Arkamı döndüğümde kaldırım kenarında, kökü bütün şehri sarmış gibi görünen büyük ağacın önünde gördüm onu. Simit tepsisi önünde olmasında rağmen esmer başında hala o kumaş, yumuşak, tepsinin başında durmasını sağlayan halka duruyordu.Yüzünde ufak bir çizik vardı. Kollarında çok daha fazla yara. Utangaç, ürkek tavırlarına rağmen kollarını kendisi yaralamış gibi görünüyordu. Üzerinde eski, artık kendisine oldukça küçük gelen kirli bir kıyafet vardı. Gözü hep ağacın diğer tarafındaydı. Arada bir önünden geçenlerin yüzüne simit isteyip istemediklerini anlayacak kadar kısa bakıp tekrar çeviriyordu gözlerini o baktığı yere.

13 Ekim 2012
Gökhan Duranal

Nesin?

Heykel misin yoksa,

Usta bir heykeltraş mamülü?

...

Olsan da,

Durabilir misin bu kadar güzel?

Hele hele

Ruhumun içini ısıtan

O masum gözler.

06 Ocak 2011
Serkan Aygören

Dünyanın en yaşlı kedisi unvanına sahip kedinin yaşı insan yaşı cinsinden hesaplandığında tam 120 yaşında.

İngiltere'de yaşayan 26 yaşındaki kedinin dünyanın en yaşlı kedisi olduğu tahmin ediliyor. İnsan yaşı cinsinden hesaplandığında ise kedi tam 120 yaşında. Kedilerin yaşı insan yaşı cinsinden hesaplandığında 3 aylık kedi 5, 6 aylık kedi 10 ve 1 yaşındaki kedi ise 15 yaşında oluyor.

30 Temmuz 2010
mel-tem78

Uyanınca rüyalarından

Mavisiz gökyüzünün sessizliğine

Aralanmış bir perdeden güneşi görmek istedim

Odam sessiz

Parti bitmiş

Mumlar sönmüştü

Yalnızlığımla baş başa oturdum

30 Ocak 2010
dionysos

UYAN HAYVANSEVER, ONLAR DONARAK ÖLMEDEN...

Ülkenin dört bir yanından donarak ölen hayvanların fotoğrafları ulaşıyor elimize. Bunun sorumluları arasında biz hayvan severler de varız.

Lütfen bu gece dışarı çıkalım ve onlara yemek verelim. Lütfen daha geç olmadan…

27 Ocak 2010
mel-tem78

Hayvan sever herkes işbaşına!

Bizim ofisin bodrum ızgarasını araladığım demirlerden girip yavrularını doğuran ve biraz büyütüp aynı yerden bahçeye çıkaran çok güzel bir sokak kedisinin, bir önce doğurduğu ve bizim ofisimizin iyi huylu prensesi olan 7 aylık ''Fıstık'' hn.ın ve son olarak fotoğraflarını çektiğimin ertesi günü sabahı, maalesef anne ölü bulunduğu için bizim baktığımız, 2,5 aylık 5 öksüz güzel yavrunun resimlerini gönderiyorum. Biri sarı, biri de siyahlı tekirler, ablaları gibi uzun tüylüdür, bu her biri ayrı güzellikteki yavrular için acil sahiplenecek ve sevgi verebilecek yer bulmalıyız.

22 Ocak 2010
Serkan Aygören

Yeşil deniz gibi gözleri vardı

Beyaz tüyleriyle bir küme vardı

Ağzını süsleyen sedef dişlerdi

Baygın nazarı ta ruha işlerdi

Severken aldatıp, birden kaçardı

Okşarken apansız pençe atardı

20 Ocak 2010
Serkan Aygören

17.01.2010

Gözyaşları ve yaşanan acılar. Hayvan severler onları unutmadı. Peki ya siz? Dün Beykoz'a giden hayvan severler, yine gözyaşı döktü. Her hafta sonu bir başka dosta veda edilen bu yardım gezilerinde, o canları oraya atanlara isyan etmemek mümkün değil... Koray Öztaş, dün Beykoz'u aşağıdaki mesajla aktarıyor: (Defne Y.)

20 Ocak 2010
mel-tem78

Artık sadece yağmurlu değil çok da soğuk havalar… Hepsi kuytu bir yerlere kaçışmışlardı bugün doğru düzgün ortaya çıkan çok az sayıda köpek vardı. Sayının azlığı istediğimiz bir şey sonuçta. Ama gerçekten ormanlarda olmamalarını bu yüzden sayının az olmasını isteriz. Soğuktan, yağmurdan kaçıştıkları için yada etraftaki silah seslerinden ürktükleri için değil… Çünkü çıkamasalar da ortaya biliyoruz ki oralarda bir yerdeydi onlar… Güvensiz, ürkek bekliyorlardı... Az sayıyla ama yüreklerimiz dolu dolu gittik. Biz arabalara bindik, kuruduk, üstümüzü değiştirdik… Peki ya onlar? Hepsi sırılsıklamdı, hatta yaralı olanlar da vardı… Nida’nın dediği gibi küçücük yürekleriyle arabalarımızın arkasından umuda koştular onlar yine…

07 Ocak 2010
mel-tem78
< Önceki12