakları yanacak sanıp kaldırırdı.

01 Eylül 2009
icimdekises
< Önceki1Sonraki >