Dekoratif boyama, boya aracılığıyla sanatsal ifade yollarından biridir.İlk aşamalarında adım adım izlenebilen,sistematik yaklaşımla kolayca öğretilip öğrenilen bir yetidir.Resim yeteneği ya da akademik ön eğitim gerektirmez.Çalışma disiplinini aksatmadıkça, yaratıcılıktan yoksun olduğunu düşünenler bile boyamayı öğrenebilir.

31 Mayıs 2012
elif canatan

Leyla çoktan gelmişti buluşacağımız yere üzerindeki giysi bahar tadında renklerle bezenmiş ışıl ışıl görünüyordu. Kendime baktım şöyle, simsiyah bir elbise içinde matem tutan bir kadın vardı. Bir virüs gibi içimi kemiren bu belirsizlik, tereddüt iç sıkıyordu.

09 Aralık 2011
delidivane
Hüzünlüyüm yine, hüzünlü şarkılar dinliyorum...

İçinde gözyaşı olan şarkılar, içinde keder, içinde ayrılık olan...

Ve ayrıca öfke, pişmanlık, intikam falan filan...

Hüzünlüyüm, hüzünlü şarkılar dinliyorum faydası olmayan.

19 Ocak 2010
sinestezi

Sonbahar kendini gösterdikçe insanın içindede bir hüzün çöküyor. Bir mayışma, bir somurtkanlık beliriyor insanın yüzünde. Aslında gülmelidir insan her daim, her mevsimde, her şeye inat...

Sonbahar hep ayrılık mevsimi olmuştur, yazın yaşanan onca aşk bir anda sönüp gidiyor, sonsuzluğa doğru yol alıyor sanki ilişkiler. Ağaçların dalları sarardıkça aşklarda sararmaya başlar bu mevsimde. İnsanın yüzüne bir morluk, bir kırmızılık çöker sonbaharla beraber, aynen yapraklar gibi.

20 Ekim 2009
demlikbau

Ağlamayla gülmenin buluşması soncu oluşan en özel güzelliktir gökkuşağı…

Kaybolan bir damlayla ona umut olan bir ışığın birleşmesiyle meydana gelen; gökyüzünün sihirli renkleridir gökkuşağı…

11 Eylül 2009
Pamuk Şeker
< Önceki1Sonraki >