Beyza Durmaz'ı birçoğumuz "Koku" albümü ile tanıdık. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, Mustafa Sandal'ın vokalistliğini yaptı. Reklam ve dizi cıngıllarında birçok imzası bulunan Beyza Durmaz ile kısa bir söyleşi yapma imkanı doğunca hiç zaman kaybetmeden hemen kendisine Renkli Dergi ailesi adına birkaç soru sordum. İşte sorularım;

25 Mart 2008
Ferhat Besler

Günümüzde firmaların web siteleri daha profesyonel bir görünümü kazandı. Bunun en önemli sebebi de internette yaşanan, baş döndürücü bir hızla değişen internet teknolojileri olsa gerek. Word ile site yaptığımızı sandığımız günlerdeki tasarımlarla günümüz tasarımları ve kullanılabilirlik tamamen farklı boyuttalar. Günümüzde bir firmanın site tasarımlarının nasıl olduğu, eskiye göre farkları ve kullanılabilirlik açısından nelere sahip olduğunu hep birlikte görelim.

24 Şubat 2008
h-yaman
necefli maşrapa

Şimdi Reklamlar,

4kafadar.org da bahsedilen Turkcell tavuğunu okudunuz mu bilmem? Bu aralar pek bir sıkı fıkıyız televizyon reklamları ile. Öyle ki, oturup gördüklerimi, tanık olduklarımı sizlerle paylaşma gereği hissettirdi bana biraz sonra bahsedeceklerim.

15 Ocak 2008
Serkan Aygören
Reklam sektörüne yön veren yarışmalardan birisi de sonuçlandı. 1969 yılında New York Chapter of the American Association'un sponsorluğu ile hayat bulan Effie Ödülleri ülkemizde 2. defa düzenleniyor. İlkinin düzenlendiği sene; Cola Turca içecek dalında, Opet Tarkan'lı reklamları ile ödül alanlar arasında idi.

Bu sene de 17 dalda ve 4 özel dalda toplam 34 adet ödül dağıtılan organizasyonda 99 adet katılım mevcuttu. Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından düzenlenen organizasyonun amacının reklam yatırımlarını özendirmesi, ölçümlemeye dayalı reklamın iş getiren sonuçları olduğunun kanıtlamasını sağlamak olarak açıklandı.

26 Mart 2007
Redsonja
< Önceki1Sonraki >