Üç yaşındaki kızı ve ondan iki yaş büyük oğluyla birlikte uzun bir seyahate çıkmıştı. Yollarda çocuklara meyve, çikolata almak için sık sık durur, her defasında aldıkları şeyleri arka koltukta oturan çocuklara uzatırken, kimin eli uzansa:"Al, bunu kardeşinle paylaş!" derdi.Bir gün, yolun ikiye ayrıldığı bir yerde tereddüde düştü. Sağdaki yolumu takip etmeleri gerekiyor, soldaki yolumu derken, eşiyle arasında tartışma çıktı.

28 Eylül 2012
rahmi celik

Bir dostun kalemi kadar sıcak olabilir miydi başka herhangi birşey? Isıtabilir miydi acaba yüreğinizi başka bir yürek böylesine? Anne aşı kadar karın doyurabilir miydi dünyanın en leziz cümleleri? En kuvvetli duygu dediğiniz aşk bile sizi bu denli güçlü kılabilir miydi? Peki bu kadar kalabalık hisseder miydiniz yıldızı bile olmayan gecede?

05 Aralık 2011
elsi55

Zaman dünyaya gelmiş en güçlü en kudretli en zengin en ukala en densizin bile önüne geçemediği anlar topluluğu. Fazla bir özelliğinizin olmadığını düşünüp çaresizliğinize sığınabilirsiniz belki körü körüne.

14 Aralık 2010
maviş

- gözlerimi versem bir kerecik gülümser misin?

O vakit taşın nemli dokunuşları

göğü renklerle selamlar

şubat’a kar düşmez

utanmaz rüzgâr üşüttüğü evlerden

tedirginliğiyle bir fidan

30 Temmuz 2009
Serdar Keskin

Martılar olmasa da sahil güzeldir. Ve sahili paylaşmak; sahilden de güzeldir.

Paylaşabiliyorsan eğer... Paylaşmanın kendisi güzeldir zaten.

Ne yazık ki bunu başaramıyoruz çoğu zaman. Paylaşamıyoruz, paylaşmamız gerekenleri.

17 Temmuz 2009
kaybolan yakamoz
kardelen

Bir balık olsam diyorum kaybolsam mavi derinliklerde... Bir kuş olsam diyorum dalsam pamuk bulutlara... Bir böcek olsam diyorum minicik kalsam koca dünyada... Bir aslan olsam diyorum toplasam etrafıma tüm orman canlılarını. Kükresem etrafıma...

13 Mart 2008
mesuturka
< Önceki1Sonraki >