Hissederek yaşarken hayatı;

Damardan verilen bir zehirdir korku,

Yavaş, yavaş sarar bedenini

En ücra köşelerine kadar,

***

Hissederek yaşarken hayatı;

02 Haziran 2016
hayal

Birbirinden ayıran özellikleri nelerdir bir dost ve arkadaşı. Kimin hayatında kaç dostu vardır? Arkadaşlar mı dosta dönüşüyordu, yoksa direk dost olarak mı başlıyordu hayatımızda. Peki, dost dediğin kaç süreli anlaşmada senleydi, aniden sırtını dönüp gitmeyecek garantisini kim vermişti, kime güvenilir, kimle dertleşilirdi. Dost dediğin seni dinlerdi, her sıkıntında yanında biterdi. Arkadaşa anlatılamaz mıydı üzüntüler, dertler ve sevinçler, arkadaşla paylaşılan hangi karelerdi…

11 Aralık 2009
delidivane

Doğum günleri, insanın en mutlu günleridir. Kutlamalar, tebrikler, hatırlamalar ve hatırlanmamalar. Kutlama iletilerini aldığımızda mutluluktan uçarken, hatırlamayanlara içten içe üzülürüz. Nedenini sorarız; ancak makul bir neden bulamayız. Tek bir gün hatırlanmak oysaki. 364 gün unutulup, 1 gün unutulmak veyahut 364 gün hatırlanıp, 1 gün unutulmak. Ne çelişki. Yine de hatırda kalan o bir gün üzerinedir. Bekleriz bir telefon mesajı, bir e-posta.

08 Aralık 2009
gizyazar

1.

Yıldızlarından kan damlıyordu gecelerin...

Her gece zifiri karanlık, zifiri karamsarlık ve zifiri mutsuzluklarımla yürüyüp duruyordum tek başıma. Sanki birileri durmadan dünyayı ayaklarımın altından alıp uzayın o iğne atsanız yere düşmez tenhalığında bir başıma bırakıyordu beni. Günden güne Azrail ruhumu zimmetine geçiriyordu. Deniz kenarına düşürülmüş küçük bir ekmek parçası gibi minik minik azalıyordum.

01 Aralık 2008
gunesener

Belki de ilk kez hayatın ters yola girdiği bir arabaya biniyordum… Başarı veya başarısızlık yoktu bu oyunda, sadece aşk vardı. Aniden durdum ve bunu neden yaptığımı düşünmeye başladım. Beynimin kıvrımlarında neler geçtiğini inanın ben de bilmiyordum. Sadece bu duyguyu hissetmek bile bütün damarlarımın genleşmesine yetiyordu. Artık bir an evvel bu işe başlamalıydım, artık geriye dönüş yoktu benim için.

10 Ekim 2008
mesuturka2
< Önceki1Sonraki >