çocukluğumuzu özledim

geçmişimizi, anılarımızı, hatıralarımızı....

saklambaç oynamayı özledim

seninle aynı yere saklanmayı...

acaba büyümesemiydik?

kalırmıydı en azından küllerimiz?

30 Ağustos 2012
melike71.

Heybetlidir.Karizmatiktir! yürüyüşü,

Duruşu meydan okuyucudur. Kabadayıdır!

Çevresi yağcı doludur. Yağcılar Yağlarda yağlar!

Öyle ki , Her taraftan yağ akar!..

Sağa bakar Alkış...Sola bakar, Alkış...

17 Temmuz 2012
rahmi celik

Bir olmamışlığın kıyısında mumla aramak yaşanılası bir hayatı,

Çakmak alevi kadar uzun ömürlü,

Esmer bir yaşamak yıkılmaya hazır bir hayatı

Ve değince göğsüne bir sevda acısı

10 Nisan 2012
LEADRİ

Ona, kızıp, öfkelenecek kadar bencil değildim. Bütünsel evreni kavradığımda durum ortaya çıkıyordu. Daha anlayabiliyordum ilişkilerdeki düzeni. Yaşadığı ilişkilerden hep paylanarak çıkmış olan bir kadın için ne düşünmem gerekiyordu? Ne öğrenmişse onu geçiriyordu hayata… Yaşanılan ilişki boyunca konuşulan konuların içinde inceden yapılan hesaplar, duygu gel gitleri, havada kalan bir yere kanalize edilemeyen fikirler v.s. sonuç olarak, aradığım derinliğe rastlayamadım varlığında.

17 Aralık 2011
devrim

Tuğla taşıyoruz

bir parmak dondurma için...

Henüz o zamanlar sekiz, on yaş

grubu çocuklarız

tuğla taşıyoruz!

Babam işçi benden sonrada dört kardeşim daha var oda haklı hangimize alsın?

15 Ağustos 2011
cihan balcıoğlu

- Evde güzelmiş.Dolu dolu.

-Tabii canım, biz boş eve girer miyiz ?

- Boş evde işimiz olur mu , önce gözleriz, gözetleriz sonra bakarız altın, para, telefon …

- Önce nereden başlayalım dersin?

07 Haziran 2010
İclal Aksoylu

Oyunlar, oyunlar, oyunlar... zaman öldürgeci, boş vakit geçirtgeci, kendini dünyanın hakimi hissettirici... artık ne derseniz deyin kendi adınıza. Belki sadece adam asmaca, belki Pacman olup sarı noktaları yemece, ya da hayalinize sığdıramayacağınız özellikte silahlarla, evrenin falanca koordinatındaki Aliens'ları (Cem Yılmaz'a göre Alyen) cazır cuzur kızartmaca.

25 Mayıs 2010
Serkan Aygören

Sanalika, 2009'da baya ünlü olan bir chat sitesidir. İlk olarak karakterinizi yarattıktan sonra caddelerde gezebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Kıyafet, aksesuar, yiyecek gibi şeyler alabilirsiniz. Bir de sağlık var. Sağlık zaman geçtikçe azalıyor.

20 Nisan 2010
hinata996

Neden bu sahnedeyiz? Neye ağlıyor, neye gülüyoruz? Oynuyoruz aslında ve oynadığımız şey kahkalarla göz yaşları arasında geçen ne zaman biteceğini bilmediğimiz yalanlarla dolu oyun.

Arasıra çekilir bir köşeye izleriz bu oyunu oynamak yerine yalanlara göz yaşlarına gözyumarız. Mutlu oyuncuları görünce yüzümüzdeki tebessümün yerini istenmeyen olaylar karşısında göz yaşı alıverir.

02 Mart 2010
nur

Merhaba sevgili renkli dergi takipçileri bundan böyle Renkli Sohbetler köşemizde birbirinden değerli sanatçılarımızla gerçekleştirdiğim keyifli söyleşilerimizi sizlerle paylaşacağım. 30 yıldır tiyatro sahnelerinde hayranlıkla izlediğimiz Mustafa Uğurlu ilk konuğumuz. Mütevazi kişiliği ile sorularımızı yanıtlayan Mustafa Uğurlu son, oyunu Sokrates’in Son Gecesinden oynadığı tüm oyunlara, diziler ve sinema filmleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

21 Aralık 2009
gulcin_ertunc
< Önceki123