İstanbul'a kar yağar beyaza çalar bütün sahteliği şehrin

Ben Sultan Ahmet olurum meydanlarım üşür kıyamda bekler umutlarım

secdelerim ağlar seccadem sırılsıklam...

09 Ocak 2014
LEADRİ
şimdi kar yağıyor İstanbul'a

birazdan erimek şartıyla

öyle uzun uzadıya yağan karlar

dizlere kadar,,,ıslanmış çoraplar

morarmış ama farkına varılmamış parmaklar

kar öpmüş al yanaklar

03 Ocak 2013
Z@LIM

Üşüyorum. Bir hayli... Bu yaz gecesinde içimin derinliklerinden gelen bir soğuk. Bir kar fırtınası sanki. Benlikten uzak bir benin içimde debelenmesiyle açığa çıkan bir tipi sanki. Buz gibi. Kendi dünyamın kutuplarındaymışım gibi aynı. Güneşsiz geçen 6 ayın içinde debelenip duruyor gibiyim. Yıldızsız bir gökyüzü var üstümde. Kapkara, uçsuz bucaksız...

17 Temmuz 2012
Ayşegül Okur

Her şey gitmiş.

Tabiat ölmüş.

Dökmüş bütün yapraklarını ağaçlar.

Bitkiler baharı özler olmuş..

Kuşlar baharı...

Bahar insanları...

İnsanlar??İnsanlar insanları özler olmuş.

21 Şubat 2012
esra1997

*Selamlar.

*Bu "korku filmi izlerken yastığa sarılan kız" nerden çıktı sevgili dostlarım? Kızlar neden yastığa yapışmadan korku filmi izleyemiyor?

*Zayıf adamın "çok yemek yeme" muhabbeti de sıktı artık iyice. Ulan çubuk gibi bir şeysin, hala "çok yemek yiyorum" diye konuşuyorsun, Facebook'a "7/24 yemek yiyebilirim" falan diye açıklamalı, bir yerde yemek yerken çekilmiş fotoğraflarını koyuyorsun. O çok yediklerin nereye gidiyor arkadaşım senin? Elektrikli süpürge poşeti gibi yedikten sonra açıp çöpe mi döküyorsun?

28 Ocak 2012
Gökhan Duranal

Napaolis 1.Bölüm devamı...

Titriyordu. Elleri, Ellerini hissetmiyordu. Hızlıca onları cüppesine koydu ve yapabildiğince sardı. Sadece elleri değil, her yeri sanki buzulların en soğuk köşesindeymişçesine donuyordu. Donma hissi o kadar fazlaydı ki artık yanma ile karışık berbat ve acı bir his veriyordu. Yağan kardan, hedefine olan uzaklığını kestiremiyordu. Artık başka yolu yoktu. Yakalanmaktan korkmuyordu. Çantası ile bedeni arasında takılı duran asasını aldı ve gözlerini kapattı. Yapabilir miydi? Denemekten başka yolu, bedeninden başka kaybedecek şeyi yoktu. Hızlıca birkaç sözcük mırıldandı ve asayı yere vurdu. Hiçbir şey. Hiçbir şey olmamıştı. Vazgeçmeden asayı bir daha yere vurdu, bu sefer hissediyordu. Asasını yere vurmasıyla, tahta kısmının ucu, en tepesi, parlamaya başladı. Başarmıştı. Asayı kaldırdı ve gözlerini kapatarak olacakları bekledi.

10 Aralık 2010
Sanora

Pencereden bakıyorum. Birbiri üzerine düşen kar tanelerini izliyorum. Anneannemin hediye ettiği bir oyuncak geliyor aklıma. Hani şu alt üst ettiğinizde içinde kar taneleri görünümlü cam yüzeyi olan içi sıvı dolu masa süsü. Hatta bazılarında bir kız bir erkek figürü de vardır, el ele tutuşan.

19 Ocak 2010
delişey

Donmuş su kristallerinin fotoğrafları, insanlığa bilgeliğin kapılarını açabilir mi?

Yaklaşık 15 yıl önce sudaki dalgalanma ve değişimlerin ölçümüyle ilgili bir araştırmanın sonucu o mucizevi sıvının, kendisini pek çok farklı biçimlere sokarak insanlığa çeşitli mesajlar verdiğini gözlemleyen Dr. Masaru'nun söylemiyle :

19 Ocak 2010
delişey

Hayallerimin bittiği yerde kaldım ben

Nice yağmurlar çürüttü,

Nice güneşler kavurdu da bu bedeni

Gidemedim bir adım öteye

Olur da

Yolunu şaşırmış bir umut çıkar karşıma,

16 Kasım 2009
kevser
< Önceki1Sonraki >