Avuçlarımızda gök kuşağı yeşerecek bir gün

Bir ağıt boşluğunda gülümsemeler takılacak ağız kenarına hem de bedava

Renklenecek safran sarı çocukluğumuz

Ve bütün kahrolmalara inat inatçı yürekler yetiştirilecek hayatın en tenhasında

15 Ağustos 2013
LEADRİ

Merhaba herkese,

Uzun bir aradan sonra gelen bu "Merhaba" da yaklaşık 3 hafta sonra kutlayacağımız Kurban Bayramı'nın etkisi büyük. Bundan yaklaşık bir yıl evvel başladığım işin yoğunluğundan ve enerjisizlikten olsa gerek epeydir yazmak, bir işkenceye zorlama bir faaliyete dönüşmüştü benim için. Hani "İçindeki çocuğu öldürme sakın" denir ya ne kadar doğruymuş meğer. Daha geçen yıl işsiz güçsüz dolaşırken bir çocuk gibi hissederken kendimi, şimdi bir anda geçim sıkıntısı, para pul ve kariyer derdi içinde birisine dönüşüvermiştim. Zamanın nasıl da hızlı geçtiğini bana odadaki şube müdürümüzün 9 yaşındaki kızının bir ödevi hatırlattı bana. Öğretmeni, oda arkadaşımın kızına özünde "Nerede o eski bayramlar" konulu bir kompozisyon yazması üzere bir ödev vermiş. Çocukcağız, nerden bilsin eski bayramları, dairede ona buna soruyordu. Ben de yardımcı olabilmek adına onun yaşındayken bayramları nasıl geçirdiğimizi anlatan bir şeyler karalayıverdim.

10 Ekim 2012
kemal keskin

Bayram dediğin bol şekerli günlerdir...

Bayram dediğin alışveriş yapmak için, "bayramlık almam gerek" bahaneleri üretmektir...

Bayram dediğin her defasında artık klasikleşmiş "sini" börekçisinden börek getirtmektir...

08 Eylül 2010
İclal Aksoylu

İçerde bir bayan vardı ve karşılıklı oturmuşlardı. Seslerini duymak için biraz daha yanaştım ve bu defa kalbim yerinden çıkacakmış gibiydi. Bir endişe sarmıştı, kimdi bu bayan ayağa kalkıp yanına yanaştığını ve saçlarını okşadığını gördüm Kahretsin bu kısa zaman içinde nasıl olur da bir başkasına gölünü açabilirdi.

18 Şubat 2010
delidivane

Hala uykuya doymadığım halde uyandım, gözlerimi ovuşturdum hafif gerildim ve etrafa bakındığımda bir başka yerde olduğumu hatırladım. Toparlandım, hızlıca kalkarak üzerimi değiştirdim ardından belli belirsiz bir makyaj yaptım. Odadan çıkıp merdivenlere doğru ilerledim, duraksadım evde çıt sesi dahi yoktu. Nerdeydiler, kimseyi rahatsız etmek istemiyordum. Usulca inmeye özen gösterdim. Sehpanın üzerinde cam kâsede bir sürü şeker, çikolata ve kolonya şişesi gözüme ilişti. Öyle ya bayramdı bugün, ne tuhaf unutmuştum. Bir bayram sabahı ailemden, sevdiklerimden uzaktaydım, İlk defa onlardan ayrı kalacaktım.

07 Şubat 2010
delidivane

Çocuksa hala sevinçlerimiz,

Hala atıyorsa kalbimiz heyecanlanıyorsa her defasında...

Şansımız ara sıra da olsa yaver gidiyorsa ve umutlarımızı muhafaza edebiliyorsak eğer,

Mutlu olduğumuzda paylaşabiliyorsak sevdiklerimizle...

20 Eylül 2009
antikayazar

Yüreğimin kıpır kıpır attığı heyecanla uyanıp koşturduğum günlerim geliyor aklıma başucumda giyinmek için bekleyen yepyeni cicili elbisem evde bir telaşe sabah namazından gelinecek ev halkına kurulacak sofra bir odadan diğerine hızla geçişler…

19 Eylül 2009
delidivane
< Önceki1Sonraki >