Bir derin sızı kaplamış dört yanımı.Parmak hesabıyla kaç çıkar sonucu daldan dala konuşmalarımın, bilinmez.Şafak sayan çaresizliğim sabah ezanına kaç dakika kala ölü bulunur yatağında?Ölü hücrelerle devam edilir mi hayata? Yazmayan bir kalemle çizilir mi altı anahtar kelimelerin hocam?

10 Kasım 2012
the life

sen olmasaydın ben;

bir insanın kalbinde bu kadar kocaman sevgi barındırabileceğine asla inanmazdım..

Sen varsın;

İnandım..

Sen olmasaydın ben;

Şefkatle birlikte merhametle sevilmenin ne demek olduğunu bilemezdim..

05 Ekim 2012
masum Örnek

Hep deriz ya okur-yazar bir toplum olamadık diye. Aslında okur - yazmaz

ya da yazar-okumaz bir millet olduk. Düşüncelerini özgür çekinenlerse

dinler-susar olarak tanımlanabilir. Eğitim sisteminin yeterince ise geçim sağlamak için çalışır, oy verir, vergisini öder bireyler yetişmiştir.

19 Temmuz 2012
hicran

Kararlı başlamak istiyorum cümlelerime; lakin yüreğim Karadeniz gibi. Her an farklı bir sıfatta. Bazen sakin, bazen dalgalı, çoğu zaman hırçın. O yüzden sözcükler dilime gelene kadar karışıyor.

20 Haziran 2012
öyküm

"Aşk'ı olan, ar'ı, namusu neyler..." demiş Yunus EMRE...

Korkunun üstüne gitmeden korkuyu yenemeyiz, bu psikolojik bir söylemdir ve oldukça bilimsel bir eylemdir de ayrıca... Aşk’tan korkmak, kaçmak, yakalanmamaya çabalamak için mücadele çoğu zaman hüsranla sonuçlanır. Aşk bir mıknatıs mıdır?

02 Şubat 2010
delişey

Engin Okyanusta Aşka Seyir adlı şiir kitabı Cinius yayınları aracılığıyla bugün itibarıyla yayına çıkmıştır.Abdulhakim ALPTEKİN'nin ilk kitabıdır. Kitap içeriği gündelik yaşam, aşk, ve memleket şiirleri içermektedir. Kitabı okurken tüm okurların kendinden birşeyler bulabileceğine inanıyorum. Bu kitabı benim için önemli kılan üniversite öğrencisiyken kitap yayınlatmış olmak ve ilk kitap deneyimi olmasıdır.

27 Ocak 2010
demlikbau

Bursa Kitap Fuarı bu sene sekizinci kez 27 Şubat-7 Mart 2010 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Bursa 8. Kitap Fuarı 27 Şubat-7 Mart 2010 tarihleri arasında; Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş., Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesi desteği ile 3 - 7 Mart 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen Bursa Eğitim Fuarı, Bursa 6. Yurtiçi – Yurtdışı Eğitim Fuarı ve eş zamanlı düzenlenen Bursa Sağlık Hizmetleri Fuarı Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

27 Ocak 2010
Serkan Aygören

Eski Türk filmlerinde vardır. Hani güzel ve alımlı kadın sigara dumanları altındaki pavyonda hüzünlü gözlerle etrafına bakarken sarhoş gecelerin mezesi olmuştur. Barda ya da masada müşterisiyle içki içer ama asla geceyi o müşterilerle geçirmez. O oralara düşmüş namuslu fakat muhtaç bir kadındır. Mesaisi dolunca evine gidecek, yorgun argın kapıyı anahtarıyla açacak ve içerde ondan bir tas sıcak çorba bekleyen yaşlı babasına ve biricik yavrusuna ev kadını titizliğiyle yemek hazırlayacaktır.

02 Kasım 2009
nilanya

İnşaat Mühendisi olan ve Astroloji ile uğraşan Fuat ARMAN, dünyamızın Maya takvimine göre, 2012 yılında yok olacağı konusunda uyarı yaptı.

İHA muhabirlerine yaptığı açıklamalarda, konu üzerinde 10 yıldır çalıştığını anlatan ARMAN, iddiasını Yüce Kitapta da (Kamer Suresi) geçen bilgilerin desteklediğini söyledi.

15 Ekim 2009
delişey

Kitap sayfaları gibiyiz biz,

Satır aralarında sırrımız.

Ne sen okuduğunu anlıyorsun,

Ne ben yazdığımı.

Belki de üç noktayla biten cümlelerdeyiz biz

Akşama farklı şey getiririz akla,

05 Ekim 2009
devrim_deniz
< Önceki12