Kefaret dediğin de nedir ki? Kim neyi ödeyebilmiş ki geçip de gittiği yollardan. Kim neye inanmalı? Nasıl olsa herkesin inandığı bir şeyler var körü körüne. Vazgeçmek mi, oturup gülmek mi, gülene ağlamak mı, ağlayanla gülmek mi gerekir? Ya da hepsini birden yapmanın acısını yaşamak mı? Aslında o kadar kolay çalışan beynim her şeyi anlamlandırmaya çalışıyor da neye anlam bulduğunu bilemeden yorulup vazgeçiyor her şeyden…

24 Nisan 2014
boşluk__

KPSS de açıklandı....

& Sonuç hüsran ama beklenmeyen bir hüsran. Bazen insanın sözcüklerle ifade edemediği, susup kaldığı durumlar da olurmuş onu anladım. Her işte bir hayır vardır derler ya bu işte de ne hayır var bakalım onu bekleyeceğiz. Sen gel üniversiteden mezun ol, KPSS den düşük puan al hayatın bir sene askıya alındı demek. Elimden gelen bu ben eğitim fakültesi mezunuyum sadece bu iş gelir.

15 Ağustos 2013
entry_end_line

Al kitabını oku kendi hakkındaki kararını gene kendin ver ayetine göre biraz düşünürsek en azından şunları da görebiliriz derim..

Malumdurki hayvanlar kendi sahiplerini hiç bir zaman kendileri seçemezler çünkü hayvanların insanların üzerinde böyle bir hakları ve şanslarıda yotur

14 Aralık 2012
rahmi celik

Kimse çobanları küçümsedin edebiyatı yapmasın. Art niyetli olmadan o konuşmayı dinleyen biri bu lafı sarfeden kişininde böyle demek istemediğini çok rahat anlardı zaten. Ama bu şekilde yorumlansaydı magazin malzemesi nasıl çıkacaktı değil mi?

17 Eylül 2010
pixares

"Türk Halkının %60'ı Aptaldır!" - Aziz Nesin

26 Maddenin oylandığı bir halkoylaması sonuçlandı dün akşam. Sayım sonuçları biraz Basketbol Şampiyonluk maçı nedeniyle biraz da sayımı kolaylaştıran iki tercihin kullanılmış olmasından dolayı erken saatlerde açıklandı. Sonuç olarak iktidar partisinin "EVET" denilmesi yönündeki kampanyası başarılı(!) sonuçlandı ve Anayasa'da uygulanmak istenilen değişiklikler kabul edilmiş oldu.

13 Eylül 2010
Sakarpiyon

Her seçim döneminde hep aynı diyaloğu duymaktan artık sıkıldım! Sandığa gidip, boş oy attım biliyormusun, hepsi aynıydı, en iyisi bu, oh ne güzel yaptım (!) diyaloğunu duymaktan çok sıkıldım. Sen öyle san demek istiyorum onlara!

18 Ağustos 2010
pixares

19 Mart 2009 seçim gününe kadar uygulanacak olan seçim yasakları belli olmuştu hatırlarsanız. Bu yasaklara göre, seçimin başlangıç tarihinden oy verme gününden önceki güne kadar olan süre içinde (1 Ocak-28 Mart ) uygulanmaya başlanacak yasaklar şöyle:

02 Şubat 2009
Serkan Aygören
klon

Birbirine benzeyen insanlar ile dolu yollar. Artık benzemekte yetmiyor birebir aynı olmaya başladık. Okul üniformaları gibi tüm kızlar aynı, tüm erkekler aynı, farklı olmaya çalışanlar bile birbirleri ile aynı. Aynı saatte yola çıkan, aynı saatte, evlerine gelen, aynı şeylere gülen aynı şeylere ağlayan, aynı şeylere sinirlenen kişiler haline geldik. Birbirleri ile konuşmak yerine sms ya da e-mail atan.

18 Mart 2008
biclox
< Önceki1Sonraki >