Hayat fettan bir hatun gibi; Aklın sana yettiği günden beri üzerine titrediğin her şeyi mutluluk sarhoşluğuyla gözünü kör edip elinden alıyor.

Bir anlık mutlulukla bazen evlenen bir kardeş bazen sevgili bazende iş ya da hayallerin oluyor elinden gidenler.

06 Aralık 2013
Cihan KARAGÖZ

Hayat

Hayata kim ne derse desin umurumda değil çünkü hayatı insanlar anlayamaz. Hayat ipleri birbirine karışmış bir yumaktır. Bir ipi çözdüm derken birçok ipi düğümleyebilirsiniz. Hayırben anlarım demekte ısrarcıysanız başkasının ipini çözeyim derken kendinizi düğümlenmiş bir şekilde bulabilirsiniz. En iyisi ipleri ayrı ayrı görmektense sadece yumağı görmektir :)

05 Kasım 2013
Belkıs Beyza Doğan

Her gün, geceye teslim eder, kendini,

Ve her gece,

Güneşin ışığıyla yanar, kavrulur.

Biz bir gün bu dünyadan gitsek bile,

Bu kavga devam eder.

Kimisi günün galip gelmesini ister,

09 Ekim 2013
AntikAyna

HAYATIN GİRDABI

Hayatın girdabına kapılmışsan bir kere

Hissedemezsin, anlam veremezsin yaptıklarına

Düşüncelerinde boğulup gidersin yavaş yavaş

Kalbine gelince: Kalbin donmuştur zaten

02 Eylül 2013
entry_end_line

Hayat derin çizikler atar yüreğime

Defterime, silinmesini isteyenler

Arar binbir bahane

Onlar benim kardeşim gibi

Vazgeçemem

Onlar benim, parmaklarımın

Uçlarına bağladığım ipler gibi

15 Nisan 2013
hicran

dön bir bak arkana

dostlara,düşmanlara

sorsana bir yağmura

bulutlara,rüzgara

ağlamış mı? benden çok

sonbahar olduğunda da

bir sorsana zamana

yıllara,takvim yapraklarına

06 Kasım 2012
hicran

Umut ve umutsuzluk, beklenti ve beklentisiz oluş, dilemek ya da dilememek. Ne kadarda iç içe geçmiş sarmaşıklar misali. Bir madalyonun bir yüzünde bir duygu, diğerinde başka bir duygu. Nasıl ayrılabiliyor ki bunlar? Ya da ayrılması şart mı? Bilinmezi işte hayatımızn. Bir kendine yetebilir olmanın gücü güç katarken bize, aslında başka taraflardan çalıveriyoruz kendine yetebilmek adına. hayata gururi bir bakış. çokca günahın cezbinde, yasağın elmasında, sevişmekten yorgun beden terinin kekremsi tadında.. geçince ayna karşısına hayatın cenin pozisyonunda, vicdani bir takipteyiz kendimizle başbaşa..ama En çok da zamandan çalıyoruz be dostlar. ömürler, duraklar bir bir geçerken oysa zaman ne kadar da dar. Halbuki ozanın da dediği gibi iki kapılı bir handayız. Gidiyoruz gece gündüz.

04 Ekim 2012
zetthdark

“ Neyin var? “

“ Hiçbir şey… Hiçbir şeyim yok. “

Bu soruyu sorduklarında hep aynı yanıtı vermeyi düşündüm… Her şeyin aynı gittiğine, yaşananların tekdüzeliğine verilen en iyi yanıt belki de… Hem böylelikle karşımdakine yalan söylemiş olmuyorum. Bir çırpıda anlatıveriyorum her şeyimi… Gerçeğe yakın cevabımın en gerçeği çünkü yanıtım…

07 Haziran 2012
aylin erdem

Kimileri için çiçeklerle geçen bahar benim için artık sağnak yağışlı. Hayatım e5 oto yoluna döndü....Giren çıkan belli değil. Zaten ne zaman belli oldu ki...

Ben;hep imkansını seçmişimdir ama mantık anlayışım böyle... Herkes kolayı yaparsa zoru kim başaracak. Ben olmayacağı oldurmaya çalışıyorum. İnsanların hayallerini gerçekleştirmek istiyorum.

10 Nisan 2012
aynadan yansıyanlar

Herkes yalan.

Gerçek olan kimse yok! Ne yapacaklarını şaşırmış bunlar. Neyi istediklerini bilmiyorlar. Onlar için ne yaparsan yap mutlu olmazlar, çünkü benciller. İnsanlara takılı kalmayacaksın. Kendi başına küçük bir dünya kuracaksın.

27 Şubat 2012
hüzünRüzgarı
< Önceki1234...